Bağlantıda Kalın

Isparta

Çocuklarımızı Zehir Tacirlerine Karşı Hep Birlikte Koruyacağız

Yayınlanma

,

Vali Aydın Baruş 2023 – 2024 Eğitim Öğretim yılı 2. döneminin önümüzdeki Pazartesi başlayacak olması dolayısıyla okul içinde ve okul çevresinde alınması gereken tedbirlerin ele alındığı eğitim toplantısı düzenledi.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Cengiz Koçak, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur, okul müdürleri ve okul aile birliği yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda Vali Baruş 2. dönem başlangıcında okullarda ve çevresinde alınacak tedbirleri anlatarak velilerin ve muhtarların taleplerini dinledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur’un Isparta genelindeki eğitim öğretim durumunu anlatan sunumuyla başlayan programda ardından Isparta İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı okul ve okul çevresinde aldıkları güvenlik önlemleriyle ilgili sunum gerçekleştirdiler.

Toplantının amacının eğitim öğretimle ilgili son durumu ele almak olduğunu söyleyen Isparta Valisi Aydın Baruş, insanını iyi yetiştiremeyen toplumların geleceğinin de parlak olamadığını belirterek eğitimin, milletlerin geleceğindeki önemine değindi.

Vali Baruş, “Okullarımızda eğitim gören yavrularımız ve öğretmenlerimizle çok geniş bir kitleye hitap ediyoruz. Okullarımızda eğitim kadar güvenlikte önemli bir konu. Okulların güvenliği ile ilgilenen kolluk kuvvetlerimiz, öğrencilerimizin ulaşımını sağlayan servis görevlisi arkadaşlarımız var. Okullarımızda İkinci dönemin pazartesi başlamasıyla birlikte bu süreci hep beraber işbirliği halinde yönetme çabası içerisinde olacağız. Okullarımızda aldığımız tedbirler ile büyük problemler yaşamadan birinci dönemi geçirdik. Tüm görev alan arkadaşlarımıza ve velilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de bu şekilde götürerek çocuklarımızı eğitim öğretim yılı sonunda güzel bir tatil sürecine sokabiliriz.

“OKULLARDA EĞİTİM KADAR GÜVENLİKTE ÖNEMLİ!”

Isparta Valisi Baruş konuşmasında, “Okullardaki öğrencilerimizin geleceği sadece iyi eğitim alması ile sınırlı değil. Yavrularımızın karakter olarak toplumu iyi tanıyan, tehlikelerin farkında olan, kendi geleceğini ve milletimizin geleceğini tehdit eden unsurların farkında olarak yetişmesi önemli. Bu anlamda kolluk birimlerimizin yapmış olduğu bilgilendirme çalışmaları, emniyet ve jandarmamızın yapmış olduğu aydınlatma faaliyetleri, sağlık müdürümüzün ve diğer kurumlarımızın yapmış olduğu çalışmalar son derece önemli” dedi.

Öğrenci takibinin özenle yapılmasına dikkat çeken Vali Aydın Baruş, “Öğretmenler ve idareciler olarak özellikle çocuklarımızın derse devam durumlarını çok sıkı takip etmemiz gerekir. Okul aile birliği başkanlarımız aile birliği toplantılarında bunu velilerimize üzerine basarak anlatmalı. Okula devam etmeyen bir çocuk maalesef büyük oranda faydasız işlerle uğraşmakta, zamanını boşa geçirmekte ve maalesef üzüldüğümüz noktalara kadar gidebilmektedir. Çocuklarımız zararlı alışkanlıklar edebilmektedir. Bu yüzden okul saatlerinde çocuklarımızın çok geçerli bir mazereti ya da rahatsızlık problemi yoksa okul takibi konusunda sizlere büyük görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZI ZEHİR TACİRLERİNE KARŞI HEP BİRLİKTE KORUYACAĞIZ”

Vali Baruş, “Diğer taraftan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün ekipleri çocuklarımızı ve gençlerimizi bekleyen en büyük tehlikelerden birisi haline gelen uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili sürekli görevlerinin başında. Bu konuda sadece okullarımız değil toplumun genelini tehdit eden, aile yapılarını tehdit eden konular üzerinde de çalışmalarını sürdürüyorlar. Toplumu zehirleyen zehir tüccarlarına karşı çok dikkatli olmamız lazım. Biz tabii ki gerek emniyet birimleri olarak gerekse jandarma birimleri olarak suçluların takibini yapmak için gece gündüz çaba sarf ediyoruz ama sadece kolluk görevlilerinin takibi bu konuda yeterli önlem alınmasına yetmeyebilir. Birebir çevremizde, okulumuzda sorunu olan ve bu tür madde kullanımına bulaşma ihtimali olan sorunlu aileleri belirleyerek bunları devlet kurumlarında sağlanabilecek destekleri de çok iyi tespit etmemiz lazım. Birinci dönem boyunca okullarımızın güvenliği yönünde çalışmalarını sürdüren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“ALINAN TEDBİRLER İLE SERVİSLERDE SORUN YAŞAMADIK”

