Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Başkan Başdeğirmen Çinli fenomenin canlı yayınına katıldı, Isparta gülünü tanıttı

Yayınlanma

,

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5 milyondan fazla takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Dahu ve Aıxia ailesi, Isparta gülünü tanıtmak amacıyla şehre geldi. Gülbirlik ve Rosense’nin misafiri olarak Isparta’da bulunan Dahu ve Aıxia ailesi Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’le bir araya geldi. Gülbirlik’te gerçekleşen buluşma 3 sosyal medya platformu üzerinden canlı olarak yayınlandı. Başkan Başdeğirmen, Isparta gülünü Çin’e tanıtarak, “Çin’deki vatandaşları Isparta’mızın değerlerini ve güzelliklerini göremeye davet ediyorum” dedi.

Güller diyarı Isparta, gül hasat döneminde yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Özellikle yurtdışından gelen sosyal medya fenomenleri Isparta’nın marka değeri gülü tüm dünyaya tanıtıyor. Çin Halk Cumhuriyeti’nde 5 milyondan fazla takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Dahu ve Aıxia ailesi, Gülbirlik ve Rosense’nin misafiri olarak Isparta’ya geldi. Dahu ve Aıxia ailesi, Gülbirlik’te 3 sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yaptı. Ailenin canlı yayın konuğu Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen oldu. Başkan Başdeğirmen, Dahu ve Aıxia ailesi ve takipçilerine Isparta gülünü anlatarak, Çin halkını Isparta’nın güzelliklerini görmeye davet etti.

Dahu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e Çin hakkındaki düşüncelerini sordu. Başkan Başdeğirmen, Çin’in ekonomik gücü fazla olan ülkeler arasında yer aldığını, üretim anlamında da önemli bir merkez olduğunu dile getirdi. Belediye Başkanlığından önce Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olduğunu kaydeden Başkan Başdeğirmen, o dönemde 3 kez Çin’e gittiğini anlattı. Başkan Başdeğirmen, “Fuarlara ve önemli merkezlere gittik. Gitme sebebimiz gülümüzle alakalı bilgileri daha iyi aktarabilmekti. Uzak Doğuda şunu gördüm, gülün farklı bir anlamı var, oralarda gülü seviyorlar. Kıyafetlerde, kullandıkları objelerde gül motifleri var. Orada televizyonlara röportajlar verdik. Ondan sonra oralardan daha çok misafir gelmeye başladı. Çin’den davetimizle televizyonlar buraya geldiler, bizim değerlerimizi anlattılar. Ondan sonra binlerce Çinli vatandaş Isparta’ya gezilere gelmeye başladı. Biz gittiğimizde de Çin’de misafirperverlikleri bizi çok etkiledi” dedi.

Gülün marka değerini artırmak amacıyla Gülbirlik ve diğer firmalarla çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Başdeğirmen, “Dünyanın en değerli ürünü gül, çiçekler arasında insanların en çok sevdiği tür gül. Gülü de endüstriyel olarak yetiştiren ve sunan en önemli şehir Isparta. Dünyanın en kaliteli gülünü üretiyoruz. Buranın iklimi bambaşka. Gülbirlik çok güzel ürünler üretiyor. Kendilerine de teşekkür ediyorum. Gülsuyu ve gül ürünlerini sizlere ulaştırmakta çok büyük katkıları var. Dünyanın birçok ülkesinde mağaza açtılar” şeklinde konuştu.

Dahu ve Aıxia ailesine Isparta gülünü tanıttıkları için teşekkür eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Sizlerin buraya gelmesi ve gülümüzü tanıtması bizim için de çok değerli. Başka alanlara da gidiyorsunuzdur ama reytingin en yüksek olduğu alanlarda olmak sizi mutlu ediyordur. Buraya gelmenizden çok memnun olduk. Gül kokan yerde insan güler yüzlü oluyor. Hayata gülerek bakabiliyor. Çin’deki tüm vatandaşları Isparta’mıza davet ediyorum. Siz de geldiğimizde bizleri güler yüzlü karşılıyorsunuz. O da gülü sevmenizden kaynaklanıyor” ifadelerinde bulundu.

Isparta’yı turizm kenti haline getirmek için her türlü desteği verebileceklerini belirten Dahu, şehrin bu potansiyele sahip olduğunu kaydetti. Dahu ve Aıxia, “Takipçilerimiz Türkiye’ye karşı çok ilgililer. Gittiğimiz yerlerde Türkiye’yi çok merak ediyorlar. Isparta’yı çok sevdik. Elimizden gelen her şeyi yapabiliriz. Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen ve Gülbirlik Genel Müdürü İbrahim Beye çok teşekkür ederiz. Çin’e gülü tanıttığımız için çok mutluyuz” ifadelerinde bulundu.

Dahu ve Aıxia, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e bir plaket hediye ederken, Başkan Başdeğirmen de günün anısına kendilerine gül tablosu verdi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta3 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta14 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler