Bağlantıda Kalın

Eğirdir

Kamyonetteki elma kasaları yola savruldu.

Yayınlanma

,

Eğirdir miskinler yokuşunda seyir

Eğirdir miskinler yokuşunda seyir halindeki kamyonetten elmalar yola savruldu.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Eğirdir istikametinden Isparta istikametine seyir halindeki Ömer Yeşilyurt’un kullandığı 07 ASR 501 plakalı kamyonetin virajı çıkarken zikzak çizmesi sonucu kasasından 2 palet elmanın asfalta devrilmesi ile meydana geldi.

İhbar üzerine olay yerine polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından tek şeritten verilen yol temizlenerek açıldı.

Kamyonet şoförü Ömer Yeşilyurt, “Elmaları Eğirdir’den yükledim Antalya’ya gidiyordum, yokuşu çıkarken 2 araç sağ sol yaptı, kabak benim başıma patladı, arkadan 2 paletim devrildi, canımıza gelmedi” diye konuştu.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğirdir

Eğirdir Gölü’nde Yosun ve Ot Temizliği Başladı

Yayınlanma

,

Eğirdir Belediye Başkanımız ve

Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKO-BİR) Başkanı Mustafa Özer, Türkiye’nin dördüncü büyük gölü olan Eğirdir Gölü’nde kötü görüntülere ve kokuya neden olan yosunların temizlenmeye başlandığını duyurdu.

Göller Bölgesi’nin en büyük göllerinden biri olan Eğirdir Gölü’nde yosunlarla mücadele etmek için EKO-BİR tarafından bir ot biçme makinesi alındı. 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü vinç yardımıyla Eğirdir Gölü’ne indirilen ot biçme makinesi, yapılan teknik çalışmaların ardından bugün çalıştırıldı ve gölün yüzeyindeki otlar temizlenmeye başladı.

Eğirdir Limanı kıyı şeridinde başlayan ot temizleme çalışmaları, gölün her tarafında gerçekleştirilecek. Bu çalışmaların, gölün doğal güzelliğini korumak ve su kalitesini iyileştirmek amacıyla devam edeceği belirtildi.

Açıklamalarda bulunan Başkan Özer “ EKO-BİR olarak gölümüzdeki otlanmanın temizlenmesi için almış olduğumuz ot temizleme teknemiz bugün itibariyle göreve başladı. Başta Eğirdir’imize ve Eğirdir Gölü kıyısına yerleşim birimlerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu ot temizliği ile beraber Eğirdir Gölümüzün su seviyesinin yükseltilmesi ile alakalı olarak Eğirdir Gölümüzün hem fiziki hem de kimyevi olarak kirlenmesinin önlenmesinin önüne geçebilmek adına mutluyuz. Bizim önceliğimiz her zaman Eğirdir Gölümüz. Eğirdir gölümüzü temizlemek için, Eğirdir Gölümüzü korumak ve yaşatmak için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Eğirdir Gölümüzle ilgili duyarlı davranan tüm vatandaşlarımıza, çiftçilerimize ve tarımla uğraşan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Önceliğimiz her zaman Eğirdir Gölü olacak” dedi.

Okumaya Devam Et

Eğirdir

Eğirdir’de Kuşak Terfi Heyecanı

Yayınlanma

,

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde 60

Isparta’nın Eğirdir İlçesinde 60 taekwondocu düzenlenen törenle bir üst kuşağa terfi etti.

Eğirdir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliğinde Eğirdir Süleyman Demirel, İrfan Kaynak, Muazzez ve Yaşar Şapçı ilköğretim okullarımızda başlatılan Taekwondo yetenek taraması ve Eğirdir Belediye Spor Kulübü Sporcuları dün akşam saat 18.00’de Eğirdir Kapalı Spor Salonunda 2024 yılı 2. dönem kuşak terfi sınavında ter döktüler.

Programa Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu, Eğirdir Yerel Eylem Grubu Derneği Sorumlusu Nagihan Ersan, öğrenci velileri ve çok sayıda sporcu katıldı.
Kuşak Terfi Sınav Komisyonunda Kadir Eken, Murat Kandemir, Ali Aydoğdu görev aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasında Eğirdir Belediyesi Antrenörü Kadir Eken programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda konuşan Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer; ‘Ben her daim gençlerimizin, sporcularımızın, öğrencilerimizin, çocuklarımızın yanında olacağım. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi ’Sağlam Kafa Sağlam Vücutta’ bulunur. Bu etkinlikler o kadar önemli ki çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından uzaklaştırıyor. Şuna inanın sporla ilgilenen öğrencilerin derslerinde daha fazla başarılı olduklarını gözlemledim, hayatımızın her anında spor olmalı. Buradan şunun sözünü veriyorum her zaman sporcularımızın yanında olacağım.’ dedi.

Yapılan sınavda üstün başarı gösteren öğrenciler bir üst kuşağa terfi ettiler. Sporcuların kuşaklarını Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hakan Çelebioğlu ve sınav komisyonunda bulunan antrenörler taktı.

Okumaya Devam Et

Eğirdir

23 Nisan Eğirdir’de coşkuyla kutlandı

Yayınlanma

,

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucu

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Eğirdir’de dolu dolu kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 104. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bugün saat 09.00’da Eğirdir Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol ve öğretmenler tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunmaları ile başladı.

Çelenk sunumunun ardından Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız okundu.
Daha sonra Eğirdir Stadyumunda saat 10.00’de başlayan törenlerde Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Garnizon Komutanı Tuğg. Ahmet Aşık ve Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutladılar.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol özetle; ‘Millî iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 104’ünci yıl dönümünü ve dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

23 Nisan’ı ulusal bayram yapan da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılmış olmasıdır. 23 Nisan 1920, Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir.

23 Nisan; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ecdadımızın, yedi düvele meydan okudukları İstiklal Harbi’nin komuta merkezi olmuş yüce Meclisimizin doğum günüdür.

23 Nisan; yüksek millet iradesini, her tür irade ve gücün üzerinde saymış bir vizyonun, Cumhuriyet yolunda attığı ilk adımdır.

23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hakimiyetini dünyaya ilan ettiğimiz tarihtir.

Milli Egemenliğimizin ilanını, geleceğimiz olan çocuklarımıza bayram olarak armağan eden büyük Atatürk’ün verdiği mesajı iyi anlamak zorundayız. Ecdadımızın canıyla, kanıyla yeniden kazandığı ve bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı, çok daha yükselmiş ve müreffeh bir şekilde, evlatlarımıza devretmek zorundayız.

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, milletimizin çocuklarımıza olan inancının bir sembolüdür. Türkiye, çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların çalışkanlığı ve coşkusuyla hedeflerine ulaşacaktır. 23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir. Türkiye ve dünya siz çocuklarla güzel. Sizinle güzelleşmeye, gelişmeye ve iyileşmeye devam edecek. Millî değerlerimizin mirasçısı ve geleceğimizin teminatı bütün çocuklarımızın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.’ İfadelerini kullandı.

Şiirler, koro, halk oyunları gösterileri ile sona eren 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız coşkuyla kutlandı.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta15 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler