Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Başkan Başdeğirmen: Bu heyecanı herkes yaşamalı

Yayınlanma

,

Adrenalini doruklarınıza kadar yaşayabileceğiniz

Adrenalini doruklarınıza kadar yaşayabileceğiniz bir deneyim: ZİPLİNE

Isparta Belediyesi, adrenalin tutkunları için şehre 950 metre uzunluğuna sahip çift hat zipline tesisi kazandırdı. Açılışta ilk zipline deneyimini Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen eşi Şadiye Başdeğirmen ile birlikte yaşadı. Başkan Başdeğirmen, “Çok güzel ve heyecanlı bir aktivite. İnerken şehre baktığımızda manzara harika görünüyor. Hepimiz burada bu heyecanı yaşayalım” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehirde farklı aktiviteler arayanlar için Kirazlıdere’nin üst tarafındaki Kirazlıtepe’ye zipline tesisi kurdu. Şehrin manzarasını ayaklar altına seren, adrenalini doruklara ulaştıran Kirazlıtepe Zipline Tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Güleç, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Köse, AK Parti SKM Başkanı Fatih Tola, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Güleç, Isparta’ya değer katacak bir projenin daha açılışının gerçekleştirildiğini ifade etti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in şehre önce Kirazlıdere’yi ardından da cam seyir terasını kazandırdığını belirten Güleç, “Şimdi de zipline açılışını gerçekleştiriyoruz. Burası Isparta için bir değer haline geldi. Şehir dışından gelen misafirlerimizi artık nereye götüreceğiz diye düşünmüyoruz. Birçok yer var burası da onlardan biri. Şimdi kazandırılan zipline şehre değer katacak bir proje. Kalıcı olacak, belediye başkanımızın AK Parti belediyeciliğini, sosyal belediyeciliği Isparta’da hissettirdiği bir proje oldu. Teşkilatımızla birlikte buradayız. Başkanımızın açılışlarında, ziyaretlerinde yanındayız. İnşallah 31 Mart’a kadar açılışlar devam edecek. 31 Mart’tan sonra da önümüzdeki 5 yıllık dönemde yeni hizmetleri ekleyerek yeni açılışlarda birlikte olacağız. Belediye başkanımıza bu proje için teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, zipline tesisinin adrenalin arayan herkese hayırlı olmasını diledi. Göreve geldikleri günden bu yana şehre birçok proje kazandırdıklarına değinen Başkan Başdeğirmen, yeni proje ve tesislerin açılışlarının devam edeceğini söyledi. Ziplinenın adrenalini yüksek olan bir spor dalı olduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen, “Başka şehirlerde gördüğümüzde neden şehrimizde yok dediğimiz zipline ve diğer spor aktivitelerini şehrimizde yaşatmaya devam edeceğiz. Isparta’mızda açtığımız mesirelik alanlardan tüm vatandaşlarımız istifade ediyor. Göreve geldikten sonra Kirazlıdere’yi hizmete açmıştık. Millet Bahçesi ve Andık Deresi bölgesini hizmete açtık. 31 Mart 2024 tarihine kadar açılışını gerçekleştireceğimiz Kirazlıtepe isminde bir sosyal alan oluşturduk. Orayı da şehrimize kazandıracağız. Andık Deresi’ni de çok güzel hale getirdik, orada da sosyal tesis inşaatımız devam ediyor. Eskiden Isparta’ya bir misafiriniz geldiği zaman nereyi gezdirirsiniz diye sorardım. Hiç cevap alamazdım. Bir gün bir arkadaşımız AVM’ye götürürüm dedi. Şehrimizde gidilecek tek yer AVM olarak görülüyordu. Şimdi sorduğumuzda nereyi cevap vereceğini şaşırıyorlar. Çünkü birçok yeri şehrimize kazandırdık. Buralardan vatandaşlarımızın memnun olduğunu görüyoruz” dedi.

