Bağlantıda Kalın

Isparta

Fransız Emekli Tatil İçin Uçak Kuyruğunda Bizim Emekli Ucuz Et Kuyruğunda

Yayınlanma

,

CHP Isparta Milletvekili ve

CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Halıcı Avrupa’da ve Türkiye’de yaşayan emeklilerin karşılaştırmasını yaparak “Belçika’da emekliler gezmek için ikinci bir araba alırken ve klasik pahalı otomobillerin direksiyonuna geçerken; bizde emekliler geçinebilmek için taksi direksiyonunun başına geçiyor” dedi.

Ankara’da büyük emekli mitingine de değinen Yalım Halıcı “Genel Başkanımız Özgür Özel önderliğinde; açlık ve yoksulluk kıskacında hayatta kalmaya çalışan emekli yurttaşlarımızla biraraya geldik. Bakın; ortalama emekli aylığı; İspanya’da 1.417, Fransa’da 1.485, Almanya’da 1.552, İtalya’da 1.582, Belçika’da 1.717, Hollanda’da 2.003 avro. Türkiye’de ise sadece 237 avro” ifadelerini kullandı.

Mitingde onlarca emeklinin alanda fenalaştığının altını çizen Halıcı “Ambulanslar çağırıldı. Açıkça söylüyorum bunun nedeni iktidardır. Çocuklarıyla, torunlarıyla huzurlu bir şekilde yaşamını sürdürmesi gereken emekliler hayatta kalma mücadelesi ile karşı karşıya bırakıldı. Haklarını aramak için sıcağın altında mecburen mücadele ediyorlar. Bu yazıktır, ayıptır, vicdansızlıktır, haksızlıktır!” dedi.

CHP’li Vekilin açıklamalarında öne çıkanlar şunlar;

HER EMEKLİNİN AYDA 5.5 ÇEYREK ALTINI ÇALINIYOR

“Genel Başkanımız Özgür Özel ifade etti. Bu iktidar geldiği gün en düşük emekli maaşı ile 8 çeyrek altın alınıyordu. Şimdi en düşük emekli aylığı olan 10 bin lira ile 2.5 altın almıyor. Buradan tüm emekli vatandaşlarımıza sesleniyorum; her birinizin her ay 5.5 çeyrek altınını alıp kaçan bir düzen var! 2020’de çalışan emekli sayısı 747 bin iken, geride kalan 3 sene içinde geçinemediği için çalışmak zorunda kalan emekli sayısı 1 milyon 125 bin 131 kişi artarak, 1 milyon 872 bin kişiye ulaşmıştır. Geçinemediği, barınamadığı, beslenemediği için çalışmak zorunda kalan emekli yurttaşlarımızdan çalışırken hayatını kaybedenler var. İnşaatta düşüp ölenler ve taşıma yaparken kalp krizi geçiren emeklilerimiz var.”

FRANSIZ EMEKLİ TATİL İÇİN UÇAK KUYRUĞUNDA BİZİM EMEKLİ UCUZ ET KUYRUĞUNDA

“Fransız emekliler, deniz kenarına tatile gitmek için uçak kuyruğunda beklerken; Türkiye’de emekliler ucuz et kuyruğunda bekliyor. Alman emekliler zaman geçirmek için hobi bahçesi alıp sevdiği çiçekleri ekerken; Türkiye’deki emekliler, maaş yetmediği için başkasının bahçesinde bahçıvanlık yapıyor. Hollanda’da emekliler deniz kenarında ev yaptırırken biz de emekliler deniz görmeden hayatını kaybediyor. Belçika’da emekliler gezmek için ikinci bir araba alırken ve klasik pahalı otomobillerin direksiyonuna geçerken; bizde emekliler geçinebilmek için taksi direksiyonunun başına geçiyor”

SOKAK HAYVANLARI PROBLEMİNİN NEDENİ KÖPEKLER DEĞİL İKTİDARDIR

“Bu bir probleme dönüşmüş durumda. Bunu kabul etmemiz gerek. Peki bunun sorumlusu kim? Köpekler mi? 22 yıldır Türkiye’yi AKP tek başına yönetmiyor mu? Bütün devlet gücü ve kamu kaynağını Cumhurbaşkanı Erdoğan tek başına idare etmiyor mu? Sahipsiz köpek sayısının bu kadar artmasını yıllarca izlediler. Her konuda olduğu gibi hiçbir şey yapmadılar iş krize dönüşünce de haydi köpekleri öldürelim diyorlar. Tayyip Erdoğan’ın kendisi tweet atıyordu ‘Hayvanlara kıyamayız’ diye. Ne değişti şimdi?
Hani ‘yaratılarını seviyordunuz yaratandan ötürü?’ sizin inanca bu kadar mı saygınız var? Vicdani bir yöntem bulunamaz mı? Biz, CHP olarak bu konuda canlara kıymayı doğru bulmuyoruz. Sokakları güvenli hale getirelim burada asla tartışma konusu yok. Devlet bunun için vardır. Vicdani ve güvenli bir çözüm bulabiliriz. Uzmanlar, veterinerler, konuyla ilgili demokratik kitle örgütleri ile bu konu ayrıntısı ile konuşulmalı. Bize cana kıymak yakışmaz. Aklı selim, vicdani ve güvenli bir yol mutlaka bulacağız”

ÇÜNÜR MAHALLESİ’NE ACİLEN BİR İLK ÖĞRETİM OKULU VE LİSE YAPILMASI LAZIM

“Her şeyden tasarruf olur ama eğitimden olmaz. Geçtiğimiz haftalarda dile getirmiştim. Isparta merkezde bulunan Çünür Mahallesinde okullarımız yetersiz. Acilen yeni bir ilk öğretim okulu ve lise lazım. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yanıtlanması için TBMM Başkanlığına soru önergesi verdim ama 2 ayı geçti hala tek satır yanıt yok. Bakınız, Çünür Mahallesi’nde Şehit Ömer Sarı Ortaokulu’nda 900; Çünür TOKİ İlkokulunda da yine 900’ün üzerinde öğrenci var. Bu okullarda sınıfların, 40’ar kişilerden oluştuğu;hatta bazılarının bu sayıyı geçtiği, dersliklerin yetersiz kaldığı gelen bilgiler arasında. Şu anda Çünür Mahallesinde yeni yapılan 1002 konutluk inşaatın bitmek üzere olduğu belirtilmekte. Buradaki evlere vatandaşlarımız geldiği zaman zaten yetmeyen okulların kapasiteyi kaldıramayacağı ortadadır. Bu bölgeye yeni okulların yapılması gerekirken hala adım atılmıyor. Buradan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e sesleniyorum; Isparta Çünür Mahallesine bir ilk öğretim okulu bir de lise yapılması için derhal gerekli adımları atınız ve gereken bütçeyi ayırınız.”

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta14 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler