Bağlantıda Kalın

Isparta

Ailemiz İstikbalimiz

Yayınlanma

,

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Güçlü, 15-21 Mayıs Uluslararası Aile Haftası dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

-İl Müdürü Güçlü yaptığı açıklamada;

“Aile müessesesi çok büyük bir nimet, eşsiz bir hazine.

İnsan, aile içine doğar, ailede huzur bulur, kendini güvende hisseder ve hayatın her aşamasında ailenin bireyi koruyan bir tarafı vardır.

Aile, toplumun temel taşıdır ve temeli sağlam olmayan yapılar da ayakta kalamaz.

GÜÇLÜ BİR MİLLET, GÜÇLÜ BİR AİLEDEN OLUŞUR

Milli Kültürümüzün ve değerlerimizin öğrenildiği, ahlakın kuşanıldığı, milli şuurun kazanıldığı; merhamet, şefkat, hürmet ve sevgi gibi kavramların edinildiği, insanın karakterinin ve kimliğinin inşa edildiği aile çatısı altında kişi, toplumun sorumlu bir ferdi haline dönüşür.

Yine çocuklarımızı çağın marazlarından koruyarak onlara kalkan olan, okuldan önce ilk ve en önemli eğitim kurumu olan aileye sahip çıkmak devletimizin ve milletimizin istikbaline sahip çıkmak demektir.” dedi.

15-21 MAYIS ULUSLARARASI AİLE HAFTASI

-Aile içerisinde hayata hazırlanırız ve zorluklara birlikte göğüs gereriz, diyerek sözlerine devam eden Güçlü;

“Malumunuz 15-21 Mayıs Aile Haftası olarak ilan edilmiştir.

Bizler, 15 Mayıs Uluslararası Aile Günü’nde Bakanlığımız koordinesinde 81 ilimizde eş zamanlı olarak Isparta’da da Tren Garı’ndan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar tüm çalışma arkadaşlarımızla, kent protokolümüzle, STK’larımız ve vatandaşlarımızla ile bir farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdik.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız bünyesinde bizler, ailelerimizi çeşitli risklere karşı korumak amacıyla Türkiye Yüzyılı Aile Söyleşileri tertipliyoruz. Evlilik Öncesi Eğitimleri, Aile Danışmanlığı ve Eğitim hizmetleri veriyoruz. ASDEP görevlisi arkadaşlarımızla hane ziyaretleri yaparak, toplumumuzun her kesimine ulaşmak suretiyle etkin faaliyetler sürdürüyoruz.” dedi.

KORUYUCU AİLE HİZMETİMİZDE, 110 KORUYUCU AİLEMİZ İLE 125 ÇOCUĞUMUZA AİLE OLDUK

-Sosyal Ekonomik, Evde Bakım Hizmeti ve Koruyucu Aile hizmeti ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren İl Müdürü Güçlü;

“Isparta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, hizmetlerimizden yararlanan yaklaşık 2 bin ailemize Sosyal Ekonomik Destek, yine yaklaşık 3 bin aileye Evde Bakım hizmeti sunarak ailelerimizi güçlendirme çalışmalarımız devam ediyor.

Isparta özelinde 110 Koruyucu Ailemiz ile 125 çocuğumuza aile olduk. Türkiye genelinde Ispartamız bu açıdan çok duyarlı ve ben her bir Koruyucu Ailemize buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

AİLENİN KORUNMASI VE GÜÇLENDİRİLMESİ VİZYON BELGESİ VE EYLEM PLANI

-Ailemiz Geleceğimiz anlayışıyla çalıştıklarını söyleyen Güçlü;

“Isparta’da Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerimiz ile yaklaşık 30 bin aileye ulaştık.

Bunların yanı sıra 237 şehit yakınımız, 265 gazimiz ve aileleri ile yakından ilgileniyoruz.

ASDEP hane ziyaretlerimizle 2017’den bu yana 75 bin haneye ulaştık. Bu yıl için hedefimiz 9 bin ailemizi ziyaret etmek.

Tüm bu çalışmalarla önceliğimiz elbette Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşmak, tüm tehditlere karşı bireyi korumak, aileyi ve aile bağlarını güçlendirmek.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete de Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Genelgesi yayımlandı. Sn. Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş tarafından bir vizyon belgesi ve eylem planı açıklandı.

Bu vizyon belgesinin aile yapımızı ve değerlerimizi daha da kuvvetlendirecek çalışmalara zemin olacağına inanıyoruz.

Bakanlığımızca hazırlanan bu eylem planının, ailelerimiz başta olmak üzere Ispartamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

AİLEMİZ İSTİKBALİMİZ, AİLEMİZ GELECEĞİMİZ

Ailemiz istikbalimiz, Ailemiz Geleceğimiz diyerek mukaddes bir kurum olan aileyi koruma ve Türkiye Yüzyılı’nı inşaa etme gayretimizi sürdüreceğiz.

Aile Haftası, aile içi iletişimimizi yeniden tesis etmenin, aile içi bağları pekiştirmenin zamanıdır.

Yoğun iş temposu ve günlük telaşlar içerisinde ailemize yeterince zaman ayırmak, aile fertlerimizle birlikte vakit geçirmek, birbirimizi anlamak ve birbirimize destek olmak önceliğimiz olmalıdır.

Şunu unutmamalıyız; Sağlam ve sağlıklı aile, güçlü toplumun temelidir.

Sadece bu hafta değil, yılın her gününde ailemize daha fazla zaman ayırarak, aile fertlerimizi sevgiyle kucaklamalı ve birlikte daha mutlu bir geleceğin inşaası için gayret etmeliyiz.” dedi.

İl Müdürü Hüseyin Güçlü, tüm vatandaşlarımızın Aile Haftasını kutluyor, sağlık, huzur, sevgi dolu bir ömür diliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta15 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler