Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Isparta’nın kangren sorunu Aquapark bölgesi yaşam alanı oluyor

Yayınlanma

,

Başkan Başdeğirmen bir sorunu

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Davraz Mahallesi’nde 15 yıldır atıl durumda bulunan Aquapark alanını şehre kazandırıyor. Aquapark işletmecisi Erol Tekeli’nin mahkeme süreci devam ederken, Başkan Başdeğirmen kendisiyle görüşerek bölgenin yeni bir yaşam alanı olarak şehre kazandırılmasında mutabık kaldı. Başkan Başdeğirmen, “Sadece bir mühür vurmakla Erol Beyin yapmış olduğu 3,5 milyon dolarlık yatırım bu hale geldi. 15 bin 800 metrekare alanı tertemiz edeceğiz.  Burada vatandaşlarımızın en güzel şekilde vakit geçirmesini sağlayacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, göreve geldiği günden bu yana geçmiş dönemden kalan sorunları tek tek çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu sorunlardan bir tanesi de Davraz Mahallesi’nde 15 bin 800 metrekare alana sahip Aquapark’tı. 15 yıl önce büyük meblağlarla şehre Aquapark kazandıran işletmeci Erol Tekeli, önceki dönemde tesise mühür vurulması sebebiyle süreci yargıya taşımıştı. Yargı süreci devam eden bölgedeki yatırım artık kullanılamaz hale gelirken, alanın içler acısı durumu mahalle sakinlerini de rahatsız ediyordu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bölgenin mahkeme süreci devam ederken, işletmeci Erol Tekeli ile görüşerek, bu alanı Davraz Mahallesi’ne ve şehre kazandırmak istediğini belirtti. Erol Tekeli, Başkan Başdeğirmen’in yaklaşımı sonrasında Aquapark alanını Isparta Belediyesi’ne devretti. Isparta Belediyesi ekipleri bölgede temizlik çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, basın mensupları, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Aquapark alanında incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Aquapark işletmecisi Erol Tekeli, “Böyle bir yatırımı Isparta için bu hale getirenler utansın” diyerek o dönemde yaptığı yatırımın birçok insanın yapmaya cesaret edemeyeceği miktarda olduğunu söyledi. Tekeli, “O dönem için burada belediyenin kendi yatırımı da vardı. Öndeki sentetik buz pisti belediyenindir. Isparta’nın parası. Orası ve burası çöp oldu. O gün için yaklaşık 3.5 milyon dolar para harcamıştım. 15 yıldır mücadele ediyoruz. Önceki dönemin belediye başkanıyla defaten görüştük. Genel koordinatörüyle gerekli görüşmeleri yaparak onların usulüyle kabul ettik. Ancak olmadı süreç bu hale geldi. Buranın durumunu biliyoruz. Mahallelinin de sıkıntısı var buradan. Çünkü içeride kötü durumlar olabiliyor. Şükrü başkanımızla görüştük bizden bazı konularda feragat etmemizi istedi, bizde yaklaşımı açısından feragat ettik. Belediyeye teslim ediyoruz. Bundan sonrası belediye tasarrufunda. Önceki dönem yönetimiyle Şükrü başkanımızın yaklaşım açısı farklı. Şükrü başkanımızın yaklaşımını uygun bulduk, Isparta’mıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Davraz Mahallesi’nin nüfus olarak şehrin en kalabalık mahallelerinden birisi olduğunu belirterek, 15 bin 800 metrekare alanın uzun yıllardır atıl durumda bulunmasının herkesi üzdüğünü ifade etti. Başkan Başdeğirmen, “Havuzların temizlemeyle ilgili motorlarını, filtrelerini çalmışlar. İçeride bir tane kablo bırakmamışlar. Burada para edecek her şeyi söküp götürmüşler. Binanın altında otopark var. Zamanında öyle güzel bir yatırım yapılmış ki, altına da otopark yapılmış. 15 yıl önce arkadaşımız bu yatırımı yaparken yeraltı otoparkını bile yapmış. Şimdi içerisi su dolu. Burayı görünce aklıma ITKM’den tankerlerle boşalttığımız sular geldi. Fayansları da görünce aklıma ITKM’den söktüğümüz 2 bin kamyon fayans atığı geldi. Bunlar hiç mi düşünülmüyor? Buradaki zarar görülmedi mi? Neden yatırımcı mağdur edildi? Mutlaka buranın bir yolu bulunabilirdi. Sadece bir mühür vurmakla Erol Beyin yapmış olduğu 3,5 milyon dolarlık yatırım bu hale geldi. Parayı da bırakın bu mahalleli 15 yıldır bu çöplüğü burada çekmek zorunda kaldı. Binlerce masa, sandalye ve diğer malzemelerden hiçbir şey bırakmamışlar. Zararın neresinden dönersek kardır. Artık geçmişi unutuyoruz. Erol Bey de buradaki güzelliği görünce mutluluğu yaşayacak. Hukuki sürecimiz devam ediyor. Aramızdaki anlaşmayla biz burayı vatandaşımızın hizmetine sunacağız. 15 bin 800 metrekare alanı tertemiz edeceğiz.  Burayı vatandaşlarımızın en güzel şekilde geçirmesi için düzenleyeceğiz. Erol bey ve Ahmet beye yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Bölge için proje çalışmalarına başladıklarına değinen Başkan Başdeğirmen, “Çok güzel bir proje ortaya çıkıyor. Bu bölgeyi yaşam alanı haline getireceğiz. Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın zaman geçirebileceği bir yer olacak” dedi.

Davraz Mahallesi sakinleri de Aquapark alanının yıllarca mahallenin kangrene dönüşen bir sorunu olduğunu belirterek, “15 yıldır burasının haline üzülüyorduk. Başkanımız sayesinde inşallah burası güzel bir hale gelecek. Vatandaşların spor yapabileceği çok güzel bir alan haline geleceğini düşünüyoruz. Şükrü başkanımızın en iyisini yapacağından eminiz. Başkanımızı destekliyoruz” dediler.  

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta15 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler