Bağlantıda Kalın

Isparta

Işıkkent’te Tural rüzgarı esti; Ayrıştırmadan kutuplaştırmadan herkesin belediye başkanı olacağım

Yayınlanma

,

Mahalle buluşmalarının ikincisini Işıkkent Mahallesinde gerçekleştiren İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Işıkkent ve Batıkent mahallesinin ortak kullanabileceği bir modern bir kapalı pazar yeri sözü verdi. Tural, “Bizde ötekileştirme yok, bizde kutuplaşma , ayrışma yok. Bizde sevgi var kardeşlik var, birlik var beraberlik var” dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında ikinci mahalle buluşmasını Işıkkent mahallesinde gerçekleştiren İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural mahalle halkı tarafından coşkuyla karşılandı. Yağışlı havaya rağmen,  mahalle buluşmasının yapılacağı salon doldu taştı. İlk olarak konuşmasını yapan İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, Ahmet Tural Başkanla kazanacaklarını söyledi. Mahalle Muhtarı İbrahim Çil de Başkan Adayı Tural’a başarılar dileyerek, mahallenin sosyal tesis talebini iletti.  

BİZDE ÖTEKELEŞLTİRME YOK SEVGİ VAR KARDEŞLİK VAR

Isparta’ya şehrülemin olmak için yola çıktıklarını belirten İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural “Yıllardır geriye giden Ispartamızı yeniden şaha kaldırıp marka bir şehir yapmak için aday olduk ve sizlerin karşısına çıktık.  Ben Ahmet Tural olarak, Isparta’nın bir evladı olarak, sizlerin içinden gelen bir kardeşiniz olarak  Ispartamıza vizyon kazandıracak  ayağı yere basan projelerle karşınıza çıktım. Sizlere daha iyi bir Isparta, daha yaşanılabilir biri Isparta sunabilmek için belediye başkanı adayı oldum. Çünkü biz bu şehre aşığız, bu şehre sevdalıyız, ne mutlu bana ki sizler gibi kalbi Isparta için çarpan hemşehrilerimle bir aradayım. Artık Ispartamız için ayağa kalkma zamanı geldi. Artık Ispartamız için beraber yürüme zamanı geldi. Hangi partiye gönül verirse versin, hangi partiye oy verirse versin bu kardeşiniz her vatandaşına eşit mesafede olacak. 31 Mart akşamı sizlerin teveccühüyle göreve geldiğimizde parti rozetimizi çıkarıp herkesin belediye başkanı olacağız. Her zaman sizlerin arasında olacak bir belediye başkanı olacağız. Bu şehri hep birlikte yöneteceğiz. Bizde ötekileştirme yok, bizde kutuplaşma, ayrışma yok. Bizde sevgi var kardeşlik var, birlik var beraberlik var” dedi

IŞIKKENTE KAPALI PAZAR YERİ VE SOSYAL TESİS SÖZÜ

Işıkkent Mahallesinin sorunlarını çok iyi bildiklerini kaydeden Başkan Adayı Tural, “Buraya çok amaçlı mahalle sosyal tesisi kazandıracağız. Tesislerimizde öğrencilerimiz için ders çalışma alanları, mini kafeler, kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Hatta psikolog diyetisyen avukatların olacağı bu tesislerde dönüşümlü olarak danışmanlık hizmeti verilecek. Kültür sanat faaliyetleri de yapılacak. Sizlerin açık sahada kurulan modern bir pazar yerinizin olmadığını biliyoruz. Batıkent mahallemizle birlikte ortak kullanabileceğiniz modern kapalı bir pazaryerinin sözünü buradan veriyorum. Bu pazar yeri de yarım gün değil tüm gün boyunca alışıveriş yapabileceğiniz şekilde sizlere hizmet verecek. Mahallede ulaşım sorununuz var. Burada oturan bir üniversite öğrencisi sürekli otobüs değiştirmek zorunda kalıyor. Ayrıca ulaşımla ilgili de saat sorunları var. Bu belediye için sorun bile olamaz.  Göreve geldiğimizde Işıkkent Mahallesinde ulaşım sorunu kalmayacak. Mahalle sakinleri bankamatik olmadığından herkese yakın noktalara gitmek zorunda kalıyor. İnşallah göreve geldiğimizde bu mahallemizde ortak bir banka ATM’si kazandırmanın  sözünü de vermiş olalım. Mahrukatçılar Sitesinin hemen önündeki boş alanda atıklardan kaynaklı bir çevre kirliliği rahatsızlığı var. Bunu da göreve gelir gelmez çözüme kavuşturacağız.

MEZARLIĞI 5 YILDIR NEDEN YAPMADIN?

Isparta’nın yıllarca kısır çatışmaların gölgesinde kaldığını kaydeden Tural “ Seçim zamanı sizlerin tertemiz oylarıyla belediye yönetimine gelenler, seçimlerden sonra size sırtlarını döndüler. Duymazlıktan geldiler,  seçimlerde söz verip 5 sene boyunca sizleri unutanlar seçim zamanı gelince şimdi hizmet yapıyormuş gibi görünüp yeniden sahaya indiler. Bu mahallenin öncelikli sorunlarından biri nedir? Mezarlık. Hemen yanı başınızdaki asri mezarlık doldu. Eski mezarlıklarda zaten yer yok. Mevcut Belediye Başkanı 2020 yılında Işıkkent bölgesinde 310 dönümlük arazide mezarlık yapılacağını açıkladı. Bunlar basına da yansıdı. Aradan kaç yıl geçti? 4 yıl. Ortada bir mezarlık var mı? Yok. Sonra ne oldu seçim zamanı geldi çıktı mecliste konuştu? “Işıkkent’e o alanı Orman Bakanlığından istedik orayı bize verdiler. Buraya şehrimizin en büyük mezarlığınız yapacağız” dedi. 4 yıl öncede aynı şeyi söyledin. İyide sormazlar mı neden şimdiye kadar yapmadın? Elinden tutan mı vardı? Seçim olunca aklın başına mı geldi?

BU NASIL TASARRUF?

Yine mevcut belediye başkanı geçenlerde Karaağaç pazarını ziyaretinde  açıkladı. Işıkkent’e kapalı pazar yeri yapacağım dedi. Onun öncesinde tadilatını yaptığı Davraz pazar yerinin açılışında buranın çatısı çökmeseydi buraya harcayacağımız parayla en az 5 pazar yeri daha yapardık dedi. İyi de sen orada çöken çatıdan kalan sağlam malzemelerle, yeni otogar alanının çatısından söktüğün malzemeyi kullandın. Bundan da ciddi tasarruf yapıldığını ifade ettin.  Bakıyoruz yaptığın pazara eksikliklerle dolu.  Sormazlar mı sayın belediye başkanı, durum böyleyken sen buraya ne kadar harcadın da diğer pazar yerlerini yapamadın. Isparta’nın artık böyle bahanelere, verdiğiniz sözlere karnı tok.  Biz göreve geldiğimizde Işıkkent’e pazar yerini biz yapacağız.           

ESER BELEDİYECİLİĞİ DÖNEMİ BAŞLIYOR       

Tural sözlerini “Bizim yönümüz gönlümüz her zaman Isparta’dan yana olacak. İnşallah 31 mart akşamında sizlerin desteğiyle tarih yazıp Ispartamızı iyi belediyecilik vizyonumuzla tanıştıracağız.  31 Mart akşamı kapısı kapalı değil, tüm icraatlarıyla halka açık şeffaf belediyecilik dönemi başlayacak. Artık suni değil, söylem değil eser belediyeciliği dönemi başlayacak, inşallah zafer yakındır. Zafer sizlerin olacak. Kazanan Isparta olacak” diye tamamladı.  

MAHALLE SAKİNLERİ TALEPLERİNİ İLETTİ

Başkan Adayı Tural daha sonra mahalle halkının taleplerini aldı. Mahalle sakinleri, otobüs duraklarının kapalı olması, mahalleye eczane açılması, birken yağmur suları için çözüm bulunmasını istedi. Tural, bu taleplerin tamamına yanıt vereceklerini kaydetti.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta15 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler