Bağlantıda Kalın

SDÜ ve ISUBÜ

42 Bin Kişiye Farkındalık Eğitim Verildi

Yayınlanma

,

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü, 2023 Yılı Farkındalık Faaliyetleri kapsamında 70 programla 42 bin 24 kişiye farkındalık eğitimleri verdi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Bağımlılıkla Mücadele Ulusal Eylem Planı doğrultusunda öncelikle Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Bağımlılıklarla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından başta ISUBÜ birimleri olmak üzere birçok farklı kurum ve kuruluşta farkındalık çalışmaları gerçekleştirdi. Çalışmalar, Koordinatörlükte görevli alanında uzman personellerimiz aracılığıyla gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Bağımlılıkla Mücadele Ulusal Eylem Planı çerçevesinde, 2023 Bahar Döneminde Kimyasal Bağımlılıklar (Madde –Uyuşturucu, Alkol ve Sigara) ile ilgili çalışmalar yapmamız gerekiyordu. Maalesef tüm Türkiye’yi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle üniversitelerde eğitimin uzaktan (online) yapılması nedeniyle üniversitemiz birimlerinde farkındalık çalışması yapma imkanı olmadı.

2023 Güz Döneminde ise Davranışsal Bağımlılıklar (Teknoloji, Sosyal Medya, Kumar, Yeme İçme, Sosyal İlişki, Olumsuz Sitelere İlgi) konularında ISUBÜ bünyesinde bulunan Aksu, Yenişarbademli, Sütçüler, Gelendost ve Şarkikaraağaç ilçelerindeki birimlerimiz de eğitim alan öğrencilerimiz, akademik ve idari personelin katılımıyla yaklaşık 830 kişiye Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele konusunda farkındalık seminerleri verildi.

ISUBÜ olarak, sadece kendi kurum öğrenci ve personeline değil, başta Isparta özelinde olmak üzere il dışından diğer kamu kurumları ile iş birliği yaparak gelen eğitim taleplerine de destek veriliyor.

Programlar, ISUBÜ Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörü Isparta Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi Öğr. Gör. Ahmet Aydın ve Koordinatörlükte görevli alanında uzman personellerimiz aracılığıyla yapılıyor.

Ayrıca, Isparta İl Müftülüğü ile Üniversitemiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde il merkezinde ve ilçelerde bulunan camilerde Cuma Namazı öncesinde Bağımlılıklarla Mücadele de Farkındalık oluşturabilme adına 2023 yılı içerisinde; toplam 45 Camide farkındalık programları yapıldı. Cami programlarında yaklaşık 30 bin vatandaşa farkındalık oluşturabilmek adına çalışmalar yapıldı.

Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında, İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfına bağlı bağlı Kuran kursları ve yurtlarında eğitim alan ve barınan öğrencilerin tamamına farkındalık programları gerçekleştirildi. Bu programlara da yaklaşık 1979 öğrenci ve eğitimci katılım sağladı.

Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren devlet ve özel okullarda öğrencileri ile personeline yönelik yaklaşık 1165 kişiye farkındalık çalışmaları yapıldı.

Isparta Valisi Aydın Baruş’un 2023 Haziran ayında yapılan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Isparta’da yapılacak Bağımlılıklarla Mücadele çalışmalarının koordinasyon görevini ISUBÜ’ya vermişti. Bu doğrultuda ISUBÜ Bağımlılıklarla Mücadele Koordinatörlüğünün Koordinasyonunda paydaş kurumlardan oluşan bir alt komisyon kuruldu ve gerekli çalışmaların alt yapısı oluşturuldu. Bu doğrultuda ilk olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 7 Kasım Salı günü saat:14.00 da 12 ilçe ve merkez de aynı gün ve aynı saatte “BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELE DE FARKINDA OLMAK İÇİN, UYANIK OL ISPARTA” mottosuyla bir yürüyüş gerçekleştirildi. Bu etkinliğe il merkezi ve ilçelerde toplamda 8000 vatandaşımız katılım sağladı.

Sonuç olarak, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü tarafından 2023 yılı içerisinde toplamda 70 farklı programda yaklaşık 42024 (Kırk İki Bin Yirmi Üç) vatandaşa Bağımlılıklarla Mücadele Farkındalık eğitimleri verildi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ En Çok Endekslenen 18 Üniversiteden Biri Olmayı Başardı

Yayınlanma

,

Süleyman Demirel Üniversitesi University

Süleyman Demirel Üniversitesi University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı tarafından 2023 yılında üniversitelerin genel durumunun değerlendirildiği araştırma raporunda 9 endekste yer alarak en çok endekslenen ilk 18 üniversiteden biri olmayı başardı.

URAP’ın 2023 yılı içerisinde 11 dünya sıralama kuruluşu tarafından belirlenen endekslerinde yer alan Türk üniversitelerinin sıralamaları açıklandı. Buna göre Üniversitemiz 9 sıralamada yer almayı başararak Türkiye genelindeki üniversitelerden en çok endekslenen ilk 18, devlet üniversitelerinde ise ilk 16 üniversite arasına adını yazdırdı.

Okumaya Devam Et

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ Öğrenci Memnuniyet Oranı En Yüksek Üniversiteler Arasında

Yayınlanma

,

Süleyman Demirel Üniversitesi Üniversite

Süleyman Demirel Üniversitesi Üniversite Araştırmaları Laboratuvarınca (ÜniAr) gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2024 yılı sonuçlarına göre öğrencilerin memnuniyet oranlarının en yüksek olduğu 18 devlet üniversitesi arasında yer aldı.

Üniversitelerdeki öğrencilerin üniversitelerden memnuniyet düzeylerini belirlemek ve bu kapsamda üniversiteli öğrencilerin tatminkârlık düzeylerine göre sıralamak amacıyla yapılan araştırmaya, 126 devlet, 74 vakıf üniversitesinden toplamda 50 bin 414 öğrenci katıldı. SDÜ, TÜMA sonuçlarına göre 126 devlet üniversitesi içinde toplam 6 farklı öğrenci memnuniyet alanında ilk 18’de B notu ile yer aldı.

ÜniAr tarafından yapılan araştırmada üniversitelerin memnuniyet düzeyleri, “Öğrenim Deneyimi Tatminkârlığı”, “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu”, “Akademik Destek ve İlgi”, “Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet”, “Öğrenme İmkânları ve Kaynaklarının Zenginliği”, “Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği” kategorilerde değerlendirildi.

Okumaya Devam Et

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ Mezuniyet Gününde Gazze’deki Katliamı Unutmadı

Yayınlanma

,

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından Gazze’de bu yıl mezun veremeyen 11 üniversite ile mezuniyet heyecanını yaşayamayan binlerce Filistinli öğrenci için sahaya mezuniyet cübbesi ve karanfiller bırakıldı.

Atatürk Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen SDÜ 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Milletvekilleri Yalım Halıcı, Osman Zabun, Mehmet Uğur Gökgöz ile Hasan Basri Sönmez, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileler katıldı.

Törende bu yıl mezuniyet heyecanını yaşayamayan ve savaşın karanlığında eğitim hayatları yok olan binlerce Filistinli ve Doğu Türkistanlı öğrenci de anıldı. 11 mezuniyet cübbesi, Filistin’de bombaların eğitimin ışığını yok ettiği 11 üniversite anısına karanfiller eşliğinde sahaya bırakıldı.

İsrail’in Gazze şeridindeki yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik yaşattığı zulmü kınadığını söyleyen Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan şöyle konuştu: “Hepimiz çok heyecanlıyız, çok sevinçliyiz. Ancak, bu mutlu günümüzde unutmamamız gereken bir gerçek var. Dünyanın birçok yerinde hala adaletsizlik, zulüm ve acı yaşanıyor. Maalesef, Gazze’de yaşanan olaylar da bunlardan biri. İsrail, Gazze şeridinde yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik uygulamalara, yaşam hakkını ortadan kaldıran şiddet, baskı ve saldırılara aralıksız devam etmektedir. Bu doğrultuda, İsrail’in saldırılarını bir kez daha kınıyor, uluslararası insan hakları yargı kurumlarını İsrail’in hukuk ve insanlık dışı baskı ve saldırılarına karşı net bir tavır takınarak görevlerini yerine getirmeye ve saldırıları durdurmaya davet ediyoruz.”

SDÜ öğrencileri tarafından hayatları yarıda kalan, cübbelerini giyip mezuniyet heyecanını yaşayamadan hayatlarını kaybeden gençler anısına sahaya 11 cübbe bırakıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan, Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek adına sahaya bırakılan boş cübbelerin üzerine kırmızı karanfiller bıraktı.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik
Isparta23 saat önce

Muhasebeci Adnan Kütük Hayatını Kaybetti

Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik yapan Mali Müşavir Adnan Kütük, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kütük, meslek hayatı...

Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın
Isparta23 saat önce

Mert Özdamar’ın Cansız Bedeni Evinde Bulundu

Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın cansız bedeni evinde bulundu. Olay, dün akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi 156. Caddede bulunan bir apartmanda meydana...

HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (20.07.2024)

HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY CAMİİYAKAÖREN KÖY MEZARLIĞI20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben AYŞE AYYILDIZBURDUR / KARAKENT KÖYÜBURDUR / KARAKENT KÖY CAMİİBURDUR...

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel
Isparta2 gün önce

Şarkikaraağaç Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel festivali Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülerle başladı. Festivalin açılış programına Vali Aydın Baruş,...

19 Temmuz 2024 Cuma 19 Temmuz 2024 Cuma
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (19.07.2024)

19 Temmuz 2024 Cuma günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE ECE KAYAFATİH MAH.4672 SK.NO:10H.SULTAN MEZARLIĞIH.SULTAN MEZARLIĞI19.07.2024...

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir Belediye Başkanımız ve
Eğirdir2 gün önce

Eğirdir Gölü’nde Yosun ve Ot Temizliği Başladı

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKO-BİR) Başkanı Mustafa Özer, Türkiye’nin dördüncü büyük gölü olan...

Cumhuriye Halk Partisi Isparta Cumhuriye Halk Partisi Isparta
Isparta2 gün önce

Şenol: Ülkemizin En Dertli ve En Eksik Alanı Eğitim

Cumhuriye Halk Partisi Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, Eğitim Maratonu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Şenol iktidar partisi eleştirerek şu...

Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki
Isparta2 gün önce

Önder Çınardal, Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki emekli ziraat mühendisi Önder Çınardal, amansız hastalıkla olan mücadelesini kaybetti. Önder Çınardal’ın cenazesi bugün memleketi Şarkikaraağaç...

Isparta Valiliği İl Özel Isparta Valiliği İl Özel
Isparta2 gün önce

Hayvancılık Destekleri Devam Ediyor

Isparta Valiliği İl Özel İdaresi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü hayvancılık destekleri devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen...

Batı Akdeniz Sanayi ve Batı Akdeniz Sanayi ve
Isparta2 gün önce

Isparta Sorunları TBMM Başkanı Kurtulmuş’a Aktarıldı

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED), Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’u, gazi meclisinde ziyaret etti. Bu...

Popüler