Bağlantıda Kalın

Isparta

ITSO’da Melek Yatırımcılık Semineri

Yayınlanma

,

ITSO’da Melek Yatırımcılık Semineri:

ITSO’da Melek Yatırımcılık Semineri: GİRİŞİMCİLERE VE YATIRIMCILARA FIRSATLAR ANLATILDI

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, Göller Bölgesi Teknokenti ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı işbirliğinde önemli bir etkinlik gerçekleştirildi. Girişimci ve yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiği “Melek Yatırımcılık Semineri” Isparta’da gelecekte kurulması muhtemel melek yatırım ağlarıyla ilgili görüş alışverişine olanak sağlarken, iş dünyasına getirdiği fırsatlar detaylı bir şekilde ele alındı.

Yerel iş dünyasını güçlendirmek ve inovasyonu teşvik etmeye yönelik önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, Göller Bölgesi Teknokenti ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen “Melek Yatırımcılık Semineri” geniş bir katılımcı kitlesiyle gerçekleşti. Katılımcılar, bu yatırım modelinin sunduğu avantajları ve nasıl kullanabileceklerini öğrenme fırsatı buldu.
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen seminere Belek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Göller Bölgesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, Çukurova Yatırım Platformu Kurucu Ortağı Nuri Murat Avcı, Erciyes Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç ve Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz, Girişim Ekosistemi Geliştirme Derneği Başkanı Onur Akar, girişimciler ve yatırımcılar katıldı.

REKTÖR YAZICI: KATMA DEĞERLİ GİRİŞİMLER HAYATA GEÇİRİLMELİ

Belek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, bölgede alternatif finansman yöntemlerinin hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, ekonominin hızlı gelişimine katkı sağlayacak adımların atılması gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Yazıcı, yaptığı açıklamada, ekonominin hızlı gelişimi için ithalat ve ihracat arasındaki farkın kapatılması gerektiğini ifade ederek, daha fazla katma değerli üretimin önemine dikkat çekti. Sadece teknolojik ürünlerin değil, katma değerli tarım ürünlerinin de önemli hedefler arasında olduğunu belirten Yazıcı, ilaç hammaddesi, kozmetik gibi birçok alanda potansiyel bulunduğunu söyledi.

Bölgede birçok alanda katma değerli üretimin gerçekleşmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Yazıcı, bu doğrultuda girişimlerin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Isparta ve Antalya bölgesinin potansiyelinin yüksek olduğunu belirten Yazıcı, katma değerli girişimlerin bölgede mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

BAŞKAN ÇELİK: KENTİN REKABET GÜCÜ ARTACAKTIR

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, melek yatırım ağının şehir için sağlayacağı fırsatları anlattı, yatırım olanaklarının ve girişimcilik kültürünün gelişimine dair önemli bir adım olduğunu ifade etti.
Başkan Çelik, “Melek yatırım ağı genellikle yüksek büyüme potansiyeline sahip erken aşama şirketlerine sermaye ve mentorluk sağlayan bir grup yatırımcıların oluşturduğu bir yapıdır. Melek yatırımcılar, sadece finansal kaynaklarını değil, aynı zamanda deneyimlerini, endüstri bilgilerini ve iş bağlantılarını da şirketlere sunarlar. Bu ağlar, girişimcilere sermaye sağlamanın yanı sıra, iş planlarını geliştirmelerine, pazarlama stratejilerini belirlemelerine ve genel olarak işlerini büyütmelerine yardımcı olabilirler.” dedi.

Melek yatırım ağının kente olan katkılarından da bahseden Başkan Çelik, “Melek yatırım ağı sayesinde yerel girişimcilik ekosistemi güçlenecektir. Isparta’daki istihdam seviyelerini artıracaktır. Isparta’nın teknolojik gelişimine katkıda bulunacak, bu da şehrin rekabet gücünü artıracaktır. Melek yatırım ağı tarafından desteklenen şirketlerin büyümesi, yerel ekonominin büyümesine ve canlanmasına katkıda bulunur. Bu da Isparta’nın refah seviyesinin artmasına yardımcı olacaktır. Şehirde yatırım yapılabilir fırsatların ve girişimcilik kültürünün gelişmesine katkıda bulunacak, bu da yerel girişimcileri cesaretlendirecek ve şehirdeki genel iş ortamını iyileştirecektir.” ifadelerine yer verdi.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Volkan Güler, düzenlenen bir seminerde yaptığı konuşmada, ajansın belirlediği 3 temel stratejik sektörü açıkladı. Güler, bu sektörlerin tıbbi aromatik bitkiler, ekoturizm ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmek olduğunu vurguladı.

Göller Bölgesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi, Isparta’nın girişimcilik ekosistemindeki önemli eksikliklere dikkat çekerek, özellikle melek yatırım mekanizması ve girişim sermaye fonu mekanizmasının acil bir şekilde oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Bölgedeki sanayicilerin melek yatırımcı olmaya istekli olduklarını dile getiren Terzi, gerçekleşen toplantının, melek yatırım mekanizması konusunda farkındalık oluşturma açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti.

Güler, kalkınma ajansı olarak çok çeşitli desteklemelerin yürütüldüğünü belirtirken, girişimcilik finansmanında yatırımcı ayağının da önemli olduğunu dile getirdi. Özellikle bölgedeki sermaye sahiplerinin farklı alanlara yatırım yapmalarının teşvik edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Girişim Ekosistemi Geliştirme Derneği Başkanı Onur Akar’ın moderatörlüğünde gerçekleşen seminerde Çukurova Yatırım Platformu Kurucu Ortağı Nuri Murat Avcı, melek yatırımcılığın iş dünyasına sağladığı fırsatları ve önemini vurgularken, Erciyes Teknopark Genel Müdürü Sayın Serhat Dalkılıç ve Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz da bu konuda yapılan çalışmaları paylaştı.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği seminer, soru-cevap bölümüyle sona erdi. Melek yatırımcılığın iş dünyasına getirdiği yenilikçi yaklaşımlar ve iş birliklerinin artmasıyla birlikte, kentteki girişimcilerin ve şirketlerin daha fazla desteklenmesi ve büyümesi hedefleniyor.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta3 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta14 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler