Bağlantıda Kalın

Isparta

İl Genelinde Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Yayınlanma

,

İl Özel İdaresi Isparta

İl Özel İdaresi Isparta genelinde asfalt yapım çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, Aksu ilçesinde Zindan Mağarası ve Başpınar Tabiat Parkı arasındaki yolda ve Eğirdir-Bağcık köyünde sathi kaplama, Sarıidris Beldesinde de sıcak asfalt çalışmaları yapıyor. Vali Aydın Baruş da çalışma yapılan yerlerde incelemelerde bulundu.

Aksu İlçesinde vatandaşların doğa harikası Başpınar Tabiat Parkı’na ulaşmak için sıklıkla kullandığı Zindan Mağarası önünden başlayan yaklaşık 6 km’lik yola İl Özel İdaresi tarafından sathi kaplama yapıldı.

Yapımı tamamlanan yolda incelemelerde bulunan Vali Baruş yaptığı açıklamada “Daha önceden buraya geldiğimizde yol zemininin çok kötü olduğu ve vatandaşlarımızın özellikle Başpınar Tabiat Parkına giderken zorluklarla karşı karşıya olduğuna şahit olmuştuk. Geçen yıl yaptığımız incelemede bu yolun zemininin düzeltilmesi gerektiğine karar verdik. İl Özel İdaremiz burada çalışma başlattı ve yolun altyapı çalışmalarını tamamladı.

Aksu, doğal güzellikleriyle gerçekten dışarıdan çok sayıda insanın rağbet gösterdiği bir ilçe bu doğa güzelliklere gelmek, görmek isteyen tüm vatandaşlarımızı Zindan Mağarasına, Başpınar Tabiat Parkına davet ediyoruz. Zindan mağarası sit alanıyla bu asfalt alan arasında 350 metre bir mesafe kaldı, kuruldan izin aldığımız şekilde orayı parke taşıyla yapacağız. Yine Zindan mağarasıyla Aksu ilçe merkezini bağlayan yolun da yaklaşık 950 metrelik zemini kötü. Orayı da sıcak asfalt yaparak inşallah buradaki ulaşımı mükemmel hale getireceğiz. Aksu ilçemize hayırlı olsun. İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, Yol Şube Müdürümüze, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine bu yatırımların yapılmasında emeği geçen İl Genel Meclis Üyelerimize, Başkanımıza bir kez daha teşekkür ettiğimi ifade etmek istiyorum” dedi.

Sonrasında Başpınar Tabiat Parkına geçen Vali Baruş burada da incelemelerde bulunarak bazı açıklamalarda bulundu. Vali Baruş “Bir konuya bir kez daha dikkat çekmek istiyorum. Orman yangınları konusunda çok dikkatli olmamız lazım. Ormanlık alanlara giriş valilik kararıyla 10 Haziran’dan itibaren yasaklandı. 15 Ekim’e kadar kesinlikle ormanlık alanlara izinsiz girip oralarda durmayalım, kamp kurmayalım bunlar yasak. Ancak Milli Parklar içerisindeki Başpınar tabiat parkında piknik yapmak, izin verilen yerlerde mangal yapmak serbest. Ama oralarda bu piknikleri yaparken lütfen faaliyetimiz sona erdikten sonra çöplerimizi toplayıp çöp bırakma alanlarına bırakalım. Çünkü bu cennet gibi çevremizi kirletmeye hakkımız yok. Gelecek nesillere karşı bir sorumluluğumuz var. Bu güzel çevreyi korumamız lazım. Bu yeşilliği, bu doğayı, bu güzel suyu, dereyi korumamız lazım” dedi.

Ardından Sarıidris Beldesine geçen Vali Baruş, Bağcık köyü ile Belde arasındaki 5 km’lik yolda devam eden sathi kaplama çalışmasını yerinde görerek şu açıklamayı yaptı: “Köylülerimiz, Gelendost ilçemizdeki tarım alanlarında yoğun olarak iş yaptıkları için bu yolu sık kullanıyorlardı. Öncesi zemini kötü olan bir yoldu. Vatandaşlarımızın araçları yıpranıyordu, uzun süre alıyordu ulaşım. Yolu bu yıl sathi kaplama programımıza aldık. Köylülerimizin önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacak. Çok memnun Bağcıklılar da. Bu yolları yapmadaki bizim temel amacımız, köylülerimizin gidecekleri yerlere rahat bir şekilde ulaşması, çünkü köylerde hayatın devam etmesini istiyoruz. Köylerin terk edilmemesini istiyoruz. Bağcık köyümüz de hem tarımla uğraşıyor hem hayvancılıkla uğraşıyor hem de tarım işçiliğiyle uğraşıyor. Onların bu çalışkanlığı karşısında biz de bir nebze olsun katkı babında bu yolu yapalım dedik, iyi de olduğunu görüyoruz memnun kaldı bütün köylülerimiz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Son olarak Sarıidris Beldesine geçen Vali Baruş belde merkezini Isparta-Konya anayoluna bağlayan 7 km’lik yolda devam eden sıcak asfalt yapım çalışmalarını inceledi.

Vali Baruş yaptığı açıklamada “Şu anda da Sarıidris’ in içerisindeyiz Sarıidris’i ana yola bağlayacak güzergahtayız. Yani kesintisiz bir ulaşım olacak. Bağcıktan başlayarak Sarıidris üzerinden Konya yoluna bağlantı sağlanacak. İl Özel İdaresi olarak inşallah bu yıl yaklaşık 35 km üzerinde bir sıcak asfalt çalışmamız olacak değişik güzergahlarda ve bu çalışmaları yaparken de tabii ki bize hükümetimiz tarafından destek veriliyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Enerji Bakanlığımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Milletvekillerimizin büyük emeği var. İl Genel Meclis Üyelerimizin hepsinin emeği var. Kaymakamımız burada, muhtarlarımız, burada belediye başkanımız burada herkesin emeği var ama önemli olan burada el birliğiyle vatandaşımıza güzel bir hizmeti sunabilmek. Bunu da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Vali Baruş, incelemelerinin ardından Sarıidrisli vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

Yayınlanma

,

14 Temmuz 2024 Pazar

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

GÜLTEN EKEN
H.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5
H.SULTAN CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MEMİŞ SEZER
KARAAĞAÇ MAH.134 CAD.NO:5 / 3
SÜTDEDE CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

İBRAHİM ZÜMRE
Y.ŞEHİTLER MAH.2930 SK.NO:2 / 2
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN BİLTEN
FATİH MAH.4529 SK.NO:20
EĞİRDİR / BARLA / BOYALI CAMİİ
EĞİRDİR / BARLA MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

KAMİL GÖRGÜLÜ
EĞİRDİR / BEDRE
EĞİRDİR / BEDRE CAMİİ
EĞİRDİR / BEDRE MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

GÜLBAHAR MIZRAK
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖYÜ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY CAMİİ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

PERİHAN SARI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI CAMİİ
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HURİYE İNCE
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN ÇALIŞIR
KADILAR KÖYÜ
KADILAR / KOLCUBELİ CAMİİ
KADILAR KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

AHMET ŞENYURT
SÜTÇÜLER / MERKEZ
SÜTÇÜLER / SEFELER CAMİİ
SÜTÇÜLER / MERKEZ MEZARLIĞI
14.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Yayınlanma

,

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü Kolcubeli Camii’nde öğle namazını müteakip Kolcubeli Mezarlığı’na defnedilecek.

Okumaya Devam Et

Isparta

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Yayınlanma

,

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Osman Demirbilek’in kullandığı 32 AT 903 plakalı otomobil, Yunak-Ankara kara yolu üzerinde karşı yönden gelen otomobille çarpıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, sürücü Osman Demirbilek’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Kazada yaşamını yitiren Demirbilek’in cenazesi Eğirdir İlçesine bağlı Gökçehöyük Köyü’nde toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

14 Temmuz 2024 Pazar 14 Temmuz 2024 Pazar
Isparta11 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. GÜLTEN EKENH.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5H.SULTAN CAMİİH.SULTAN MEZARLIĞI14.07.2024...

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki
Isparta11 saat önce

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü...

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe
Isparta11 saat önce

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere...

CHP Isparta Milletvekili Hikmet CHP Isparta Milletvekili Hikmet
Isparta1 gün önce

Kadir Dede Son Yolculuğuna Uğurlandı

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kadir Dede, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini dün...

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken
Isparta1 gün önce

Otomobilin Çarptığı Bisiklet Sürücüsü Yaşamını Yitirdi

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan İbrahim Güngör, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza dün saat 09.00 sıralarında meydana...

Isparta’da Özel Halk Otobüsü Isparta’da Özel Halk Otobüsü
Isparta1 gün önce

Isparta’da Halk Otobüsü Ücretleri Zamlandı

Isparta’da Özel Halk Otobüsü ücretlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni tarifeye göre 10 lira olan Gülkent Kartlı...

13 Temmuz 2024 Cumartesi 13 Temmuz 2024 Cumartesi
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (13.07.2024)

13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. KADİR DEDEDAVRAZ MAH.5902 SK.NO:2 – 4BMÜFTÜLÜK CAMİİH.SULTAN...

6. Bölge Esnaf ve 6. Bölge Esnaf ve
Isparta2 gün önce

Başkan Tural’dan Bölge Müdürü Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Ali Özdemir’e hayırlı...

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Isparta Belediyesi, Prof. Dr.
Isparta2 gün önce

Halı ve Kilim Müzesi Ek Binası Turizme Kazandırılacak

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binasında zanaatkarlar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin tanıtımını...

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta2 gün önce

Isparta’nın Su Kaynakları 6 Yıl Sonra Yüzde 15 Azalacak

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Afetler ve Isparta Semineri’ büyük ilgi gördü. Süleyman Demirel Üniversitesi...

Popüler