Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Atölye derslerini YADES’te aldılar, yaşayarak öğrendiler

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi Sağlık İşleri

Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün 2021 yılında başlattığı Yaşlı Destek Hizmetleri kapsamındaki projesi hız kesmeden devam ediyor. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in yaşlılara verdiği önem kapsamında hazırlanan projelerle yaşlılara Dere Mahallesinde açılan Gül Kokulu Çınarlar Vefa Konağı Yaşlı Destek Merkezi (YADES) ile 65 yaş ve üstü vatandaşların korunması ve desteklenmesi ile psiko-sosyal bakıma ihtiyacı olanların yaşadıkları mekanlarda veya merkezde gerekli bakımlarının yapılarak yaşamlarının kolaylaştırılmasına yönelik faaliyetler bütün hızıyla devam ediyor. YADES’den faydalanan vatandaşlar, burada sunulan hizmetler sayesinde güzel vakit geçirmeye devam ediyor. YADES’e de farklı okullardan ziyaretler devam ediyor. Son olarak da Tümay Yavuz Ali Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencileri ziyaret ederek hasta yaşlı bakım alanında 8 saatlik atölye derslerini YADES’te aldı, ayrıca yaşlılarla bir araya gelerek iletişim becerilerini geliştirdiler, Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yaşlılara yönelik verilen fiziksel aktiviteleri takip ettiler.

YADES kapsamında yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler veren Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, “Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak 2021 yılında başlattığımız yaşlı destek hizmetleri YADES projemizi sürdürmekteyiz. Bu konuda çok iyi geri dönüşler aldık. Bizlere bu fırsatı sunduğu için Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’e çok teşekkür ediyorum. Yaşlarımızı sabah evlerinden servisimizle alıp gün boyu merkezimizde değişik faaliyetlerle, el becerileri, zihin becerileri, sosyal yaşama adaptasyonlarıyla ilgili etkinliklerimizi sürdürmekteyiz. Bu dönem içerisinde tabii okullarımız da bizleri ziyarete geliyorlar. Bugün de Tümay Yavuz Ali Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ağırlıyoruz. Öğrencilerimiz okullarında eğitim aldıkları alanlarla ilgili olarak burada uygulamalı olarak yaşlarımızı ziyaret ediyorlar. Biz de hem yaşlarımıza hem de öğrencilerimize destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Tümay Yavuz Ali Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta Yaşlı Bakım Alan Şefi Demet Macit de “10. sınıf öğrencilerimizin 8 saatlik bir atölye dersi vardı. Bu dersin etkinliği olarak hem de hasta yaşlı bakım alanı olduğumuz için yaşlılarımızla öğrencilerimizi buluşturalım istedik. Öğrencilerimizin iletişim becerilerini kazanmasını daha da ilerletmesini sağlayalım diye buradayız. Bunun için Özge hocamla birlikte geldik. Ders öğretmenleriyiz, çok mutlu olduk. Çok güzel şeyler yaşadık. Öğrencilerimiz empati duygusunu geliştirdiler ve gerçekten biz çok etkilendik. Çok güzel bir hizmet. Böyle bir hizmet içinde başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Tümay Yavuz Ali Ergün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Öğretmeni Özge Bodur da “Yaşlanan bir nüfusuz. Böyle bir hizmetin olması ülkemizde bu tarz hizmetlerin yaygınlaşması gerçekten takdire şayan. Ben belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

YADES’te bulunmaktan dolayı duydukları mutluluğu ifade eden öğrenciler de “Buraya geldiğimiz için çok mutluyuz. Bizi buraya getirdikleri için öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Yaşlılarla vakit geçirmek çok güzeldi. Biz çok eğlendik, onlar da eğlendiler. Onlar için de bir farklılık oldu. Bizim için de farklılık oldu. Öncelikle yaşlılarımız çok yardımsever. Hemen bize hoş geldiniz dediler ve çok mutluyuz. Yaşlarımıza burada çok iyi bir hizmet verildiğini düşünüyorum ve aynı zamanda çok iyi şekilde bakılıyorlar, yalnız kalmıyorlar. Çok iyi bir şekilde faaliyet gösteriyorlar. Başkanımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Okulda gördüğümüz çoğu şeyi burada da öğrenmiş olduk. Yaşlılarımız çok mutlu oldu. Biz onları çok beğendik. Çok tatlılar çoğu şeyi gördük, öğrendik. Mesleğimiz için çok güzel bir yer” ifadelerinde bulundular.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta5 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta16 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler