Bağlantıda Kalın

Isparta

Eğirdir İmam Hatip Lisesi 40. Mezuniyet Yılını Kutladı

Yayınlanma

,

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde 47

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde 47 yıl önce kurulan Eğirdir Anadolu İmam Hatip Lisesi 40. Mezuniyet Yılını yapılan etkinlikle kutladı.

Programa Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, Belediye Meclisi Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Tezcan, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kaya, okuldan daha önceki yıllarda mezun olan öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren okul Müdürü Bekir Güler,; ‘Bizim diğer okullara göre biraz daha gayret sarf etmemiz gerekiyor, hem öğrenci anlamında, hem eğitim anlamında, hem de öğrencilerimize dünyevi ve ahiret bilinci verme anlamında biz bu zorluğa razı olarak bu göreve talip olduk. Bizleri sadece böyle günlerde değil her zaman bekliyoruz, diyerek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Eğirdir İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Hasan Tiryakioğlu yaptığı konuşmada okulun tarihinden bahsederek okulun açılışının 47. Yılı, Mezuniyet yılı olarak ise 40. Yılını kutlamaktayız, dedi. Tiryakioğlu, bu okuldan mezun olarak, polis, hakim, öğretmen olan öğrencilerin hepsinin ortak özelliği vatan ve millet sevgisidir.’ dedi. Tiryakioğlu okulumuzdan mezun olan şehidimiz Osman Demir ve merhum öğretmenimiz Mehmet Eken’in isimlerini yaşatmak için konferans ve okul kütüphanesi açılışı yapacaktık fakat bugüne yetiştiremedik, daha sonraki süreçte açılışını okul müdürümüz yapacağı törenle gerçekleştirecek. Nice 40. Yıllarda buluşmak üzere, programın hazırlanmasında emeği geçen mezunlarımıza ve Eğirdir Belediyesine teşekkür ediyoruz.’ dedi.

Okul bahçesinde tertiplenen program sırasında şiddetli yağmur nedeniyle davetliler okulun konferans salonuna geçti. Salonda devam eden programda okulun ilk mezunlarının konuşmalarının ardından kendisi de İmam Hatip Mezunu olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol,; ‘1994 Çanakkale Ezine Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunuyum, İmam Hatiplilerin sadece camide ve dini eğitim veren yerlerde görev yapmadığını görüyoruz. Bu camianın mezunu olmaktan her zaman gurur duydum ve faydasını gördüm. Bir yanlış yapacağım zaman ben İmam Hatip Mezunuyum bunu yapmamalıyım dedim, sadece bu felsefe ve anlayış bile İmam Hatip mezunu olmanın yeteri kadar kıymetli olduğunu düşünüyorum. Kıymetli İmam Hatip Lisesi mensupları en kıymetli, en avantajlı bir okulda bulunuyoruz, İlçemizin sınırları ve mesafesi uzun olduğu için öğrencilerimizin bu okulumuza kolaylıkla ulaşmaları için Eğirdir Belediye Başkanımız az sonra size müjdeli haberler verecek, diyerek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda konuşan ve büyük alkış alan Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer; ‘Resul-ü Ekrem Efendimiz, sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen, öğreten, anlayan ve anlatandır diyor, Bizler İslam bilincini İslam şuurunu en iyi şekilde yaşayabilirsek, en güçlü olduğumuz dönemleri çok iyi biliyoruz. Ne zamanki İslam’ı, İslam ahlakı ile ahlaklandık, İslam şuuruyla şuurlandık o zaman devletimiz ve İslam Coğrafyaları en güçlü zamanlarını yaşadılar. Ve bizlerde mazlum coğrafyaların kimsesizlerim kimi, sessizlerin sesi, ve mazlum coğrafyaların hamisi olduk, ne zamanki islamdan uzaklaştık, islam ahlakıyla ahlaklanmadık, islam şuuruyla şuurlanmadık bizde güçsüz duruma düştük, günümüzde hep beraber görüyoruz değerli arkadaşlar. Özellikle son zamanlarda Gazze’de, Arakan’da, Miammar’da Müslümanlara yapılan eziyetleri hep beraber görüyoruz, eğer ki biz eski zamanlardaki gibi özellikle Osmanlı zamanındaki gücümüz olsaydı ben inanıyorum hiçbir zaman biz ve Müslümanlar bu duruma düşmezdi.

Ben şuna inanıyorum değerli arkadaşlar Anadolu İmam Hatip Liseleri bizlere Kur’an-ı Kerim’i, öğreten ve öğrenenlerden olmak sorundayız, ben çocuklarını İmam Hatip Liselerine gönderen ailelere gerçekten gıptayla bakıyorum, Eğirdir Belediyesi olarak, Eğirdir Belediye Başkanı olarak İmam Hatip Liselerine kayıt yaptıracak tüm ailelerimize şunu söylemek istiyorum, İmam Hatip Liselerine kayıt yaptıracak tüm öğrencilerin ulaşım bedellerini ben karşılayacağım ve aylık burs ödeyeceğiz, yatacak yeri olmayan, pansiyon imkanı olmayanlara bizlerde destek olacağız, ve tüm öğrencilerimize sürpriz hediyelerle İmam Hatip Liselerinin ne kadar cazip olduğunu, İmam Hatip Liselerinin diğer liselerden daha anlamlı ve daha güzel olacağının biz özellikle takipçisi olacağız, yardımcısı olacağız, eli ayağı olacağız, kulakları olacağız ve sesi olacağız. Ben velilerimize çocuklarını İmam Hatip Liselerine göndermelerini istiyorum. Çocuklarımızı İmam Hatip Lisesine göndererek bunun sevabını en üst noktaya kadar yaşayacağız. Ve bu birlik ve beraberlikle birlikte biz Türkler İslam’ın kılıcı olacağız, daha güçleneceğiz ve İslam’ın sancağını tekrar en üst seviyeye yükselteceğiz.’ İfadelerini kullandı.

Okuldan dereceyle mezun olan öğrencilere hediye takdiminin ardından yemek ikramı ile program sona erdi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

Yayınlanma

,

14 Temmuz 2024 Pazar

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

GÜLTEN EKEN
H.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5
H.SULTAN CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MEMİŞ SEZER
KARAAĞAÇ MAH.134 CAD.NO:5 / 3
SÜTDEDE CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

İBRAHİM ZÜMRE
Y.ŞEHİTLER MAH.2930 SK.NO:2 / 2
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN BİLTEN
FATİH MAH.4529 SK.NO:20
EĞİRDİR / BARLA / BOYALI CAMİİ
EĞİRDİR / BARLA MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

KAMİL GÖRGÜLÜ
EĞİRDİR / BEDRE
EĞİRDİR / BEDRE CAMİİ
EĞİRDİR / BEDRE MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

GÜLBAHAR MIZRAK
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖYÜ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY CAMİİ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

PERİHAN SARI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI CAMİİ
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HURİYE İNCE
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN ÇALIŞIR
KADILAR KÖYÜ
KADILAR / KOLCUBELİ CAMİİ
KADILAR KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

AHMET ŞENYURT
SÜTÇÜLER / MERKEZ
SÜTÇÜLER / SEFELER CAMİİ
SÜTÇÜLER / MERKEZ MEZARLIĞI
14.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Yayınlanma

,

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü Kolcubeli Camii’nde öğle namazını müteakip Kolcubeli Mezarlığı’na defnedilecek.

Okumaya Devam Et

Isparta

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Yayınlanma

,

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Osman Demirbilek’in kullandığı 32 AT 903 plakalı otomobil, Yunak-Ankara kara yolu üzerinde karşı yönden gelen otomobille çarpıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, sürücü Osman Demirbilek’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Kazada yaşamını yitiren Demirbilek’in cenazesi Eğirdir İlçesine bağlı Gökçehöyük Köyü’nde toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

14 Temmuz 2024 Pazar 14 Temmuz 2024 Pazar
Isparta9 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. GÜLTEN EKENH.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5H.SULTAN CAMİİH.SULTAN MEZARLIĞI14.07.2024...

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki
Isparta9 saat önce

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü...

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe
Isparta10 saat önce

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere...

CHP Isparta Milletvekili Hikmet CHP Isparta Milletvekili Hikmet
Isparta1 gün önce

Kadir Dede Son Yolculuğuna Uğurlandı

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kadir Dede, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini dün...

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken
Isparta1 gün önce

Otomobilin Çarptığı Bisiklet Sürücüsü Yaşamını Yitirdi

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan İbrahim Güngör, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza dün saat 09.00 sıralarında meydana...

Isparta’da Özel Halk Otobüsü Isparta’da Özel Halk Otobüsü
Isparta1 gün önce

Isparta’da Halk Otobüsü Ücretleri Zamlandı

Isparta’da Özel Halk Otobüsü ücretlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni tarifeye göre 10 lira olan Gülkent Kartlı...

13 Temmuz 2024 Cumartesi 13 Temmuz 2024 Cumartesi
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (13.07.2024)

13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. KADİR DEDEDAVRAZ MAH.5902 SK.NO:2 – 4BMÜFTÜLÜK CAMİİH.SULTAN...

6. Bölge Esnaf ve 6. Bölge Esnaf ve
Isparta2 gün önce

Başkan Tural’dan Bölge Müdürü Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Ali Özdemir’e hayırlı...

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Isparta Belediyesi, Prof. Dr.
Isparta2 gün önce

Halı ve Kilim Müzesi Ek Binası Turizme Kazandırılacak

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binasında zanaatkarlar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin tanıtımını...

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta2 gün önce

Isparta’nın Su Kaynakları 6 Yıl Sonra Yüzde 15 Azalacak

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Afetler ve Isparta Semineri’ büyük ilgi gördü. Süleyman Demirel Üniversitesi...

Popüler