Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Beni Dinler Misiniz? projesi işbirliği protokolü imzalandı

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Yeşilay Isparta Şubesi’ni ziyaret ederek, ‘Kalpten Kalbe Bağımlılıkla Mücadele’ sloganıyla düzenlenecek olan ‘Beni Dinler Misiniz?’ projesinin işbirliği protokolünü imzaladı. Başkan Başdeğirmen’in destekleriyle 2019 yılında uygulanmaya başlayan projenin Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Yeşilay Isparta Şubesi Başkanı Fatih Meydan, “Başkanımız yaptığı projelerle gençlerimizin sokaklarda, kafelerde boş vakit geçirmelerini önlüyor. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeşilay Isparta Şubesi tarafından Isparta Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ‘Kalpten Kalbe Bağımlılıkla Mücadele’ sloganı ile 3’üncü kez ‘Beni Dinler Misiniz? projesi düzenlenecek. İl genelinde 4. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanacak olan proje 156 okul ve 5 bine yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Proje kapsamında öğrenciler ebeveynlerine bağımlılıklarla ilgili mektup yazacaklar ve bu mektupları ailelerine iletecekler.

Yeşilay Isparta Şubesi Başkanı Fatih Meydan, işbirliği protokolünün sigarayı bırakma gününde imzalanmasının anlamlı olduğunu söyledi. Genç Yeşilay grubunun Siber Isparta Gençlik Merkezi’nde yazılım ve robotik kodlama dersleri aldığını ifade eden Meydan, “Bu sayede arkadaşlarımız kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar. Siber Isparta’daki derslerimizle yeni Selçuk Bayraktar’lar Isparta’mızdan çıkacaktır. Bu noktada fırsatlar veriyorsunuz. Sizi Yeşilay Spor Kulübü olarak da ziyaret etmiştik. Orada sporcularımıza destek verdiniz, sporcularımızı bağımlılıklardan uzak tutabilmek adına şehre kazandırdığınız spor komplekslerimizden hizmet alıyoruz. Yapmış olduğunuz kütüphaneler vesilesiyle gençlerimizin sokaklarda, kafelerde boş vakit geçirmelerini önlüyorsunuz. Bu yaptığınız hizmetlerle Yeşilay’ın amaçları doğrultusunda bağımlılıklardan uzak durulması hususunda yardımcı oluyorsunuz. Bu noktada sizlere çok teşekkür ederim” dedi.

2019 yılından bu yana ‘Beni Dinler Misiniz?’ projesini Başkan Başdeğirmen’in desteğiyle gerçekleştirdiklerine değinen Fatih Meydan, “2019 yılında belediye başkanı olmadan önce projemize destek oldunuz. O dönemde il merkezinde 3 bin öğrenciyle bu projeyi yapmıştık. Belediye başkanı olduktan sonra da 5 bin 200 öğrenciyle gerçekleştirdik. 2024 yılında yine sizlerin desteğiyle bu projemizi 12 ilçe ve il merkezimizde gerçekleştirmek istiyoruz. İlkokul 4’üncü sınıf öğrencilerimizle bu projeyi yapıyoruz. Çocuklarımızın ailelerindeki tütün ve teknoloji bağımlılığıyla alakalı yaşadıkları problemlerde bu farkındalığın artırılabilmesi, bağımlılıklardan kurtulabilmesi, aile içi iletişimin kuvvetlenmesi adına bir kıvılcım yakmak istedik. Sizlerin desteğiyle gerçekleştirilen bu proje 81 ilde Yeşilay tarafından takdirle karşılandıktan sonra tüm Türkiye’de uygulanmaya başlandı. Türkiye’de yüz binlerce aileye ulaşmış oluyoruz. Yeşilay Isparta Şubesi, spor kulübü ve danışmanlık merkezi olarak size teşekkür ediyoruz. 2019 yılında belediye meclis üyelerimizin ve sizlerin desteğiyle Mehmet Akif Gençlik Merkezini tahsis etmenizle birlikte Yeşilay Danışma Merkezimiz orada hizmete girdi. Burada bağımlı bireylerin ücretsiz tedavisi noktasında Yeşilay Danışmanlık Merkezimizde hocalarımız, psikologlarımızla birlikte halkımıza ücretsiz psiko-sosyal destek veriyoruz. Binlerce bağımlılıktan muzdarip olan ailelerimizin hizmet almaları sizlerin vesilesiyle gerçekleşmiş oldu. Rutin belediyecilik anlayışınızın dışında sosyal belediyecilik anlayışınız bizler için çok önemli. Projelerimize destek vermenizle binlerce aileye sizlerin sayesinde ulaşmış oluyoruz” görüşlerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, çocukları kötü alışkanlıklardan korumak için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini, bu anlamda Yeşilay’ın ekibiyle güzel hizmetler verdiğini, göreve geldikleri günden bu yana da Yeşilay’la birlikte işbirliği halinde hareket ettiklerini söyledi. Göreve geldikten sonra Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin yerini tahsis ettiklerine değinen Başkan Başdeğirmen, bağımlılık konusunda uyarılarda bulundu. Teknoloji bağımlılığının da günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi olduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen, “Eğer bir genç bağımlılığa yöneldiyse boşluk bulmuştur. Onu takip edebilir ve anlatabilirsek konuyu çözmek mümkün. Tütün bağımlılığı veya diğer bağımlılıkları bırakabilmek için öncelikle ailelere konunun önemini anlatabilmemiz lazım. Yeşilay bu konuda bilgilendirmeler yapıyor. Biz de Yeşilay’ın yanındayız” dedi.

‘Beni Dinler Misiniz’ projesinin Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Çocuklarımızın yazdığı mektuplardan sonra ailelerin verdiği tepkilerin video çekimlerini izlemiştim. Orada çok duygulandık. Çocuklarımız çok bilinçli ve geleceğe iyi bakarak yetişiyor. Bugünün çocukları her şeyi iyi bilerek bazı şeyleri görüyor. Bilemeyenler de çok kötüye gidiyor. Daha çok çalışmamız lazım. Daha çok konularda birbirimize destek olmamız, birbirimize olumsuzlukları anlatabilmemiz lazım. Çocuğu madde bağımlısı olan bir baba çocuğunun problemini kimseyle paylaşamıyor. Onu tedavi edebilecek birimler var ama gidip de benim çocuğum madde bağımlısı diyemiyor. Böyle durumda sizin gibi bu işte gönüllü arkadaşlarımızın yanına gelip dertlerini anlatabilmesi lazım ki çare bulunsun” görüşlerinde bulundu.

Isparta Belediyesi olarak çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spor alanlarını artırdıklarını belirten Başkan Başdeğirmen, “Göreve geldikten sonra gece aydınlatmalı 22 semt sahası kazandırdık. IBKM’de bir kütüphane açtık. Isparta’ya 3 tane daha kütüphane açacağız. Bir tanesi Vatan Mahallesi’ndeki gençlik merkezinde olacak, bir tanesini Davraz Mahallesi’ne hazırladık, diğerini de Akkent Mahallesi’nde açıyoruz. Şuandaki otogarı kaldıracağız ve onu yeni otogara taşıyacağız. Oraya 1500 öğrencimizin aynı anda ders çalışabileceği, bir bölümü de 7 gün 24 saat kullanılabilecek, modern yapıda bir kütüphane yapacağız. Amacımız gençlerimizi daha çok dersle, güzel etkinliklerle buluşturabilmek. Yapmış olduğumuz protokolle çocuklarımızın aileleriyle etkileşimlerini arttıracağız. İl Milli Eğitim, belediyemiz ve Yeşilay olarak bir olumsuzluğu bile önleyebilirsek bu bizim için önemli. Bu amaçla sizlerle beraberiz, bundan sonraki her türlü çalışmalarınızda yanınızdayız” şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dr. Özgür Uygur da işbirliği protokolünün hayırlı olmasını dileyerek, paydaşlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Yeşilay Isparta Şubesi Başkanı Fatih Meydan ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Dr. Özgür Uygur tarafından ‘Beni Dinler Misiniz?’ projesinin işbirliği protokolü imzalandı.

Öte yandan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e Yeşilay ziyaretinde Isparta Fen Lisesi öğrencileri de Isparta Ulusal Forumuna vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

“Ağabey belediye olarak çok hizmetiniz oldu”

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’ı ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, köy, belde ve ilçelere ihtiyaç durumunda destek vermeye devam ettiklerini belirtirken Kuleönü Belediye Başkanı Erdoğan da “Ağabey belediye olarak çok hizmetiniz oldu” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilçe ve beldeleri ziyaret ediyor. Başkan Başdeğirmen, ilk olarak merkeze bağlı Kuleönü Beldesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete belediye başkan yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Ergin ve İbrahim Kocabaş da eşlik etti. Başkan Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan, ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. İlçe ve belde ziyaretleri kapsamında ilk ziyaretin Kuleönü beldesine olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Erdoğan, “Siz her zaman ‘Isparta Belediyesi olarak ağabey belediyeyiz. Kasaba, köy ve ilçelere hizmet götürüyoruz’ dediniz. Bugüne kadar çok hizmetiniz oldu. Hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederiz. Önceki dönemde de asfalt ve diğer konularda desteğiniz oldu, teşekkür ederiz. Bundan sonra da inşallah hizmetleriniz devam edecektir. Ağabeyimizden yine bazı hizmetler noktasında taleplerimiz olacak. Yeni dönemimiz hepimize hayırlı olsun. Bu dönemde de hayırlı hizmetleri getireceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından belde ve ilçe belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunduklarını, ilk ziyareti de Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’a yaptıklarını söyledi. Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan ve belediye meclis üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Başdeğirmen, “Vazifelerimizin önemli olduğunu, seçimlerden sonra görevimizin değerinin yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. O anlamda da biz Isparta’da sizler de kendi bölgenizde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İl olarak mücavir alanı dışında demiyoruz, hizmetlerden geri bırakmıyoruz. İhtiyaç olduğu noktada köy, belde ve ilçelerimize destek vermeye devam ediyoruz. Sizlerin bağlı olduğu birim İl Özel İdare. Hizmeti oradan alıyorsunuz. Onlar da her şeyi yapıyorlar. Ama eksik bir nokta olursa Isparta Belediyesi olarak biz devreye giriyoruz. İmece usulü İl Özel İdare ve Isparta Belediyesi olarak varsa sorunu çözüyoruz, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeye devam ediyoruz. Siz de ikinci dönem seçildiniz. Tecrübeli belediye başkanısınız. Şehrimize işbirliği ile güzel altyapılar oluşturacağımız inancındayım. Tüm arkadaşlarımıza ve sizlere hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” görüşlerinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’a günün anısına gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Isparta Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’ı ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, Isparta Belediyesi olarak her zaman Atabey halkının yanında olduklarını belirtirken, Atabey Belediye Başkanı Pehlivan, “Şükrü başkanımızın desteğini her zaman arkamızda hissettik. Bundan sonra da başkanımızın bize bir telefon kadar yakın olduğunu biliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’ı ziyaret etti. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Ergin ve İbrahim Kocabaş, AK Parti Atabey İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Günkaya ve Atabey Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

Ziyarette konuşan Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 31 Mart yerel seçimlerinden önce ilçeyi ziyaret ederek, seçim çalışmalarında kendilerine destek verdiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen’in ilçeye gelerek kendisine verdiği desteğin karşılığını 31 Mart yerel seçimlerinde gördüklerini dile getiren Pehlivan, “Allah nasip etti belediye başkanı olduk. Şükrü başkanımızın desteğini her zaman arkamızda hissettik. Bundan sonra da başkanımızın bir telefon kadar yakın olduğunu biliyoruz. İnşallah daha büyük yatırımlarla desteklerinizi bekliyoruz. İlçemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz, bizi onurlandırdınız” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Atabey Belediye Başkanı seçilen Serdar Pehlivan’a görevinin hayırlı olması dileklerini iletti. Amaçlarının göreve seçildikleri bölgelerde o bölgenin problemlerini çözebilmek olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, “Sorun yoksa da güzellikleri artırmak bizim görevimiz. Siz de bu anlamda iyi bir ekip oluşturdunuz. Atabey’imiz şehrimizin ve ülkemizin en nadide yerlerinden bir tanesi olmaya devam edecektir. Isparta Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. İl Özel İdaresi’nin hizmetlerinin dışında kalan konularda yapılacak hizmetlerde yanınızdayız. Atabey bizim sevdiğimiz bir bölge. Atabey halkımıza da en güzel hizmeti sunmak bizim vazifemiz olacaktır. Önümüzde 4,5 yıl gibi bir zaman var. Aldığımız oyların hakkını vererek buralarda görevimizi layıkıyla yapmamız gerektiği inancındayım. Biz büyükşehir belediyesi değiliz. İl belediyesinin sorumluluğu şehir merkezi içerisinde. Ama il sınırlarımız içerisinde kalan her yerde sorumluluğumuz olduğu bilincindeyiz. Bize nerede ihtiyaç olursa sizin yanınızda olacağız inşallah. Önümüzdeki 4,5 yılın dolu dolu geçmesi, güzel hizmetler yapabilmemiz için işbirliği, güç birliği yapmamız gerekiyor. Milletvekillerimiz, il yönetimimiz ve teşkilatımız bizlerin her zaman yanında ve destekliyor. Taleplerimizi Ankara’ya işbirliği içerisinde anlatıyoruz ve başarılı bir şekilde geri dönüyoruz. Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Belediye meclis üyelerimiz ve il genel meclisi üyelerimiz ile sizlere başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’a günün anısına gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Pazarcı Esnafı İçin Barkodlu Kimlik Kartı Dönemi

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yazın kavurucu sıcağında, kışın dondurucu soğuğunda, yağmurda, çamurda sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların gıda, giyim ve daha birçok ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayretle çalışan pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Meslek Oda başkanlarının da yer aldığı buluşmada Başkan Başdeğirmen, pazarcı esnafı için yeni uygulamaya konulan barkodlu kimlik kartının dağıtımını yaptı.

Başkan Başdeğirmen: Bu kart sayesinde kayıtlı olmayan kimse pazarda satış yapamayacak

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, önceki dönemde olduğu gibi yeni dönemde de esnaf buluşmalarıyla esnafın talep ve önerilerini dinlemeye devam ediyor. Bu kapsamda pazarcı esnafıyla bir araya gelen Başkan Başdeğirmen, esnafın tek tek talep ve önerilerini dinledi, yapılması gerekenlerle ilgili daire müdürlerine talimat verdi. Buluşmaya Manavlar ve Sebzeciler Odası Başkanı Hasan Demir, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Sinan Aydın, Halıcılar, Tuhafiyeciler, Manifaturacılar ve Kilimciler Odası Başkanı Mehmet Dolaksız, Terziler ve Yorgancılar Odası Başkanı Fehmi Demirsöken, Lokantacılar, Fırıncılar ve Pastacılar Odası Başkanı Nuri Erdeğer, Maden-İş Başkanı Ahmet Gıcır, Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri de katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarının amacının sohbet ortamında daha iyi hizmeti sunabilmek olduğunu belirtti. Pazarcı esnafının zor şartlarda çalıştığının farkında olduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen, pazarcıların yazın kavurucu sıcağında, kışın dondurucu soğuğunda, yağmurda, çamurda sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların gıda, giyim ve daha birçok ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayretle çalıştığını söyledi. 7 odanın pazarcı esnafına hizmet ettiğine değinen Başkan Başdeğirmen, “Şehrimizde kurulan 18 pazarın varsa problemlerini çözmek için mücadele ediyoruz. Sizin kurduğunuz tezgahın sabitlenmesiyle, getirdiğiniz ürünün sağlıklı bir şekilde tezgaha koyabilmeniz, pazarı kaldırdıktan sonra o bölgenin tertemiz bir şekilde o mahalledeki vatandaşlarımıza tekrar bırakılması için bizler de sabah sizinle mesaiye başlıyoruz, siz gittikten sonra biz halen pazarlarda oluyoruz. Her pazarı en az 14 araç 24 personelle temizliyoruz. Sizlere çok teşekkür ediyorum, 1000’e yakın esnafımız ürünleri en iyi şekilde alıp, getirip vatandaşımıza sunuyor. Antalya’ya gidiyorsunuz ya da en iyisi neredeyse onu bulup getiriyorsunuz. Vatandaş olarak bizler için güzel bir hizmet, sizlerden Allah razı olsun. Gıda, meyve ve sebze ürünlerinin yanında her türlü ürünü ayağımıza getiriyorsunuz. Bundan çok memnunuz. Bu memnuniyetimizi sizlerle paylaşmak, memnuniyetimizin devam edebilmesi ve daha iyiyi bulabilmek için başkan yardımcıları ve daire müdürlerimizle buradayız” dedi.

Meslek oda başkanlarıyla sürekli istişare halinde olduklarına değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Oda başkanlarıyla bize iletemediğiniz durumlar olabilir. Burası her konuyu dile getirebileceğiniz bir yer. Bizden rahatsızlık varsa net olarak söyleyebilirsiniz. Allah’ın izniyle biz sizi hiçbir şekilde zor durumda bırakmayız” ifadelerinde bulundu.