Vali Aydın Baruş, “Okul servislerimizle ilgili çok önemli olumsuzluklar yaşamadık. Birinci dönem servis şoförlüğü yapan, servislerde görev alan arkadaşlarımıza da göstermiş oldukları hassasiyet münasebetiyle teşekkür ediyorum. Tabii ki kış şartları nedeniyle bazı zorluklar yaşayabiliriz. Şimdiye kadar yaşanmadı ama özellikle soğuk havalarda sabah saatlerinde sis ortamında araçların güvenli bir şekilde okullara ulaştırılması son derece önemli. Bu konuda gerekli kontrolleri yapıyoruz ancak okul yöneticileri olarak göze çarpan olumsuzluklar varsa mutlaka bunları zamanında paylaşalım ki çocuklarımızın can güvenliğini tehlikeye atacak şekilde karayollarında herhangi bir olumsuzluk yaşamayalım” dedi.

2023 – 2024 Eğitim öğretim yılı 2. dönem tedbirlerinin ele alındığı toplantı okul aile birliği üyelerinin ve okul müdürlerinin ilgililere taleplerini iletmesi ile sona erdi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

Yayınlanma

,

14 Temmuz 2024 Pazar

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

GÜLTEN EKEN
H.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5
H.SULTAN CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MEMİŞ SEZER
KARAAĞAÇ MAH.134 CAD.NO:5 / 3
SÜTDEDE CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

İBRAHİM ZÜMRE
Y.ŞEHİTLER MAH.2930 SK.NO:2 / 2
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN BİLTEN
FATİH MAH.4529 SK.NO:20
EĞİRDİR / BARLA / BOYALI CAMİİ
EĞİRDİR / BARLA MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

KAMİL GÖRGÜLÜ
EĞİRDİR / BEDRE
EĞİRDİR / BEDRE CAMİİ
EĞİRDİR / BEDRE MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

GÜLBAHAR MIZRAK
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖYÜ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY CAMİİ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

PERİHAN SARI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI CAMİİ
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HURİYE İNCE
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN ÇALIŞIR
KADILAR KÖYÜ
KADILAR / KOLCUBELİ CAMİİ
KADILAR KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

AHMET ŞENYURT
SÜTÇÜLER / MERKEZ
SÜTÇÜLER / SEFELER CAMİİ
SÜTÇÜLER / MERKEZ MEZARLIĞI
14.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Yayınlanma

,

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü Kolcubeli Camii’nde öğle namazını müteakip Kolcubeli Mezarlığı’na defnedilecek.

Okumaya Devam Et

Isparta

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Yayınlanma

,

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Osman Demirbilek’in kullandığı 32 AT 903 plakalı otomobil, Yunak-Ankara kara yolu üzerinde karşı yönden gelen otomobille çarpıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, sürücü Osman Demirbilek’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Kazada yaşamını yitiren Demirbilek’in cenazesi Eğirdir İlçesine bağlı Gökçehöyük Köyü’nde toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

14 Temmuz 2024 Pazar 14 Temmuz 2024 Pazar
Isparta10 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. GÜLTEN EKENH.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5H.SULTAN CAMİİH.SULTAN MEZARLIĞI14.07.2024...

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki
Isparta10 saat önce

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü...

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe
Isparta10 saat önce

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere...

CHP Isparta Milletvekili Hikmet CHP Isparta Milletvekili Hikmet
Isparta1 gün önce

Kadir Dede Son Yolculuğuna Uğurlandı

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kadir Dede, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini dün...

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken
Isparta1 gün önce

Otomobilin Çarptığı Bisiklet Sürücüsü Yaşamını Yitirdi

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan İbrahim Güngör, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza dün saat 09.00 sıralarında meydana...

Isparta’da Özel Halk Otobüsü Isparta’da Özel Halk Otobüsü
Isparta1 gün önce

Isparta’da Halk Otobüsü Ücretleri Zamlandı

Isparta’da Özel Halk Otobüsü ücretlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni tarifeye göre 10 lira olan Gülkent Kartlı...

13 Temmuz 2024 Cumartesi 13 Temmuz 2024 Cumartesi
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (13.07.2024)

13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. KADİR DEDEDAVRAZ MAH.5902 SK.NO:2 – 4BMÜFTÜLÜK CAMİİH.SULTAN...

6. Bölge Esnaf ve 6. Bölge Esnaf ve
Isparta2 gün önce

Başkan Tural’dan Bölge Müdürü Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Ali Özdemir’e hayırlı...

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Isparta Belediyesi, Prof. Dr.
Isparta2 gün önce

Halı ve Kilim Müzesi Ek Binası Turizme Kazandırılacak

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binasında zanaatkarlar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin tanıtımını...

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta2 gün önce

Isparta’nın Su Kaynakları 6 Yıl Sonra Yüzde 15 Azalacak

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Afetler ve Isparta Semineri’ büyük ilgi gördü. Süleyman Demirel Üniversitesi...

Popüler