Yeni dönem projeleri arasında yeni bir seyir terası olduğunu müjdeleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Burada zipline olduğu gibi orada dağ kızağı gibi farklı etkinlikler olacak. Burası daha önce Hazine Bakanlığına ait olan şimdi Isparta Belediyesinin mülkiyetine geçen 255 bin metrekarelik Çünür Tepesi. Orası yıllardır atıl kalmış, farklı amaçlarla kullanılan bir alan olmuş. 3-5 sene önce bu bölgeye ve Andık Deresi’ne gidebilir miydiniz? Buralar ve Millet Bahçesinin olduğu alan artık vatandaşlarımızın ailecek kullanabileceği alanlar haline geldi. Bunlar ekibimiz ve AK Parti belediyeciliğiyle yapılan hizmetlerdir. Çok daha güzel projeleri Ispartalı vatandaşlarımıza ve dışarıdan gelen misafirlerimize sunmaya devam edeceğiz. Birçok ilde olmayan ancak şehrimize kazandırdığımız cam seyir terası çok ilgi görüyor. Burayla alakalı şehir dışından da çok mesaj alıyoruz ki yapılan işi insanlarımız görüyor. Ama gözü olup da gözü görmeyenler de var. Dili olup konuşamayanlar, kulağı olup duymayanlar da var. Bize durmak yok arkadaşlar, yola devam. Bir dönem daha şehrimize o güzel hizmetleri getirmek için hep beraber ilk günkü hevesimiz, isteğimiz ve heyecanımızla bu işi daha ileri götüreceğiz. 1-1,5 ay sonra Kirazlıtepe’ye yapmış olduğumuz tesisi göreceksiniz, ‘böyle bir şeyi Türkiye’de görmedim’ diyeceğinize inanıyorum. O kadar güzel bir tesis yaptık ki dağın tepesine katlı otopark yaptık. Şehrimizin otopark sorununu geleceği görerek çözüyoruz. Yeni dönem için şehrimize kazandıracağımız 1500 araçlık otopark projelerimizi hazırladık. Zipline tesisimiz şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun. Rabbim bu güzellikleri paylaşmayı, hizmetlerimizin devamını nasip etsin” görüşlerinde bulundu.

Konuşmaların ardından duayla birlikte zipline tesisinin açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, zipline deneyimi yaşadı.

Kirazlıtepe bölgesinden başlayan 950 metre uzunluğundaki çift hat zipline tesisi tarih konağı bölgesine 65 kilometre hıza kadar ulaşarak iniyor. Bu deneyimi yaşayan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, duygularını aktardı. Başkan Başdeğirmen, “Çok güzel ve heyecanlı bir aktivite. Hazırlanırken ilk kez olduğu için biraz tedirgin oldum. Çıkış yaptıktan sonra tedirgin olacak bir şey olmadığını gördüm. İnerken şehre baktığımızda manzara harika görünüyor. Çok güzel adrenalinli bir aktivite oldu, iyi ki şehrimize kazandırmışız. Vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve öğrencilerimizin bundan istifade etmesini dilerim. Hepimiz burada bu heyecanı yaşayalım” dedi.

Şadiye Başdeğirmen de zipline tesisinin kazandırılmasından dolayı memnuniyetini ifade ederek, “İlk başta bir tereddüt ettim ama ilk çıkışınızla birlikte o duygu tamamen kayboluyor. Çok keyifli bir etkinlik, herkese denemesini tavsiye ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Isparta Şubesi Başkanı Ali Savcı, eşiyle birlikte zipline deneyimi yaşadı. Savcı, “Belediye başkanımıza göreve geldiği ilk günden bu yana şehrimize kazandırdığı yatırımlar ve hizmetlerden dolayı şahsım ve şehit aileleri, gaziler olarak şükranlarımı sunarım. Başkanımız Isparta ve komşu illerde örneği olmayan bir projeye imza attı. Tüm Isparta halkını buraya davet ediyorum” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Güleç, ziplinenı ilk deneyimleyenlerden birisi olduğunu belirterek, kendisi için heyecan verici, Isparta’ya yakışan bir projenin kazandırıldığını söyledi. Zipline projesini Isparta halkının merakla beklediğini dile getiren Güleç, “Çok değerli ve adrenalin tutkunlarının heyecanla beklediği bir projeydi. Başkanımıza bu proje için teşekkür ediyoruz. Başkanımız Isparta’ya kalıcı izler bırakıyor. Biz de başkanımıza destek oluyoruz. Başkanımıza bu projeden dolayı teşekkür ediyoruz” görüşlerinde bulundu.

AK Parti SKM Başkanı Fatih Tola, zipline tesisinin Isparta’ya bir değer kattığını ifade etti. Tola, “Belediye başkanımızın göreve geldiği günden bu yana yaptığı hizmetler, ortaya koyduğu projeler belli. Başkanımız Isparta’nın vizyonunu, çehresini, AK Parti belediyecilik anlayışını hem sosyal hem kültürel hem de turizm kenti olma yolunda önemli başarılara imza atmıştır. Zipline tesisini ilk kez deneyimledim. Gerçekten çok heyecan verici. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Isparta’mıza hayırlı olsun” dedi.

Zipline deneyimi yaşayan vatandaşlar ise çok keyifli ve adrenalin dolu bir etkinlik olduğunu ifade ederek, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler. Vatandaşlar, “Şehrimizde çok büyük bir tesis açıldı. İlk başta bir endişe oluyor sonrasında alışıyorsunuz. Yaşanılması gereken bir adrenalin, bunu da doruklarımıza kadar yaşadık. Bu deneyimi bize yaşattığı için belediye başkanımıza teşekkür ederiz” dediler.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta14 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler