Bağlantıda Kalın

Isparta

Isparta’nın ve Ispartalı’nın Çıkarları İçin Herkesi Karşıma Alırım

Yayınlanma

,

Isparta Milletvekili ve CHP

Isparta Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Halıcı, bakanların önergelere yanıt vermediğini ve halkın sorunlarını artık görmediğini ifade ederek “Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya Isparta’da niye Toprak Mahsulleri Ofisi açılmadığını sordum 10 aydır tek satır yanıt yok. Isparta Çünür Mahallesi’ne acilen bir ilk öğretim okulu ve lise açılması lazım diye Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e önerge verdim 2 aydır yanıt yok. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye Isparta deprem bölgesinde, ne zaman önlem alacaksınız diye 8 ay önce bir önerge verdim, tek cümle yanıt vermedi. Isparta’da KYK yurdunda 117 kız öğrenci zehirlendi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a bunu sordum 7 aydır yanıt yok. Biz, görevimizi yapıyoruz; Sayın Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş da bakanları uyararak bir zahmet görevini yapsın. Isparta’nın ve Ispartalı’nın çıkarları ve hakları için herkesi karşıma alırım. Haklarını sonuna kadar savunurum. Bu, kim olursa olsun!” dedi.

Yalım Halıcı, başkanlık sistemi adı altında Türkiye’ye dayatılan sistemin önce halkı fakirleştirip sonra köleleştirdiğini ifade etti. CHP’li Vekil “Demokrasinin ve hesap veren iktidarların olduğu ülkelerde halk zengindir. Demokrasinin olmadığı ve iktidarların hesap vermediği ülkelerdeyse halk yoksuldur. Bu işin matematiği budur.” Dedi.

Yalım Halıcı’nın açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde;

NUMAN KURTULMUŞ ÖĞRETMEN MÜLAKATLARI ÖNERGESİNİ İADE ETTİ

“Seçimden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılacağını söyledi. Buradan Yusuf Tekin’e sesleniyorum; seçimden önce verdiğiniz sözü tutun. Öğretmen atamalarında mülakatı kaldırın. 100 bin öğretmen atamasını derhal yapın! Ben de bunun takibi ve bu mağduriyetin giderilmesi adına TBMM Başkanlığına geçtiğimiz ay bir soru önergesi verdim. Sayın Yusuf Tekin’e kendi iktidarının bu sözlerini hatırlatarak ‘Torpillileri iş sahibi yapmak, Türkiye’nin ve çocukların geleceğinden daha mı önemli? Mülakatı kaldırarak öğretmen atamalarını ne zaman yapacaksınız?’ diye sordum.
Meclis Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş bu önergemi ‘kişisel’ ve ‘yorum içerikli’ bularak kabul etmedi ve tarafıma geri gönderdi. Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı ve önceki Milli Eğitim Bakanı. Bunu hatırlatmak ve sormak kişisel değil, öğretmenlerin tamamının talebi. Ülkenin geleceğini ilgilendiren konuları Meclise taşımak ne zamandan beri kişisel oluyor? Sözünü tutmayan ve haksız atamalar yapan iktidarın yaptığı genel de bizimki mi kişisel? Sayın Başkan iç tüzüğe bu kadar bağlı ise 15 gün içinde yanıtlanması gereken ancak aylarca tek satır yanıt vermeyen Bakanları uyarsın. Meclisin itibarını korusun”

TEK ADAM REJİMİYLE BİRLİKTE HALK KÖLELEŞTİRİLDİ

“Rusya ve Ukrayna savaşta. Buna rağmen Rusya’da yıllık enflasyon yüzde 7, Ukrayna’da yüzde 12. Peki savaşta olmayan Türkiye’de bu oran kaç? TÜİK’e göre yüzde 70. ENAG’a göre yüzde 127. Savaş yapan, orduları birbirine girmiş ülkelerdeki enflasyonun on katı enflasyon oranına sahibiz. Üstelik bizde savaş falan yok. İşte bu iktidar ve tek adam sistemi sosyal ve ekonomik olarak Türkiye’yi savaştan katbekat daha beter bir duruma soktu.

Tek adam sistemiyle birlikte yargı saraya bağlandı, hukuk yok edildi, liyakat ortadan kaldırıldı, parlamentonun yetkileri gasp edildi. Beceriksiz ve hatalı ekonomi politikalarıyla beraber ülkede derin ve kolektif bir yoksulluk başladı. Bugün, yoksulluk sınırı 67, açlık sınırı 18 bin lira oldu. Ülkenin yüzde 80’i yoksulluk, yüzde 50’si açlık sınırı altında yaşıyor. Başkanlık sistemi adı altında Türkiye’ye dayatılan bu sistem önce halkı fakirleştirip sonra köleleştirdi. Maalesef bu sistemle Türkiye dünyadaki itibarını kaybetti”

TÜRKİYE KABİLE ÜLKELERİNİN BİLE GERİSİNDE KALDI

“Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından derlenen verilere göre dünya çapında gıda fiyatları geçtiğimiz Mart ayında yıllık yüzde 7,7 geriledi. Aynı dönemde Türkiye’de yıllık gıda enflasyonu ise yüzde 70,5 arttı. Hukukun Üstünlüğü Endeksinde Türkiye 142 ülke arasında 117. sırada bulunuyor ve hem bölgesel hem de küresel ortalamaların altında kalıyor.

2024 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde Türkiye 180 ülke içerisinde 158. Sırada yer aldı. Akademik Özgürlük Endeksi’nde Türkiye 179 ülke arasında 166. sırada yer alıyor. Türkiye, Freedom House’nin her yıl yayınladığı İnsan Hakları Sıralamasında 195 Ülke Arasında 144. Sırada. Uganda, Tanzania, Moritanya gibi ülkeler Türkiye’nin üzerinde yer aldı. Türkiye maalesef kabile ülkelerinin bile gerisinde kaldı.

Türkiye enerji giderleri enflasyonu içinde OECD ülkeleri içinde yüzde 65 enflasyonla ilk sırada. İkinci sırada bulunan Kolombiya’da bu oran yüzde 7! Türkiye, enerji giderleri enflasyonunda dünyayı resmen sollamış”

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

Yayınlanma

,

14 Temmuz 2024 Pazar

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

GÜLTEN EKEN
H.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5
H.SULTAN CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MEMİŞ SEZER
KARAAĞAÇ MAH.134 CAD.NO:5 / 3
SÜTDEDE CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

İBRAHİM ZÜMRE
Y.ŞEHİTLER MAH.2930 SK.NO:2 / 2
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN BİLTEN
FATİH MAH.4529 SK.NO:20
EĞİRDİR / BARLA / BOYALI CAMİİ
EĞİRDİR / BARLA MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

KAMİL GÖRGÜLÜ
EĞİRDİR / BEDRE
EĞİRDİR / BEDRE CAMİİ
EĞİRDİR / BEDRE MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

GÜLBAHAR MIZRAK
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖYÜ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY CAMİİ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

PERİHAN SARI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI CAMİİ
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HURİYE İNCE
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN ÇALIŞIR
KADILAR KÖYÜ
KADILAR / KOLCUBELİ CAMİİ
KADILAR KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

AHMET ŞENYURT
SÜTÇÜLER / MERKEZ
SÜTÇÜLER / SEFELER CAMİİ
SÜTÇÜLER / MERKEZ MEZARLIĞI
14.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Yayınlanma

,

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü Kolcubeli Camii’nde öğle namazını müteakip Kolcubeli Mezarlığı’na defnedilecek.

Okumaya Devam Et

Isparta

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Yayınlanma

,

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Osman Demirbilek’in kullandığı 32 AT 903 plakalı otomobil, Yunak-Ankara kara yolu üzerinde karşı yönden gelen otomobille çarpıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, sürücü Osman Demirbilek’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Kazada yaşamını yitiren Demirbilek’in cenazesi Eğirdir İlçesine bağlı Gökçehöyük Köyü’nde toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

14 Temmuz 2024 Pazar 14 Temmuz 2024 Pazar
Isparta10 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. GÜLTEN EKENH.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5H.SULTAN CAMİİH.SULTAN MEZARLIĞI14.07.2024...

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki
Isparta10 saat önce

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü...

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe
Isparta11 saat önce

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere...

CHP Isparta Milletvekili Hikmet CHP Isparta Milletvekili Hikmet
Isparta1 gün önce

Kadir Dede Son Yolculuğuna Uğurlandı

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kadir Dede, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini dün...

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken
Isparta1 gün önce

Otomobilin Çarptığı Bisiklet Sürücüsü Yaşamını Yitirdi

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan İbrahim Güngör, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza dün saat 09.00 sıralarında meydana...

Isparta’da Özel Halk Otobüsü Isparta’da Özel Halk Otobüsü
Isparta1 gün önce

Isparta’da Halk Otobüsü Ücretleri Zamlandı

Isparta’da Özel Halk Otobüsü ücretlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni tarifeye göre 10 lira olan Gülkent Kartlı...

13 Temmuz 2024 Cumartesi 13 Temmuz 2024 Cumartesi
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (13.07.2024)

13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. KADİR DEDEDAVRAZ MAH.5902 SK.NO:2 – 4BMÜFTÜLÜK CAMİİH.SULTAN...

6. Bölge Esnaf ve 6. Bölge Esnaf ve
Isparta2 gün önce

Başkan Tural’dan Bölge Müdürü Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Ali Özdemir’e hayırlı...

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Isparta Belediyesi, Prof. Dr.
Isparta2 gün önce

Halı ve Kilim Müzesi Ek Binası Turizme Kazandırılacak

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binasında zanaatkarlar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin tanıtımını...

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta2 gün önce

Isparta’nın Su Kaynakları 6 Yıl Sonra Yüzde 15 Azalacak

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Afetler ve Isparta Semineri’ büyük ilgi gördü. Süleyman Demirel Üniversitesi...

Popüler