Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Isparta’nın kalbi Şükrü Başkanla atıyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı ve

Isparta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Güleç ile birlikte Havutlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. 5 yıllık görev süresi içerisinde insan odaklı hizmet ettiklerine değinen Başkan Başdeğirmen, “Bugüne kadar yaptığımız hizmette birinci önceliğimiz insanımız oldu. Görmeyenin gözü, duymayanın kulağı, konuşamayanın dili, yürüyemeyin de ayağı olduk” dedi.

Isparta Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Güleç ile birlikte Havutlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen ziyaretinde dernek yönetimi ve dernek üyelerine şehre kazandırdığı yatırımlar ile projelerinden bahsederek, Geleceğin Şehri Isparta’yı daha da güzelleştirmek adına karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Havutlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Gürfidan, derneklerini ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen ile milletvekilleri Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun’a teşekkür ederek, “Başarılarınızın devamını diliyoruz” dedi.

Ziyarette bulunan Fatih Mahallesi Muhtarı Osman Başpınar, Başkan Başdeğirmen’in mahallelerine yaptığı hizmetlerden bahsetti. Isparta’nın en büyük projelerinin Fatih Mahallesi’ne yapıldığını belirten Başpınar, mahallelerine toplamda 25 bin metrekare asfalt döküldüğünü, şehrin en büyük spor kampusunun inşa edildiğini, Siber Isparta Gençlik Merkezinin de mahallelerinde bulunduğunu söyledi. Muhtar Başpınar, “Siber Isparta Gençlik Merkezinden şu an 200 kursiyerimiz mezun oldu, 400 kişi kurs için sıra bekliyor.  Orada mahallemiz ve çevre mahallelerimiz için 2 sınıf ayrıldı. Çocuklarımıza orada etüt şeklinde ders veriliyor. 1500 metre uzunluğunda yağmur suyu hattımız döşendi. 5 tane camimizin 4 tanesinin çevre düzenleme ve tadilatları yapıldı. 9 parkımızın bakım, onarımları yapıldı, oyun grupları değişti. Caddelerimizin bazılarına begonit taş döşendi. Yolun ortasında kalan evlerimizin yıkımları karşılıklı anlayış çerçevesinde yapıldı. O evler trafiği tehlikeye atıyordu. Önceden kavga dövüşlerle ev yıkılırdı, şimdi başkanımız sayesinde davullarla zurnalarla yıktık. Küme evlerimizde altyapı yenilendi, doğalgaz geldi. Başkanımızdan ne talep ettiysek hepsi yerine geldi. Bunlar başkanımız sayesinde oldu” dedi.

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart yerel seçimleri için vatandaşların karşısına kendilerine güvenerek, neler yaptıklarını bilerek ve daha önce istedikleri oyların karşılığını hakkıyla verdiklerini düşünerek çıktıklarını vurguladı. 5 yıl içerisinde birçok hizmeti şehre kazandırdıklarına değinen Başkan Başdeğirmen, “Yeni dönemde de 5 yıl daha Isparta’mızda görev alma isteğimiz var. Cumhurbaşkanımız yeni dönem için de aday olarak şahsımı tekrar gösterdi” şeklinde konuştu.

Şehir merkezinde 136 cami bulunduğunu ifade eden Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, bunlardan 105’inin tuvaletlerinin yeniden yapıldığını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Camilerimizin içerisini yıkamak için temizlik aracı aldık. Ekibimiz giriyor camimize halıları yıkadıktan sonra ayakkabı konulan yerleri dahil her yeri sabunlu suyla silip çıkıyorlar. Şadırvanları yeniliyoruz, çevre düzenlemelerini yapıyoruz. Cami avlusundaki duvarlarının kaldırılmasını istiyorlarsa kaldırıyoruz, meydan yapıyoruz. Mimar Sinan, Kavaklı, Anadolu Mahallesindeki camilerimiz gibi duvarları kaldırıp meydan oluşturuyoruz. Mimar Sinan Camii 500 yıl önce yapılmış. Bu değerlerimizi ortaya çıkarıyoruz, tarihi eserlerimizi değerlendiriyoruz. Üzüm Çarşısı ne haldeydi, şimdi gidin bakın. Işıkları yanınca bir görün. Şehrin içerisi ne oldu. Bunlar bizim güzelliklerimiz, değerimiz. Andık Deresi de bambaşka bir güzel oldu” görüşlerinde bulundu.

Havutlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri de Andık Deresi Bezirgan Şelalesi bölgesinin çok güzel bir alana kavuştuğunu belirterek, “Oraya gidince çok mutlu oluyoruz. Helal olsun. Herkes memnun kaldı. Dışarıdan gelen misafirlerimiz de böyle bir şey görmedik diyorlar” dediler.

ITKM’nin yıllarca tamamlanmasının beklendiğini ifade eden Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, “Şimdi gidin bir bakın ne hale geldi. Bunları bilmek ve görmek zorundayız. Rabbim bize nasip etti bizler de vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Daha iyilerini tabii ki yapacağız. Isparta Belediyesi kendi mücavir alanında hizmetle yükümlüdür. Ama biz göreve geldiğimizde partimizin önünde şu sözü verdik, Isparta’nın 44 mahallesi var ama her köyü birer mahallemiz olarak görüyoruz. Köylerimize de oyun parkları, kilit parke taşları gönderdik. Asfalt olmayan yerlere asfalt döktük, düğün salonu, Kur’an Kursu yaptık. Camilerin tadilatlarını yaptık. Özel İdare hizmet etmedi mi, etti. Onlar üzerine düşen vazifeyi yaptı, vatandaşın yapması gerekenleri de biz yaptık. Isparta’nın köylerinde 105 adet yanmış evi yeniden yaptık. Önceki yıllarda bir tane bile yapılmamış. Nerede insanlar çaresiz nerede zor durumda biz yanlarında olduk. Sosyal belediyecilik çok önemli. Güçlü belediyecilik çok önemli. Biz bu gücü devletimizin başındaki cumhurbaşkanımızdan alıyoruz. Bize diyor  ki ‘vatandaşa dokun, ihtiyacı olanın yanında olmadığınız sürece sizin belediye başkanlığınız olmaz. Kaldırım, yol gibi hizmetleri yaparsın ama gönül yapamazsan hiçbirinin anlamı yok’ diyor. Biz de bu gönlü insanlarımızın ihtiyaçlarını görerek yapıyoruz. 204 evin doğalgaz tesisatını anahtar teslim ücretsiz döşedik. Cumhurbaşkanımız da 25 metreküp doğalgazın Nisan ayına kadar ücretsiz olacağını açıklamıştı, doğalgaza zam gelmedi. Kömür 8-9 bin lira olmuş, doğalgaz yarıdan aşağı fiyata geliyor. Bu güzellikleri hepimiz yaşıyoruz. Bu güzellikleri devlet yaşatıyor. Devletimizin imkanlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için kullanıyoruz. Engelli vatandaşlarımız var. Bizden önce 36 akülü engelli sandalye dağıtılmış. Biz 2,5 yıl içerisinde 363 tane engelli akülü sandalye dağıtmışız. Bu bizim insana gösterdiğimiz saygıyı, sevgiyi, önemi gösteriyor. Evlere gidiyoruz. Bir ayda 26 bin 42 eve girerek evde bakım hizmeti sunduk. Desteğe ihtiyacı olanların tırnağını kesiyoruz, sakal tıraşı yapıyoruz, banyo yaptırıyoruz, engelli ise evini kullanabileceği şekle getiriyoruz. Biz bu insanlara hizmet etmek için geldik. Geldiğimizde belediyede bir ambulans vardı şu anda 5 tane oldu. 9 kişi çalışıyordu, şimdi 42 kişi çalışıyor. Hepsi evlerde birebir hizmet veriyorlar. Evinde yatalak hastası varsa evine elektrikli yatak gönderiyoruz. Devletimizin imkanını vatandaşımıza harcıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız hizmette birinci önceliğimiz insanımız oldu. Görmeyenin gözü, duymayanın kulağı, konuşamayanın dili, yürüyemeyin de ayağı olduk. Sayın cumhurbaşkanımız bize yapacağın iş bu diyor. Ekibimiz var, belediyede onlar rutin işleri yapıyor. Benim vazifem belediyeye ihtiyacı olan insanları bulmak, ben onu yapıyorum” ifadelerinde bulundu.

Kurban Bayramlarında küçükbaş kurbanını alan ancak kestiremeyen yaşlı ve engellilere kurban kesim hizmeti verdiklerine değinen Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, “Ekip kurduk, mahalle muhtarlardan gelen listeye göre 5 yıldır kurban kesim hizmeti veriyoruz” dedi.

Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığını açıkladığı gün kendisine ‘bir önceki seçimden çok daha fazla oy almanı istiyorum” dediğini kaydederek, “Sayın cumhurbaşkanımıza ‘bir önceki aldığımız oydan belki de Türkiye’de en fazla oyunu artıran bir kişi olarak karşınıza çıkacağız ya da Türkiye’de en fazla oyu alan il olarak karşınıza çıkacağım’ dedim. Bunu milletvekillerimiz yanımızdayken söyledim. 2 sözüm var. İnşallah 31 Mart seçimlerinde hep beraber güçlü bir şekilde görevi yeniden alalım, yeniden 5 yıl daha hizmet edelim” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz de Milletvekili Osman Zabun’la birlikte yaklaşık 8 aydır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde şehre, ülkeye yenilikler katabilmenin derdinde olduklarını söyledi. Şu anda en çok Eğirdir Gölü ile ilgili yapılan çalışmalarla ilgilendiklerine değinen Gökgöz, “Gölün korunması hem de etrafındaki sulama sistemlerinin damlama sulama, kapalı sisteme alınmasıyla, Yılanlı ve Akdoğan’daki suların Eğirdir Gölüne aktarılmasıyla ilgili çalışmaların son aşamasına geldik. Geçtiğimiz hafta da yatırım programına alındı. Kapalı sulama sistemleri için DSİ Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. Orada olumlu neticeleri aldık. Gelendost ilçemizi de kapalı sulama sistemine aldırdık. Ayrıca Aksu-Yılanlı sulaması da kapalı sistem yatırım programına alındı. Böylelikle Isparta’daki projeleri birer birer takip ediyoruz. Dereboğazı yolunun duble yol olmasını takip ediyoruz. Orada 17 kilometre Antalya tarafından Kargı tüneline kadar olan bölümün bu yıl içerisinde ihale edilmesiyle alakalı bir girişimimiz var. İnşallah onu da milletimize müjdeleyeceğiz. Isparta’nın önceliklerini takip ediyoruz. Eğirdir-Madenli yolu da duble yol için yatırım programına alındı. Başta şehir merkezimiz ve diğer ilçeler olmak üzere tüm konuları takip ediyoruz. Sayın belediye başkanımızın tüm projelerinin yanındayız, arkasındayız. Sayın başkanımız vatandaşımıza ne söylediyse başkanımızın bu konularda yanındayız. Bugüne kadar vermiş olduğunuz desteklerden dolayı hepinize teşekküre diyoruz. İnşallah 31 Mart’ta da AK Parti’nin bayrağı Isparta’nın semalarında dalgalanmaya devam edecek. Tüm ilçelerde de bunu arzu ediyoruz. Bugüne kadar AK Parti belediyeciliği ile tanışmayan belediyelerimizi de 31 Mart’ta hizmet kervanına davet etmek istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Milletvekili Osman Zabun ise Isparta Belediyesi’nde 5 yıllık süreci Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’le geride bıraktıklarını, yeni bir döneme güçlü bir şekilde yelken açmak istediklerini vurguladı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen için vatandaşlardan bir kez daha destek istediklerine işaret eden Milletvekili Zabun, “Isparta’da Şükrü başkanla birlikte çok güzel işlerin altına imza attık. Mesela şehrin kalbinde yıllardır, cesaretsizliklerin, işbilmezliklerin sonucunda mezbelelik vardı, o da ITKM’ydi. Şükrü başkan, ekibi ve belediye meclisi üyelerimiz riski üstlenerek, bu işe başladı. Riski üstlenmeden de iş bitmiyor. O riski üstlendik, belki bir çok arkadaşımız orası bitirilmeseydi yargılanmakla karşı karşıya kalabilirdi. Arkadaşlarımız ‘biz Isparta için gerekirse yargılanmaya hazırız, yeter ki bu iş bitsin. Biz bu işin altına imza atıyor ve riski üstleniyoruz’ dediler. Bu güçlü ve cesur duruşları sayesinde ITKM diye artık Isparta’nın bir sorunu kalmadığı gibi Isparta’nın kalbinde çok nezih bir yeri ayağa kaldırdık. Yani Isparta’nın kalbi yeniden atmaya başladı. Tüm mahallelerimizde gençlerimize güzel merkezler oluşturmaya gayret ediyoruz. Başkanımız bakanlıklarımızdan süreci takip etmesiyle birlikte aldığı desteklerle Isparta’ya hizmet etme gayreti ve çabası içerisinde oldu. Birçoğunun açılışını yapıyor. Yeni yeni alanları, üst düzey nitelikte projeleri hayata geçiriyor. Kirazlıdere’nin önce adı vardı, şimdi şehre yakışan bir eser oldu. Altında Andık Deresi harekete geçirilememiş bir bölgeydi. Şükrü başkanın gayretiyle orası da harekete geçirildi. Mahallerimize sosyal tesisler yapıyor. Vatandaşlarımız mahallelerde gündelik işlerini, buluşmalarını, etkinliklerini yapabilsinler diye oraları yapıyor. Otogarı ısrarla takip ederek hayata geçiriyor. Tüm bu yaptığı işleri Şükrü başkan ve ekibi zorluklara rağmen yapıyor. 2 yıl pandemiden dolayı kimsenin evden çıkamadığı bir dönemde yaptı. İnşallah önümüzdeki dönemde Ankara’dan bitirilmesi gereken, bakanlıklardan takip edilmesi gereken ne varsa son gücümüzle takip edeceğiz. Onun vesilesiyle bizim de çabalarımızla Isparta’mıza çok güzel eserler de kazandıracağız. Şükrü başkan Isparta Belediye Başkanı olarak hiç gönül, hiç kalp kırmadı. Önümüzdeki süreçte bu performansını çok daha yukarıya taşıyarak hizmet edecektir. Isparta’mız huzurlu bir 5 yılı geride bıraktı inşallah bu huzur iklimi önümüzdeki dönemde de devam edecektir. Hemşehrilerimizin teveccühü kendisine son derece yüksek. Güçlü sonuçla Ankara’ya gidelim, bu güçlü sonuçla Isparta’mız için destek, yatırım isteyelim. Bu desteklerinizi esirgemeyin” şeklinde konuştu.

Ziyaret fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

“Ağabey belediye olarak çok hizmetiniz oldu”

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’ı ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, köy, belde ve ilçelere ihtiyaç durumunda destek vermeye devam ettiklerini belirtirken Kuleönü Belediye Başkanı Erdoğan da “Ağabey belediye olarak çok hizmetiniz oldu” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilçe ve beldeleri ziyaret ediyor. Başkan Başdeğirmen, ilk olarak merkeze bağlı Kuleönü Beldesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete belediye başkan yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Ergin ve İbrahim Kocabaş da eşlik etti. Başkan Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan, ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. İlçe ve belde ziyaretleri kapsamında ilk ziyaretin Kuleönü beldesine olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Erdoğan, “Siz her zaman ‘Isparta Belediyesi olarak ağabey belediyeyiz. Kasaba, köy ve ilçelere hizmet götürüyoruz’ dediniz. Bugüne kadar çok hizmetiniz oldu. Hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederiz. Önceki dönemde de asfalt ve diğer konularda desteğiniz oldu, teşekkür ederiz. Bundan sonra da inşallah hizmetleriniz devam edecektir. Ağabeyimizden yine bazı hizmetler noktasında taleplerimiz olacak. Yeni dönemimiz hepimize hayırlı olsun. Bu dönemde de hayırlı hizmetleri getireceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından belde ve ilçe belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunduklarını, ilk ziyareti de Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’a yaptıklarını söyledi. Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan ve belediye meclis üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Başdeğirmen, “Vazifelerimizin önemli olduğunu, seçimlerden sonra görevimizin değerinin yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. O anlamda da biz Isparta’da sizler de kendi bölgenizde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İl olarak mücavir alanı dışında demiyoruz, hizmetlerden geri bırakmıyoruz. İhtiyaç olduğu noktada köy, belde ve ilçelerimize destek vermeye devam ediyoruz. Sizlerin bağlı olduğu birim İl Özel İdare. Hizmeti oradan alıyorsunuz. Onlar da her şeyi yapıyorlar. Ama eksik bir nokta olursa Isparta Belediyesi olarak biz devreye giriyoruz. İmece usulü İl Özel İdare ve Isparta Belediyesi olarak varsa sorunu çözüyoruz, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeye devam ediyoruz. Siz de ikinci dönem seçildiniz. Tecrübeli belediye başkanısınız. Şehrimize işbirliği ile güzel altyapılar oluşturacağımız inancındayım. Tüm arkadaşlarımıza ve sizlere hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” görüşlerinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’a günün anısına gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Isparta Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’ı ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, Isparta Belediyesi olarak her zaman Atabey halkının yanında olduklarını belirtirken, Atabey Belediye Başkanı Pehlivan, “Şükrü başkanımızın desteğini her zaman arkamızda hissettik. Bundan sonra da başkanımızın bize bir telefon kadar yakın olduğunu biliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’ı ziyaret etti. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Ergin ve İbrahim Kocabaş, AK Parti Atabey İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Günkaya ve Atabey Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

Ziyarette konuşan Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 31 Mart yerel seçimlerinden önce ilçeyi ziyaret ederek, seçim çalışmalarında kendilerine destek verdiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen’in ilçeye gelerek kendisine verdiği desteğin karşılığını 31 Mart yerel seçimlerinde gördüklerini dile getiren Pehlivan, “Allah nasip etti belediye başkanı olduk. Şükrü başkanımızın desteğini her zaman arkamızda hissettik. Bundan sonra da başkanımızın bir telefon kadar yakın olduğunu biliyoruz. İnşallah daha büyük yatırımlarla desteklerinizi bekliyoruz. İlçemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz, bizi onurlandırdınız” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Atabey Belediye Başkanı seçilen Serdar Pehlivan’a görevinin hayırlı olması dileklerini iletti. Amaçlarının göreve seçildikleri bölgelerde o bölgenin problemlerini çözebilmek olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, “Sorun yoksa da güzellikleri artırmak bizim görevimiz. Siz de bu anlamda iyi bir ekip oluşturdunuz. Atabey’imiz şehrimizin ve ülkemizin en nadide yerlerinden bir tanesi olmaya devam edecektir. Isparta Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. İl Özel İdaresi’nin hizmetlerinin dışında kalan konularda yapılacak hizmetlerde yanınızdayız. Atabey bizim sevdiğimiz bir bölge. Atabey halkımıza da en güzel hizmeti sunmak bizim vazifemiz olacaktır. Önümüzde 4,5 yıl gibi bir zaman var. Aldığımız oyların hakkını vererek buralarda görevimizi layıkıyla yapmamız gerektiği inancındayım. Biz büyükşehir belediyesi değiliz. İl belediyesinin sorumluluğu şehir merkezi içerisinde. Ama il sınırlarımız içerisinde kalan her yerde sorumluluğumuz olduğu bilincindeyiz. Bize nerede ihtiyaç olursa sizin yanınızda olacağız inşallah. Önümüzdeki 4,5 yılın dolu dolu geçmesi, güzel hizmetler yapabilmemiz için işbirliği, güç birliği yapmamız gerekiyor. Milletvekillerimiz, il yönetimimiz ve teşkilatımız bizlerin her zaman yanında ve destekliyor. Taleplerimizi Ankara’ya işbirliği içerisinde anlatıyoruz ve başarılı bir şekilde geri dönüyoruz. Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Belediye meclis üyelerimiz ve il genel meclisi üyelerimiz ile sizlere başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’a günün anısına gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Pazarcı Esnafı İçin Barkodlu Kimlik Kartı Dönemi

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yazın kavurucu sıcağında, kışın dondurucu soğuğunda, yağmurda, çamurda sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların gıda, giyim ve daha birçok ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayretle çalışan pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Meslek Oda başkanlarının da yer aldığı buluşmada Başkan Başdeğirmen, pazarcı esnafı için yeni uygulamaya konulan barkodlu kimlik kartının dağıtımını yaptı.

Başkan Başdeğirmen: Bu kart sayesinde kayıtlı olmayan kimse pazarda satış yapamayacak

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, önceki dönemde olduğu gibi yeni dönemde de esnaf buluşmalarıyla esnafın talep ve önerilerini dinlemeye devam ediyor. Bu kapsamda pazarcı esnafıyla bir araya gelen Başkan Başdeğirmen, esnafın tek tek talep ve önerilerini dinledi, yapılması gerekenlerle ilgili daire müdürlerine talimat verdi. Buluşmaya Manavlar ve Sebzeciler Odası Başkanı Hasan Demir, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Sinan Aydın, Halıcılar, Tuhafiyeciler, Manifaturacılar ve Kilimciler Odası Başkanı Mehmet Dolaksız, Terziler ve Yorgancılar Odası Başkanı Fehmi Demirsöken, Lokantacılar, Fırıncılar ve Pastacılar Odası Başkanı Nuri Erdeğer, Maden-İş Başkanı Ahmet Gıcır, Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri de katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarının amacının sohbet ortamında daha iyi hizmeti sunabilmek olduğunu belirtti. Pazarcı esnafının zor şartlarda çalıştığının farkında olduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen, pazarcıların yazın kavurucu sıcağında, kışın dondurucu soğuğunda, yağmurda, çamurda sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların gıda, giyim ve daha birçok ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayretle çalıştığını söyledi. 7 odanın pazarcı esnafına hizmet ettiğine değinen Başkan Başdeğirmen, “Şehrimizde kurulan 18 pazarın varsa problemlerini çözmek için mücadele ediyoruz. Sizin kurduğunuz tezgahın sabitlenmesiyle, getirdiğiniz ürünün sağlıklı bir şekilde tezgaha koyabilmeniz, pazarı kaldırdıktan sonra o bölgenin tertemiz bir şekilde o mahalledeki vatandaşlarımıza tekrar bırakılması için bizler de sabah sizinle mesaiye başlıyoruz, siz gittikten sonra biz halen pazarlarda oluyoruz. Her pazarı en az 14 araç 24 personelle temizliyoruz. Sizlere çok teşekkür ediyorum, 1000’e yakın esnafımız ürünleri en iyi şekilde alıp, getirip vatandaşımıza sunuyor. Antalya’ya gidiyorsunuz ya da en iyisi neredeyse onu bulup getiriyorsunuz. Vatandaş olarak bizler için güzel bir hizmet, sizlerden Allah razı olsun. Gıda, meyve ve sebze ürünlerinin yanında her türlü ürünü ayağımıza getiriyorsunuz. Bundan çok memnunuz. Bu memnuniyetimizi sizlerle paylaşmak, memnuniyetimizin devam edebilmesi ve daha iyiyi bulabilmek için başkan yardımcıları ve daire müdürlerimizle buradayız” dedi.

Meslek oda başkanlarıyla sürekli istişare halinde olduklarına değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Oda başkanlarıyla bize iletemediğiniz durumlar olabilir. Burası her konuyu dile getirebileceğiniz bir yer. Bizden rahatsızlık varsa net olarak söyleyebilirsiniz. Allah’ın izniyle biz sizi hiçbir şekilde zor durumda bırakmayız” ifadelerinde bulundu.

Buluşmanın amaçlarından birisinin de pazarcı esnafı için yeni uygulamaya konulan barkodlu kimlik kartları olduğunu söyleyen Başkan Başdeğirmen, her bir pazarcı esnafına bu kimlikleri dağıtacaklarını söyledi. Kartların içerisine esnafın tüm bilgilerinin yer aldığını kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Kaç metrekare tezgahın var o kimlik içerisinde yer alıyor. Yerin nerede, adın, soyadın, kaç yıldır bu işi yapıyorsun hangi meslek odasına bağlısın bu bilgiler de kart içerisinde yer alıyor. Bundan sonra zabıta geldiği zaman yerinizi ölçmeyecek çünkü kartta yazılı” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in konuşmasının ardından talep ve önerilerini dile getirmek isteyen esnaf, tek tek söz aldı. Bir esnaf büyük marketlerin şubelerinin kaldırımlara sebze ve meyve koyduğunu, vatandaşların kaldırımlardan geçerken zorlandığını söyleyerek, pazaryerlerinde sabah erken saatlerde park halindeki otomobillerin kendileri için problem oluşturduğunu belirtti. Başkan Başdeğirmen, “Marketler 60 santimetreye kadar ürün koyabilir ama sonrası için koyamaz. Pazaryerlerindeki araçların kaldırılması için bir gün önce pankart asalım” dedi ve bu konuların takibinin yapılması talimatını verdi.

Başka bir esnaf da kendilerini dinleyen Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ederken, Rus pazarı kısmında rüzgar ve yağmurun kendilerini zor durumda bıraktığını, bu konuda bir çalışma olup olmayacağını sordu. Başkan Başdeğirmen, “Orası yıkılmadan önce 18 metre yüksekliği vardı. Çok fazla yağmur, güneş alıyordu. Siz pazarın ortasına kadar çadır kuruyordunuz. Burayı yaparken yüksekliği yarı yarıya düşürmemizi istediler. Yüksekliği yarıdan daha da aşağı düşürdük. Ama yaptığımız bu çalışmanın yanında yeni önlemler alarak problemi giderelim” görüşlerinde bulundu.

Esnaflar, Ispartalı oldukları için Burdur pazarına alınmadıklarını belirterek, Burdur’dan gelen esnafın Isparta pazarında satış yapabildiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, yeni barkodlu kart sistemi sayesinde farklı bir ilden Isparta’ya gelip satış yapılamayacağını ifade ederek, “Herkesin kartı olacak. Zabıta sorduğunda kartı gösteremez ve kayıtlı olduğunu ispat edemezse tezgahı kaldırılacak. Bundan daha iyi bir çözüm olur mu?” dedi.

Bir esnaf da söz alarak esnaf odalarının kuruluş amacının üyelerini birlik ve beraberlik içerisinde barındırmak, dış güçlere karşı üyelerini korumak olduğunu belirterek, esnaf odalarının son yıllarda kuruluş amacının dışına çıktığını ileri sürdü. Esnaf, “Son yıllarda oda başkanlarının herhangi bir siyaset herhangi bir aktivite için bu makamı kendileri için kullandıklarını gördüm. Herhangi bir oda üyesi için değil, bu konuda şikayetçiyim” diye konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk da söz alarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in ulaşılabilir bir başkan olduğunu belirterek, “Böyle bir programı düzenlediğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Oda başkanları, esnafa verdiği hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e plaket ve tablo hediye ettiler.

Programın sonunda Başkan Başdeğirmen, pazarcı esnafına barkodlu yeni kimlik kartlarını teslim etti.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ağız ve Diş Isparta Ağız ve Diş
Isparta2 saat önce

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı. Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından...

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına
Isparta2 saat önce

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet...

17 Temmuz 2024 Çarşamba 17 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta11 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ZÜLFİ TAŞCIYALVAÇYALVAÇ CAMİİYALVAÇ MEZARLIĞI17.07.2024 – Öğle Namazına...

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Isparta Belediye Başkanı Şükrü
Isparta11 saat önce

Şükrü Başkan’dan Eğirdir’e Tam Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen beraberinde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Ergin ve İbrahim...

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği
Isparta11 saat önce

Genç Yaşta Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği trafik kazası sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Gedikli Köyü’nden olan ve Antalya’nın...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta1 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Akşam Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Isparta Belediyesi önünden başlayan kortejle...

16 Temmuz 2024 Salı 16 Temmuz 2024 Salı
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (16.07.2024)

16 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. NURİTTİN EFEYENİCE MAH.117 CAD.NO:139DOĞANCI CAMİİYENİCE MEZARLIĞI16.07.2024 –...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta2 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Isparta’da bir dizi etkinlik ve anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü
Isparta2 gün önce

Isparta Polis Asayiş Bülteni: FETÖ’den Aranan Şahıs Yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Manisa Adli Makamlarınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 8 Yıl 9 Ay kesinleşmiş...

15 Temmuz 2024 Pazartesi 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Isparta3 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (15.07.2024)

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. FATMA ÇEVİKGÜLİSTAN MAH.111 CAD.NO:246ASRİ MEZARLIK CAMİİASRİ MEZARLIK15.07.2024...

Popüler