Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Isparta’ya yeni pazaryeri ve yaşam alanı kazandırılıyor

Yayınlanma

,

Isparta’nın en büyük mahallelerinden

Isparta’nın en büyük mahallelerinden birisi olan ve çevresiyle her geçen gün büyümeye devam eden Gülistan Mahallesi’nde bulunan meydanlık yeniden düzenleniyor. Pazaryeri de kurulan 9 bin metrekarelik alanda yapılacak düzenlemeyle bölgeye modern, yeni bir pazaryeri oluşturulacak. Esnafların müşterilerine daha konforlu hizmet verebilmesi amacıyla işyerleri yeni yerlerine taşınacak, vatandaşların ve çocukların daha güzel vakit geçirebilmeleri amacıyla yeşil dokunun korunduğu yeni yaşam alanları oluşturulacak, çocuk oyun parkları yapılacak.

Gülistan Mahallesi meydanlığında uygulanacak yeni projeyle ilgili olarak bölgede incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bölgeye ilişkin hazırlanan ön taslak projeyi inceledi, teknik ekibiyle projeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Buna göre 9 bin metrekarelik alanda yapılacak çalışmalar kapsamında bölgede bulunan kahvehane ve çeşitli iş yerleri alandaki 4 bin metrekarelik alan içine taşınacak, yeni binaları yapılacak. Önündeki yeşil alan çocukların ve vatandaşların hoş vakit geçirebilecekleri bir yaşam alanına dönüştürülecek. Yeni yerlerine geçecek olan esnaftan boşalan bölge ve diğer kısımlarda yeşil doku korunarak modern bir pazar alanının yapımı gerçekleştirilecek.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bölgede uygulanacak projeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gülistan meydanlığının pazaryeri olarak kullanıldığını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 9 bin metrekarelik alan içinde kahvehane, eczane, market gibi işyerlerinin bulunduğunu söyledi. Alanın tamamıyla ilgili olarak bir çalışma yaptıklarını aktaran Başkan Başdeğirmen, caminin alt kısmında bulunan bir yeşil alanın olduğunu ve buranın daha önce düğün salonu olarak kullanıldığını hatırlatarak, alanın boşaltıldığını ve o bölgenin de vatandaşların kullanabileceği bir şekle dönüştürüleceğini aktardı. Başdeğirmen, “O alanda çocuklarımızın vakit geçirebileceği, vatandaşlarımızın akşamları da dahil oturup zaman geçirebilecekleri bir şekle getiriyoruz. Pazaryerimiz çok büyük, bunun üçte biri kullanılıyor. Gülistan Mahallemiz nüfus olarak çok yoğunlaştı. Vatandaşlarımızın gerek akşamları gerek tatil zamanlarında, boş vakitlerini geçirebilecekleri güzel bir hale getiriyoruz. Bölgenin zeminini değiştiriyoruz, taban alanı genişletiyoruz. Burayı park haline de getirerek, yürüyüş yolları, çocuklarımızın bisiklet binebileceği, vatandaşlarımızın oturup sohbet edebileceği bir şekle dönüştürüyoruz.

Vatandaşlarımızın buradan en iyi şekilde istifade etmelerini sağlayacağız. Bu alan bugüne kadar sadece haftada bir yarım gün Pazar alanı olarak ardından da otopark alanı olarak kullanılıyordu. Buradaki sosyal tesislerimizi, esnaf arkadaşlarımızı boşaltmış olduğumuz düğün salonundaki yere taşıyacağız. İş yerlerini yeni, modern bir şekle getireceğiz. Boşalan alanı da burada en faydalı hale getireceğiz. Projemize başlıyoruz. En kısa zamanda projemizi tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Su İhtiyacı Karşısında Çaresiz Kalmamak

Yayınlanma

,

Isparta’nın yıllık 10,6 milyon

Isparta’nın yıllık 10,6 milyon metreküplük içme suyu ihtiyacını karşılayacak Darıderesi-2 Göletinde inşaat süreci tüm hızıyla devam ediyor.

Isparta şehir merkezine yıllık 10,6 milyon metreküp içme suyu sağlayacak, çok önemli ve değerli bir yatırım olan Darıdesi-2 Göleti inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve DSİ 18.Bölge Müdürü Osman Erkan, teknik ekiplerle birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Temelden yüksekliği 64 metre olan Darıderesi-2 Göletinde ön yüz beton çalışmalarında sona gelindi. Şu ana kadar 940 bin metreküplük gövde dolgusu, 379 bin metreküp palye kazısı ve 106 bin metreküplük dolusavak kazısı tamamlanan Darıderesi-2 Göleti tamamlandığında Isparta şehir merkezine yıllık 10,6 milyon metreküplük içme suyu sağlanacak. Devletin tüm imkanlarının seferber edildiği gölet inşaatında zor ve meşakkatli çalışmalar aralıksız sürüyor. Cazibe yöntemiyle depolarına ulaşacak sudan dolayı yıllık 5,58 milyon kilowatsaat elektrik tasarrufu sağlanması öngörülüyor.

Çalışmalara ilişkin Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e bilgiler veren DSİ 18.Bölge Müdürü Osman Erkan, göletin ön yüz beton çalışmalarının devam ettiğini, 15 Ağustos’a kadar bitirmeyi planladıklarını söylerken, yapılan çalışmalara ilişkin detaylı bilgiler verdi. Erkan, “Bu barajın en önemli unsuru ön yüzü beton. Bu iş tamamlandığında artık işin can damarı bitmiş oluyor. Önümüzdeki yıl bahar aylarında burada suyu tutmayı hedefliyoruz. Girdi çıktı ile birlikte buradan Isparta’ya yıllık 10,6 milyon metreküp su vermeyi planlıyoruz. Bu barajın Isparta Belediyesine en önemli katkısı elektrik maliyetini sıfırlamak olacak” dedi.

Eğirdir Gölünden yaklaşık 13 milyon metreküp içme suyu alındığına dikkat çeken Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de Darıderesi-2 Göletinin faaliyete geçmesiyle birlikte Darıderesi-1 ile birlikte kullanılacak suyun tahminen Eğirdir’den alınan 13 milyon metreküplük suyun yarısına tekabül edebileceğini belirtti. Başkan Başdeğirmen, “Rabbim devletimize zeval vermesin. Çok büyük yatırımlar ve çok büyük paralar harcanıyor, tabi bizler vatandaşlar olarak yerine gelip görmeden bilemiyoruz. Sadece Darıderesi-1 yapıldı, Darıderesi-2 yapıldı ancak nasıl yapıldı, ne gibi zorluklar var, hala bitmedi gibi sözler oluyor. Bu arazide çalışmak, meyillerini almak, kademelerini yapmak, betonlarını dökmek, tabanını ıslah etmek kolay bir iş değil. İnsanlar burada ciddi güvenlik tedbirleri alarak çalışmak zorunda. Sadece Darıderesi-2’yi bitirdiler ancak 5 yıl sürdü dendiği zaman burada çalışan insanlar bu işin ne kadar zor ve meşakkatli bir iş olduğunu belirtiyorlar. İklim şartları önemli. Kış aylarında çalışılamıyor. Burada yapılan çalışmalar çok kıymetli. Isparta’mızda içme suyuyla ilgili iki tane bu barajların yapılması şehrimizin su ihtiyacını karşılama anlamında önemli bir çözüm. Isparta’mız ve çevremizdeki ilçelerimizle beraber su ile ilgili önemli gelecek kaygılarımız var. Kurak geçen bu zamanlarda içme suyumuzu hem yer altında hem yer üstünde tuttuğumuz sularda çok büyük kayıplar veriliyor. Kuraklık dolayısıyla dolduramadığımız barajlarımız, yer altı sularımızın azalması içme suyu konusunda önemli zorluklar veriyor. Bunları aşmak için devletimiz böyle önemli çalışmalar yapıyor. Atabey barajının da yapımı devam ediyor. Orası da bölgemize içme suyu konusunda destek verecek bir çalışma. Çare arıyoruz, çaresiz değiliz. Türkiye’nin genelinde kuraklıkla ilgili çok büyük sorunlar varsa da her bölge kendine çare bulmak için çalışma içinde. Komşu illerimizin, kendi ilçelerimizin sorunlarını biliyoruz. Bunları aşmak için de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada değerli çalışmalar yapılıyor, işin bitmesi için özel fedakarlıklar yapıyorlar. Bizlerde ihtiyaç olduğunda belediye olarak bu çalışmalara destek veriyoruz. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğümüzde bu konuda hassas çalışıyor. Amacımız vatandaşımızın su ihtiyacı karşısında çaresiz kalmamak. Çare bulmak ve bunları vatandaşımızın hizmetine sunmak. Bir yıl sonra burada su toplanmaya başlandığı zaman önemli bir sorunu atlatmış olacağız. En önemlisi şu; Vatandaşlarımızdan tek ricamız ne olursunuz suyu tasarruflu kullanalım, ihtiyacımız kadar kullanalım. Bahçe sulamalarında, araba yıkamaları ve gereksiz yerlerde şahsi ihtiyaçlarımızı karşılamak için suyu hoyratça kullanmayalım. Vatandaşımızdan tek dileğimiz bu. Yapılan çalışmaların tek amacı var, susuz kalmamak” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Moto Fest Doğanın Eşsiz Manzarasında Gerçekleştiriliyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi’nin katkılarıyla bu

Isparta Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Moto Fest, Gölcük Tabiat Parkı’nda başladı. Şehir dışından yüzlerce motosiklet tutkununun katıldığı 1. Isparta Moto Fest, birbirinden eğlenceli aktivite ve heyecan dolu gösterilere sahne oluyor. Şehir dışından gelen misafirler Isparta Belediyesi Gölcük Tabiat Parkı ve Isparta’yı çok beğendiklerini belirterek, etkinliğe katkılarından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ettiler.

Isparta Belediyesi’nin katkılarıyla, Isparta Racing Motor Sporları Kulübü işbirliğiyle Quick Sigorta’nın sponsorluğunda düzenlenen 1. Moto Fest başladı. 21 Temmuz’a kadar sürecek olan Moto Fest için şehir dışından yüzlerce motosiklet tutkunu Isparta’ya geldi. Doğanın eşsiz manzarası eşliğinde Isparta Belediyesi Gölcük Tabiat Parkı’nda gerçekleştirilen Moto Fest’te birbirinden eğlenceli aktiviteler ve heyecan dolu gösteriler ile yarışmalar yer alıyor. Festivalin akşamlarında ise konserler düzenleniyor.

Festivalin ilk gün akşamında Ertuğrul Kiraz sahne alırken, ikinci gününde Retrobüs ve 3. gün akşamı da Argo ile Sekiz Beş konser verecek. Moto Fest’in cumartesi günü etkinlikleri kapsamında Big Enduro ve Süper Enduro yarışmaları, Lavanta Bahçeleri, Kirazlıdere ve Andık Deresi kültür gezileri gerçekleştirilecek.

Moto Fest’in ikinci gününde Eren Çelik Moto Stunt gösterisi gerçekleştirildi. Eren Çelik’in yaptığı gösteri izleyenler tarafından büyük beğeni aldı.

Isparta Racing Motor Sporları Kulübü Kurucu Başkanı Sedat Karaçay, Isparta Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl ilk kez Moto Fest düzenlediklerini söyledi. Gölcük Tabiat Parkı’nda düzenlenen Moto Fest için gelen misafirlerin çoğunluğunun şehir dışından olduğunu dile getiren Karaçay, “Tüm Isparta halkımızı da etkinliğimize davet ediyoruz. Çeşitli etkinliklerimiz, konserimiz, çekilişimiz var. Güzel bir organizasyon oluyor. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Başdeğirmen de festivalimize büyük destek veriyor. Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Moto Fest’e İstanbul’dan katılan Osman Kayacık, Isparta Belediyesi Gölcük Tabiat Parkı’nın havasının ve suyunun çok güzel olduğunu belirtti. Kayacık, “Organizasyon çok güzel. Isparta’nın insanları da çok tatlı. Isparta yöresi misafirperver. İstanbul’dan bezdik, burası çok güzel. Isparta Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Nuri Selvi ise çok güzel bir organizasyon olduğunu ifade ederek, “Gölcük Tabiat Parkı çok güzel bir yer. İnsanlar sıcak kanlı ve bizi güzel karşıladılar. Isparta Belediyesi ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” görüşlerinde bulundu.

Ailesiyle birlikte Moto Fest için Aydın’dan geldiklerini dile getiren Ayşe Tepe de Gölcük Tabiat Parkı’nın tahmin ettiklerinden de çok güzel olduğunu söyledi. Motosiklet tutkunu olduklarını ifade eden Tepe, etkinliklere katılmaya çalıştıklarını kaydetti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Başkan Başdeğirmen’den Çarıksaraylar’a Destek Sözü

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan’ı ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, Çarıksaraylar beldesine talep doğrultusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar beldesini ziyaret etti. Belde halkıyla sohbet eden Başkan Başdeğirmen, Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan, Belediye Meclisi Üyeleri Abdullah Ergin ve İbrahim Kocabaş da eşlik etti.

Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan, nazik ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen’in beldelerine gereken desteği verdiğini dile getiren Turhan, “Önceki dönemimizde verdiğiniz iş makinesinin şu anda daha çok faydasını görüyoruz. 2 aydır iş makinesi olmasa belediyemiz kilitlenmiş durumda olurdu. Şahsım ve Çarıksaraylar halkımız adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde göreve seçilen Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan’a hayırlı olsun dileklerini ileten Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bu tür ziyaretlerde çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunduklarını söyledi. İlçe, belde ve köylere İl Özel İdare’nin hizmet verdiğini dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Her yer çok güzel şekilde asfaltlanıyor, gereken eksiklikler gideriliyor. Bunların dışında kalanlar için destek olmak istiyoruz. Çarıksaraylar beldemiz güzel, yemyeşil. Bundan sonra da bize düşen görevler konusunda halkımıza hizmet etmek isteriz. Bugüne kadar olduğu gibi, önceki dönemde birçok ihtiyacı karşıladığımız gibi aynı çalışmaları devam ettireceğiz. Burada yaşayan vatandaşlarımızın AK Parti belediyeciliğinden memnuniyetlerini artırmak için çalışmalar yapıyoruz. Önceki dönemde Mehmet başkanımız da burada çok güzel hizmetler yaptı. Onun yapmış olduğu hizmetleri Özcan başkanımızla devam ettirmeye, artırmaya çalışacağız. Amacımız budur. Rabbim yolumuzu açık eylesin, başarılı çalışmalar yapmayı nasip etsin” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Çarıksaraylar Belediye Başkanı Özcan Turhan’a gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik
Isparta23 saat önce

Muhasebeci Adnan Kütük Hayatını Kaybetti

Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik yapan Mali Müşavir Adnan Kütük, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kütük, meslek hayatı...

Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın
Isparta23 saat önce

Mert Özdamar’ın Cansız Bedeni Evinde Bulundu

Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın cansız bedeni evinde bulundu. Olay, dün akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi 156. Caddede bulunan bir apartmanda meydana...

HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (20.07.2024)

HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY CAMİİYAKAÖREN KÖY MEZARLIĞI20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben AYŞE AYYILDIZBURDUR / KARAKENT KÖYÜBURDUR / KARAKENT KÖY CAMİİBURDUR...

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel
Isparta1 gün önce

Şarkikaraağaç Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel festivali Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülerle başladı. Festivalin açılış programına Vali Aydın Baruş,...

19 Temmuz 2024 Cuma 19 Temmuz 2024 Cuma
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (19.07.2024)

19 Temmuz 2024 Cuma günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE ECE KAYAFATİH MAH.4672 SK.NO:10H.SULTAN MEZARLIĞIH.SULTAN MEZARLIĞI19.07.2024...

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir Belediye Başkanımız ve
Eğirdir2 gün önce

Eğirdir Gölü’nde Yosun ve Ot Temizliği Başladı

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKO-BİR) Başkanı Mustafa Özer, Türkiye’nin dördüncü büyük gölü olan...

Cumhuriye Halk Partisi Isparta Cumhuriye Halk Partisi Isparta
Isparta2 gün önce

Şenol: Ülkemizin En Dertli ve En Eksik Alanı Eğitim

Cumhuriye Halk Partisi Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, Eğitim Maratonu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Şenol iktidar partisi eleştirerek şu...

Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki
Isparta2 gün önce

Önder Çınardal, Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki emekli ziraat mühendisi Önder Çınardal, amansız hastalıkla olan mücadelesini kaybetti. Önder Çınardal’ın cenazesi bugün memleketi Şarkikaraağaç...

Isparta Valiliği İl Özel Isparta Valiliği İl Özel
Isparta2 gün önce

Hayvancılık Destekleri Devam Ediyor

Isparta Valiliği İl Özel İdaresi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü hayvancılık destekleri devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen...

Batı Akdeniz Sanayi ve Batı Akdeniz Sanayi ve
Isparta2 gün önce

Isparta Sorunları TBMM Başkanı Kurtulmuş’a Aktarıldı

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED), Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’u, gazi meclisinde ziyaret etti. Bu...

Popüler