Bağlantıda Kalın

Eğirdir

23 Nisan Eğirdir’de coşkuyla kutlandı

Yayınlanma

,

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucu

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Eğirdir’de dolu dolu kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 104. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bugün saat 09.00’da Eğirdir Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol ve öğretmenler tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunmaları ile başladı.

Çelenk sunumunun ardından Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız okundu.
Daha sonra Eğirdir Stadyumunda saat 10.00’de başlayan törenlerde Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Garnizon Komutanı Tuğg. Ahmet Aşık ve Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutladılar.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol özetle; ‘Millî iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 104’ünci yıl dönümünü ve dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

23 Nisan’ı ulusal bayram yapan da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılmış olmasıdır. 23 Nisan 1920, Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir.

23 Nisan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ecdadımızın, yedi düvele meydan okudukları İstiklal Harbi’nin komuta merkezi olmuş yüce Meclisimizin doğum günüdür.

23 Nisan; yüksek millet iradesini, her tür irade ve gücün üzerinde saymış bir vizyonun, Cumhuriyet yolunda attığı ilk adımdır.

23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

Milli Egemenliğimizin ilanını, geleceğimiz olan çocuklarımıza bayram olarak armağan eden büyük Atatürk’ün verdiği mesajı iyi anlamak zorundayız. Ecdadımızın canıyla, kanıyla yeniden kazandığı ve bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı, çok daha yükselmiş ve müreffeh bir şekilde, evlatlarımıza devretmek zorundayız.

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının bir sembolüdür. Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların çalışkanlığı ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacaktır. 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. Türkiye ve dünya siz çocuklarla güzel. Sizinle güzelleşmeye, gelişmeye ve iyileşmeye devam edecek. Millî değerlerimizin mirasçısı ve geleceğimizin teminatı bütün çocuklarımızın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.’ İfadelerini kullandı.

Şiirler, koro, halk oyunları gösterileri ile sona eren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız coşkuyla kutlandı.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğirdir

Eğirdir Gölü’nde Yosun ve Ot Temizliği Başladı

Yayınlanma

,

Eğirdir Belediye Başkanımız ve

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKO-BİR) Başkanı Mustafa Özer, Türkiye’nin dördüncü büyük gölü olan Eğirdir Gölü’nde kötü görüntülere ve kokuya neden olan yosunların temizlenmeye başlandığını duyurdu.

Göller Bölgesi’nin en büyük göllerinden biri olan Eğirdir Gölü’nde yosunlarla mücadele etmek için EKO-BİR tarafından bir ot biçme makinesi alındı. 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü vinç yardımıyla Eğirdir Gölü’ne indirilen ot biçme makinesi, yapılan teknik çalışmaların ardından bugün çalıştırıldı ve gölün yüzeyindeki otlar temizlenmeye başladı.

Eğirdir Limanı kıyı şeridinde başlayan ot temizleme çalışmaları, gölün her tarafında gerçekleştirilecek. Bu çalışmaların, gölün doğal güzelliğini korumak ve su kalitesini iyileştirmek amacıyla devam edeceği belirtildi.

Açıklamalarda bulunan Başkan Özer “ EKO-BİR olarak gölümüzdeki otlanmanın temizlenmesi için almış olduğumuz ot temizleme teknemiz bugün itibariyle göreve başladı. Başta Eğirdir’imize ve Eğirdir Gölü kıyısına yerleşim birimlerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu ot temizliği ile beraber Eğirdir Gölümüzün su seviyesinin yükseltilmesi ile alakalı olarak Eğirdir Gölümüzün hem fiziki hem de kimyevi olarak kirlenmesinin önlenmesinin önüne geçebilmek adına mutluyuz. Bizim önceliğimiz her zaman Eğirdir Gölümüz. Eğirdir gölümüzü temizlemek için, Eğirdir Gölümüzü korumak ve yaşatmak için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Eğirdir Gölümüzle ilgili duyarlı davranan tüm vatandaşlarımıza, çiftçilerimize ve tarımla uğraşan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Önceliğimiz her zaman Eğirdir Gölü olacak” dedi.

Okumaya Devam Et

Eğirdir

Eğirdir’de Kuşak Terfi Heyecanı

Yayınlanma

,

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde 60

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde 60 taekwondocu düzenlenen törenle bir üst kuşağa terfi etti.

Eğirdir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde Eğirdir Süleyman Demirel, İrfan Kaynak, Muazzez ve Yaşar Şapçı ilköğretim okullarımızda başlatılan Taekwondo yetenek taraması ve Eğirdir Belediye Spor Kulübü Sporcuları dün akşam saat 18.00’de Eğirdir Kapalı Spor Salonunda 2024 yılı 2. dönem kuşak terfi sınavında ter döktüler.

Programa Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu, Eğirdir Yerel Eylem Grubu Derneği Sorumlusu Nagihan Ersan, öğrenci velileri ve çok sayıda sporcu katıldı.
Kuşak Terfi Sınav Komisyonunda Kadir Eken, Murat Kandemir, Ali Aydoğdu görev aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasında Eğirdir Belediyesi Antrenörü Kadir Eken programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda konuşan Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer; ‘Ben her daim gençlerimizin, sporcularımızın, öğrencilerimizin, çocuklarımızın yanında olacağım. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi ’Sağlam Kafa Sağlam Vücutta’ bulunur. Bu etkinlikler o kadar önemli ki çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından uzaklaştırıyor. Şuna inanın sporla ilgilenen öğrencilerin derslerinde daha fazla başarılı olduklarını gözlemledim, hayatımızın her anında spor olmalı. Buradan şunun sözünü veriyorum her zaman sporcularımızın yanında olacağım.’ dedi.

Yapılan sınavda üstün başarı gösteren öğrenciler bir üst kuşağa terfi ettiler. Sporcuların kuşaklarını Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu ve sınav komisyonunda bulunan antrenörler taktı.

Okumaya Devam Et

Eğirdir

Kamyonetteki elma kasaları yola savruldu.

Yayınlanma

,

Eğirdir miskinler yokuşunda seyir

Eğirdir miskinler yokuşunda seyir halindeki kamyonetten elmalar yola savruldu.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Eğirdir istikametinden Isparta istikametine seyir halindeki Ömer Yeşilyurt’un kullandığı 07 ASR 501 plakalı kamyonetin virajı çıkarken zikzak çizmesi sonucu kasasından 2 palet elmanın asfalta devrilmesi ile meydana geldi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından tek şeritten verilen yol temizlenerek açıldı.

Kamyonet şoförü Ömer Yeşilyurt, “Elmaları Eğirdir’den yükledim Antalya’ya gidiyordum, yokuşu çıkarken 2 araç sağ sol yaptı, kabak benim başıma patladı, arkadan 2 paletim devrildi, canımıza gelmedi” diye konuştu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik
Isparta23 saat önce

Muhasebeci Adnan Kütük Hayatını Kaybetti

Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik yapan Mali Müşavir Adnan Kütük, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kütük, meslek hayatı...

Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın
Isparta23 saat önce

Mert Özdamar’ın Cansız Bedeni Evinde Bulundu

Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın cansız bedeni evinde bulundu. Olay, dün akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi 156. Caddede bulunan bir apartmanda meydana...

HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (20.07.2024)

HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY CAMİİYAKAÖREN KÖY MEZARLIĞI20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben AYŞE AYYILDIZBURDUR / KARAKENT KÖYÜBURDUR / KARAKENT KÖY CAMİİBURDUR...

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel
Isparta2 gün önce

Şarkikaraağaç Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel festivali Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülerle başladı. Festivalin açılış programına Vali Aydın Baruş,...

19 Temmuz 2024 Cuma 19 Temmuz 2024 Cuma
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (19.07.2024)

19 Temmuz 2024 Cuma günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE ECE KAYAFATİH MAH.4672 SK.NO:10H.SULTAN MEZARLIĞIH.SULTAN MEZARLIĞI19.07.2024...

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir Belediye Başkanımız ve
Eğirdir2 gün önce

Eğirdir Gölü’nde Yosun ve Ot Temizliği Başladı

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKO-BİR) Başkanı Mustafa Özer, Türkiye’nin dördüncü büyük gölü olan...

Cumhuriye Halk Partisi Isparta Cumhuriye Halk Partisi Isparta
Isparta2 gün önce

Şenol: Ülkemizin En Dertli ve En Eksik Alanı Eğitim

Cumhuriye Halk Partisi Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, Eğitim Maratonu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Şenol iktidar partisi eleştirerek şu...

Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki
Isparta2 gün önce

Önder Çınardal, Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki emekli ziraat mühendisi Önder Çınardal, amansız hastalıkla olan mücadelesini kaybetti. Önder Çınardal’ın cenazesi bugün memleketi Şarkikaraağaç...

Isparta Valiliği İl Özel Isparta Valiliği İl Özel
Isparta2 gün önce

Hayvancılık Destekleri Devam Ediyor

Isparta Valiliği İl Özel İdaresi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü hayvancılık destekleri devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen...

Batı Akdeniz Sanayi ve Batı Akdeniz Sanayi ve
Isparta2 gün önce

Isparta Sorunları TBMM Başkanı Kurtulmuş’a Aktarıldı

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED), Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’u, gazi meclisinde ziyaret etti. Bu...

Popüler