Bağlantıda Kalın

Isparta

Cumhurbaşkanı Tatar Isparta’da iş dünyası ile buluştu

Yayınlanma

,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik’in daveti üzerine Isparta’ya gelerek bir dizi ziyaret ve programlara katıldı. ITSO’da iş insanlarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Tatar, birlik ve beraberliğin önemine değindi, “Burada Isparta’ya büyük hizmetler vermekte olduğunuza yürekten inanıyorum. Bunu da bugün gördüm” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyaretinde Isparta Valisi Aydın Baruş, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkan Vekili Ramazan Gündoğdu, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, ITSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile iş dünyasından isimler yer aldı.

Ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, sabahın erken saatlerinde Isparta’da bulunan gül bahçelerine konuk olduğunu ve bölgedeki gülyağı fabrikasını ziyaret ettiğini anlattı. Ziyaret sırasında, gülyağı üretiminin KKTC ekonomisine sunduğu katkıları vurgulayarak, emekçilere ve tarımcılara teşekkür etti. Tatar, sabah erken saatlerde halkla bir araya gelmenin ve bu temasların önemine değinerek, birlik ve dayanışmanın güçlenmesi gerektiğini belirtti.

Kendisini her zaman Anavatan ve Türkiye sevgiyle geliştirdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, şöyle devam etti: “Rahmetli Süleyman Demirel’i rahmet yad etmek istiyorum. Kıbrıs davasına büyük hizmetleri oldu. Isparta, Süleyman Demirel’in hizmetleriyle anılan bir kent. KKTC, küçük ama çok önemli bir ada. KKTC küçük bir toprak parçası olarak görülmesin. Bizim deniz yetki alanlarımız vardır, kıta sahanlığımız vardır, karasularımız vardır, Ekonomik Münhasır Bölge haklarımız vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’deki hakkı ve hukuku ile birleştirdiğimizde bambaşka bir ulusal harita ortaya çıkıyor.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Tatar, “Isparta Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin zaten bir arada olması ve ortak hareket etmesi başlı başına güzel bir şey. Birlikten güç doğar. Ticaret insanlarının birlikte olabilmesi, meseleleri birlikte değerlendirmeleri en iyi katma değer sağlar, ekonomik verileri artırır. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi de bütün bunların çalışmasını yapıyor. Isparta’ya büyük hizmetler vermekte olduğunuza yürekten inanıyorum. Bunu da bugün gördüm. Sizlerle olmaktan büyük mutluluk duydum.” dedi.
Tatar, Isparta’ya sık sık gelmeyi arzuladığını, şehri ve insanlarını çok sevdiğini dile getirdi. Ayrıca, Isparta’nın Kuzey Kıbrıs’a yakınlığını vurgulayarak, buradaki güzellikleri görmek için sık sık geleceğini ve Ispartalıları da Kıbrıs’a davet ettiğini ifade etti.

Bu ziyaretin aralarındaki güzel bağların gelişmesine vesile olmasını temenni ederek konuşmasını sonlandırdı.

BAŞKAN ÇELİK: BİRÇOK ALANDA POTANSİYEL İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI VAR

ITSO Başkanı Metin Çelik de “Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Isparta’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diyerek KKTC’de yaptıkları görüşmelerde ticari ilişkileri güçlendirme ve işbirliği alanlarını genişletme konusundaki kararlılıklarını bir kez daha yineledi.

Ocak ayında KKTC’ye ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade eden Çelik, “Gerçekleştirdiğimiz ziyarette Cumhurbaşkanımıza bizi kabul etmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün de davetimize icabet ederek Isparta’mızı ziyaret etmenizden dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak, sizleri aramızda görmek bizi onurlandırıyor ve işbirliği fırsatlarını değerlendirme şansı veriyor.” ifadelerine yer verdi.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak, KKTC ile yakın işbirliği ve dostane ilişkiler kurmaya büyük önem verdiklerini kaydeden Çelik, tarım ve turizm başta olmak üzere daha birçok alanda potansiyel işbirliği fırsatları olduğunu düşündüğünü kaydetti.

Başkan Çelik, “Bu doğrultuda hem Kıbrıs hem de Isparta iş dünyası arasında daha sıkı ilişkiler kurarak, karşılıklı fayda sağlayacak ortak projeler geliştirme gayreti içerisinde olacağız. Isparta ve KKTC arasındaki bu yakın ilişkilerin daha da derinleşerek sürmesini ümit ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Ersin Tatar’a, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkan Vekilimiz Sayın Ramazan Gündoğdu’ya ve beraberindeki değerli heyet üyelerine bu önemli ziyaretleri için teşekkür ediyor, işbirliği ve dostluğumuzun daha da güçlenerek devam etmesini temenni ediyorum. Güller diyarı Isparta’mıza hoş geldiniz.” diye konuştu.

GÜNDOĞDU: TURİZM YATIRIMLARI ARTMALI

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkan Vekili Ramazan Gündoğdu, KKTC’nin ekonomik potansiyeline dikkat çekerek, Türkiye ile iş birliğini artırmayı ve ticareti genişletmeyi hedeflediklerini belirtti. 2023’te KKTC’nin milli gelirinin 4 milyar dolar civarında gerçekleşmesini beklediklerini paylaştı. Türkiye ile KKTC arasındaki ticaretin önemine vurgu yaparak, 2023’te KKTC’nin 2.8 milyar dolarlık ithalatın büyük bir kısmını Türkiye’den gerçekleştirdiğini ve Türkiye’ye yoğun bir şekilde ihracat yapıldığını açıkladı. Turizm sektörünün KKTC için önemli bir potansiyel olduğunu vurgulayan Gündoğdu, ülkede turizm yatırımlarının artması gerektiğini belirtti. Ayrıca, KKTC’deki yükseköğretim sektörünün de Türkiye’den önemli ölçüde destek aldığını ifade etti. Türkiye’nin ekonomik büyümesinin KKTC’nin de büyümesine katkı sağladığını ve birlikte çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Tatar’a ITSO Başkanı Metin Çelik tarafından üzerinde Türk bayrağı motifi bulunan el dokuması duvar halısı, Süleyman Demirel’in fötr şapkasını simgeleyen biblo ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

ISPARTA’DA YOĞUN TEMPO

Cumhurbaşkanı Tatar, Isparta’da yoğun bir gün geçirdi. İlk olarak, Güneykent beldesinde bulunan gül bahçelerini ziyaret ederek kendi elleriyle gül topladı ve doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Daha sonra, Gülbirlik tesislerinde incelemelerde bulundu ve Gül havuzunda gül yapraklarıyla karşılandı.

Ardından, Süleyman Demirel Üniversitesi Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde “Fahri Doktora Payesi” takdim edildi. Isparta’daki diğer ziyaretlerinden biri ise 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in anıt mezarıydı. Burada Kur’an-ı Kerim tilaveti dinleyen Tatar, dua etti ve İslamköy’deki Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesini ziyaret etti.

Tatar, programı kapsamında Isparta Valisi Aydın Baruş’u ziyaret etti ve Valilik makamında Isparta Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz, Osman Zabun ve Hasan Basri Sönmez ile bir araya geldi. Daha sonra Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Son olarak Süleyman Demirel Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Tatar, burada öğrencilere hitap etti. Törenin ardından ilimizden ayrıldı.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Yayınlanma

,

Isparta Ağız ve Diş

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı.

Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından Müdürlük birimlerindeki değişiklikler de devam ediyor. Bugün yapılan atamalar çerçevesinde Isparta Şehir Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yeni isimler göreve başladı.

AĞIZ VE DİŞ HASTANESİNDE YENİ BAŞHEKİM AKDUMAN OLDU

Bu doğrultuda; Uzun süredir Isparta Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Özer Emin Akduman Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine atandı.

Okumaya Devam Et

Isparta

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

Yayınlanma

,

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı yaptığı açıklamada “22 yıldır Türkiye’yi AKP tek başına yönetmiyor mu? Bütün devlet gücü ve kamu kaynağını Cumhurbaşkanı Erdoğan tek başına idare etmiyor mu? Sahipsiz köpek sayısının bu kadar artmasını yıllarca izlediler. Her konuda olduğu gibi hiçbir şey yapmadılar iş krize dönüşünce de haydi köpekleri öldürelim diyorlar” dedi.

Ötanazi önerisini sert şekilde eleştiren Halıcı “Ötanazi, çok az ülkede uygulanan ve insanların çaresiz hastalıklar karşısında kendi iradesiyle istediği bir yöntem. Sağlıklı ve zararsız bir köpeğe gidip ‘seni öldürebilir miyiz?’ diye mi soracaklar. Hem tutarsız hem vicdansızlar” ifadelerini kullandı.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu bile doğru düzgün uygulanmadı. İktidar, yeterli sayıda barınak açmadı, kısırlaştırma yapmadı ve personel istihdam etmedi. Biz, ‘bakımını yap, aşıla, kısırlaştır ve sahiplendir’ anlayışını savunuyoruz. Bu katliama izin vermeyeceğiz. Hem insanımız hem de hayvanlar için sokakları güvenli hale getireceğiz.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

Yayınlanma

,

17 Temmuz 2024 Çarşamba

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

ZÜLFİ TAŞCI
YALVAÇ
YALVAÇ CAMİİ
YALVAÇ MEZARLIĞI
17.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

ARZU YÖRÜK
YALVAÇ / KUYUCAK
YALVAÇ / KUYUCAK CAMİİ
YALVAÇ / KUYUCAK MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ ŞENEL İZGİ
SENİRKENT
SENİRKENT CAMİİ
SENİRKENT MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ağız ve Diş Isparta Ağız ve Diş
Isparta1 saat önce

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı. Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından...

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına
Isparta1 saat önce

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet...

17 Temmuz 2024 Çarşamba 17 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta10 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ZÜLFİ TAŞCIYALVAÇYALVAÇ CAMİİYALVAÇ MEZARLIĞI17.07.2024 – Öğle Namazına...

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Isparta Belediye Başkanı Şükrü
Isparta10 saat önce

Şükrü Başkan’dan Eğirdir’e Tam Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen beraberinde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Ergin ve İbrahim...

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği
Isparta10 saat önce

Genç Yaşta Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği trafik kazası sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Gedikli Köyü’nden olan ve Antalya’nın...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta1 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Akşam Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Isparta Belediyesi önünden başlayan kortejle...

16 Temmuz 2024 Salı 16 Temmuz 2024 Salı
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (16.07.2024)

16 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. NURİTTİN EFEYENİCE MAH.117 CAD.NO:139DOĞANCI CAMİİYENİCE MEZARLIĞI16.07.2024 –...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta2 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Isparta’da bir dizi etkinlik ve anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü
Isparta2 gün önce

Isparta Polis Asayiş Bülteni: FETÖ’den Aranan Şahıs Yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Manisa Adli Makamlarınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 8 Yıl 9 Ay kesinleşmiş...

15 Temmuz 2024 Pazartesi 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Isparta3 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (15.07.2024)

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. FATMA ÇEVİKGÜLİSTAN MAH.111 CAD.NO:246ASRİ MEZARLIK CAMİİASRİ MEZARLIK15.07.2024...

Popüler