Buluşmanın amaçlarından birisinin de pazarcı esnafı için yeni uygulamaya konulan barkodlu kimlik kartları olduğunu söyleyen Başkan Başdeğirmen, her bir pazarcı esnafına bu kimlikleri dağıtacaklarını söyledi. Kartların içerisine esnafın tüm bilgilerinin yer aldığını kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Kaç metrekare tezgahın var o kimlik içerisinde yer alıyor. Yerin nerede, adın, soyadın, kaç yıldır bu işi yapıyorsun hangi meslek odasına bağlısın bu bilgiler de kart içerisinde yer alıyor. Bundan sonra zabıta geldiği zaman yerinizi ölçmeyecek çünkü kartta yazılı” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in konuşmasının ardından talep ve önerilerini dile getirmek isteyen esnaf, tek tek söz aldı. Bir esnaf büyük marketlerin şubelerinin kaldırımlara sebze ve meyve koyduğunu, vatandaşların kaldırımlardan geçerken zorlandığını söyleyerek, pazaryerlerinde sabah erken saatlerde park halindeki otomobillerin kendileri için problem oluşturduğunu belirtti. Başkan Başdeğirmen, “Marketler 60 santimetreye kadar ürün koyabilir ama sonrası için koyamaz. Pazaryerlerindeki araçların kaldırılması için bir gün önce pankart asalım” dedi ve bu konuların takibinin yapılması talimatını verdi.

Başka bir esnaf da kendilerini dinleyen Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ederken, Rus pazarı kısmında rüzgar ve yağmurun kendilerini zor durumda bıraktığını, bu konuda bir çalışma olup olmayacağını sordu. Başkan Başdeğirmen, “Orası yıkılmadan önce 18 metre yüksekliği vardı. Çok fazla yağmur, güneş alıyordu. Siz pazarın ortasına kadar çadır kuruyordunuz. Burayı yaparken yüksekliği yarı yarıya düşürmemizi istediler. Yüksekliği yarıdan daha da aşağı düşürdük. Ama yaptığımız bu çalışmanın yanında yeni önlemler alarak problemi giderelim” görüşlerinde bulundu.

Esnaflar, Ispartalı oldukları için Burdur pazarına alınmadıklarını belirterek, Burdur’dan gelen esnafın Isparta pazarında satış yapabildiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, yeni barkodlu kart sistemi sayesinde farklı bir ilden Isparta’ya gelip satış yapılamayacağını ifade ederek, “Herkesin kartı olacak. Zabıta sorduğunda kartı gösteremez ve kayıtlı olduğunu ispat edemezse tezgahı kaldırılacak. Bundan daha iyi bir çözüm olur mu?” dedi.

Bir esnaf da söz alarak esnaf odalarının kuruluş amacının üyelerini birlik ve beraberlik içerisinde barındırmak, dış güçlere karşı üyelerini korumak olduğunu belirterek, esnaf odalarının son yıllarda kuruluş amacının dışına çıktığını ileri sürdü. Esnaf, “Son yıllarda oda başkanlarının herhangi bir siyaset herhangi bir aktivite için bu makamı kendileri için kullandıklarını gördüm. Herhangi bir oda üyesi için değil, bu konuda şikayetçiyim” diye konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk da söz alarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in ulaşılabilir bir başkan olduğunu belirterek, “Böyle bir programı düzenlediğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Oda başkanları, esnafa verdiği hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e plaket ve tablo hediye ettiler.

Programın sonunda Başkan Başdeğirmen, pazarcı esnafına barkodlu yeni kimlik kartlarını teslim etti.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ağız ve Diş Isparta Ağız ve Diş
Isparta2 saat önce

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı. Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından...

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına
Isparta2 saat önce

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet...

17 Temmuz 2024 Çarşamba 17 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta11 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ZÜLFİ TAŞCIYALVAÇYALVAÇ CAMİİYALVAÇ MEZARLIĞI17.07.2024 – Öğle Namazına...

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Isparta Belediye Başkanı Şükrü
Isparta11 saat önce

Şükrü Başkan’dan Eğirdir’e Tam Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen beraberinde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Ergin ve İbrahim...

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği
Isparta11 saat önce

Genç Yaşta Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği trafik kazası sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Gedikli Köyü’nden olan ve Antalya’nın...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta1 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Akşam Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Isparta Belediyesi önünden başlayan kortejle...

16 Temmuz 2024 Salı 16 Temmuz 2024 Salı
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (16.07.2024)

16 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. NURİTTİN EFEYENİCE MAH.117 CAD.NO:139DOĞANCI CAMİİYENİCE MEZARLIĞI16.07.2024 –...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta2 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Isparta’da bir dizi etkinlik ve anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü
Isparta2 gün önce

Isparta Polis Asayiş Bülteni: FETÖ’den Aranan Şahıs Yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Manisa Adli Makamlarınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 8 Yıl 9 Ay kesinleşmiş...

15 Temmuz 2024 Pazartesi 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Isparta3 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (15.07.2024)

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. FATMA ÇEVİKGÜLİSTAN MAH.111 CAD.NO:246ASRİ MEZARLIK CAMİİASRİ MEZARLIK15.07.2024...

Popüler