Bağlantıda Kalın

Isparta

Emekliler Tural’a güveniyor

Yayınlanma

,

Ahmet Başkan söz verdiyse yapar

Tüm Emekliler Derneği üyeleriyle bir araya gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, göreve seçildikleri takdirde ilk yapacakları icraatlar arasında emekliyi konut sahibi yapmak olduğunu söyledi. Tural, emeklinin İYİ belediyecilik döneminde rahata kavuşacağını vurguladı   

Seçim çalışmaları kapsamında Isparta’nın her kesimine dokunan projeleriyle göz dolduran İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, göreve geldiklerinde düşük maaşla geçim savaşı veren emeklinin, refah seviyesini artıracak yatırımlara öncelik verileceğini kaydetti.

EMEKLİLER TURAL’DAN DESTEK İSTEDİ

Tüm Emekliler Derneği buluşmasında Dernek Başkanı Hayati Yıldız,  “Ahmet Başkanımız sizlere projeleri hakkında bilgi verecek.  İlimizde 120 bin emekli var çeşitli sorunları var ekonomik sosyal sorunları var. Bu sorunlar kendisini çözebileceği sorunlar Emekliler önce gönüllerine dokunulmasını istiyor. Belediye bünyesinde sosyal projelerin içinde yer almak istiyor. Emeklilerimiz el beceri kursları yapmak için salon, atölye istiyor. Bu ürünleri belediye bünyesinde satmak istiyor. Otobüslere ücretsiz biniş konusunda yaşanan sıkıntıların çözülmesini istiyor. Emeklilerimiz maalesef ölümü bekler duruma getirilmiştir. Emeklilerimiz için ülkeler arası kültür turları yapılmasını istiyoruz. Emeklilerimiz çocuklarına istihdam sağlanmasını istiyor.  Konut projemizin birinci ayağı olan kooperatifimizi  kurduk. Arsa konusunda da zorluk var. 6 yıl gibi vadeyle ucuz konut yapmak istiyoruz bu konuda da destek bekliyoruz” dedi.

EMEKLİYE KONUT SÖZÜMÜZÜ NOTER ONAYIYLA VERDİK

Öncelikle siz değerli emekli kardeşlerimin arasında olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.  Yıllarca devletimize ülkemize hizmet ettiniz Ömrünüzün geri kalan kısmında da refah içinde yaşamak sizlerin en büyük hakkı. Ama maalesef emeklilerimiz bugün zor koşullarda geçimini sürdürüyor. Sizlere reva görülen açlık sınırı altındaki rakamlarla,  bu zor ekonomik koşullarda yaşam mücadelesi veriyorsunuz. Sizlere çok büyük müjdeymiş gibi zam verdiklerini açıkladılar. Aldığınız maaş, zaten gelen zamlarla çoktan eridi. Kısacası kaşıkla verdiler kepçeyle aldılar.  Bir de size 5 yıl önce de belediye kanadından söz verdiler.  5000 konut yapacaklarını söylediler. Hatta emeklilerimiz de Sen Bu Konutları Dik, Bizde Senin Heykelini Dikeceğiz dediler. Ama baktık ki, bir tek konut teslim edemediler.  Biz seçildiğimiz takdirde 5000 sosyal konut yapacağız. Bunun kaynağını soruyorlar.  Bunu Belediye olarak yapacağız dediler. Biz Belmaş ruhunu yeninden canlandırıp uygun ödeme koşullarında emeklimizi, dar gelirli vatandaşımızı ev sahibi yapacağız. Yapacağımın sözünü de bu elimde gördüğünüz noter tasdikli taahhütname ile verdim. Bunu sizlere de takdim ediyorum.  Son 20 yılda toplu konut alanı açılmamış. Bu alanlar açılmadıkça kooperatifleşme adına bir şey yapamazsınız. Isparta’da yeni imar alanına değil toplu konut alnına Belmaş’ın canlandırılmasına ve kentsel dönüşüme ihtiyaç vardır. Şimdi akıllarına yeni gelmiş Kentsel dönüşüm müdürlüğü kuracaklarmış. Hayrola seçim mi var? Yoksa kulağınıza birileri karsuyu mu kaçırdı. Niye kurmadınız? Niye bugüne kadar imar açmak için uğraştınız.  Madem kentsel dönüşüm yapacaksanız niye yeni imar alanı açıyorsunuz?  Hiç kimse karamsar olmasın 31 Martta İyi Belediyecilikle buluştuğumuzda hem kentsel dönüşümü yapacağız. Hem toplu konut alanları açacağız. Hem de Belmaş’ı ve kooperatifleşmeyi yeniden canlandıracağız” dedi.         

EMEKLİYE KENT KART VERECEĞİZ

Emeklilerin sosyal ve kültürel etkinlikler için taleplerinin Belediye için çok küçük istekler olduğunu kaydeden Tural, “Bu talepler Belediye için çok küçük talepler bunlar yapılmıyorsa sosyal belediyecilik zaten yoktur. Bunları biz zaten yapacağız. Emekliler için sosyal yaşam merkezi projemizle parklardan kent meydanında koltuklarda oturmaktan kurtaracağız. Onlarında lokali olacak. Bunun maliyeti falan yok. Biz çok katlı bina yapmayacağız. Sizler için hazırladığımız Isparta Emekli Kent Kartı projemiz ile Ispartamızda belediyenin sağladığı birçok hizmetten ücretsiz yada uygun koşullarda yararlanmanızı sağlayacağız. Otobüse bindiğiniz zaman hiçbir emeklimizi şoför esnafımız azarlamayacak. Ben sizlerin tüm taleplerine yanıt vermeye gayret göstereceğim ama sizlerden de bugün bize sahip çıkmanızı bekliyorum.  31 Mart yerel seçimlerinde desteklerinizi bekliyorum. Gelin Ispartamızı hep birlikte yönetelim ve Ahmet Tural isminde birleşelim” dedi.   Başkan Adayı Tural’a teşekkür eden emekliler de “Başkanım biz sizleri biliyoruz size güveniyoruz. Siz verdiğiniz sözü tutarsınız.  Bizler için çok güzel projeler hazırlamışsınız. İnşallah sizin döneminizde emeklilerin yüzü gülecek” açıklamasında bulundular.        

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta5 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta16 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler