Bağlantıda Kalın

Isparta

Mehmet Tönge’de Tural coşkusu

Yayınlanma

,

Mahalle buluşmaları programı dahilinde

Mahalle buluşmaları programı dahilinde Mehmet Tönge Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural “Bu mahallenin mezarlık sorununu çözüyoruz.” dedi.  Yeni bir sosyal tesis ve yerel market sözü verdi.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, mahalle Buluşmalarına Mehmet Tönge Mahallesi’nde devam etti. Mahalle toplantısının yapılacağı salonda büyük bir kalabalık tarafından coşkuyla karşılanan Tural’a, küçük bir çocuk çiçek takdim etti. Alkışlar arasında salona giren Tural’a mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Mahalle buluşmasında ilk olarak söz alan İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Tuğlacı,31 Martta Isparta’yı İyi belediyecilikle buluşturacaklarını belirterek, Mehmet Tönge halkından Tural’a güçlü destek istedi. Mahalle Muhtarı Osman Kınay da Başkan Adayı Tural’ın seçim kampanyası döneminde daha öncede mahalleye geldiğini belirterek mahallenin taleplerini aktardı.

MEHMET TÖNGE’Yİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ 

Mehmet Tönge Mahallesi’nin sorunlarını çok iyi bildiklerini kaydeden İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, “Öncelikle dersimize çok iyi çalıştık. Ispartamızı baştan sona taradık.  İnşallah biz göreve geldiğimizde diğerleri gibi size sırtımızı dönmeyeceğiz.  Çünkü biz bu şehrin gür sesine kulak vereceğimizin sözünü verdik. Tek gayemiz var. Bu şehrin güzel insanlarına vefakar, kadirşinas halkına hizmet etmek onlara konforlu bir şehir hayatı sunmak yaşamlarını kolaylaştırmak. Tabi Ünikent’te ikamet eden sakinlerimizle birlikte Mehmet Tönge Mahallemiz kent merkezine en uzak mahallelerden biri. Hizmeti de daha az alan mahalle.  Bu mahalle maalesef belediye hizmetlerinden yeterince faydalanamadı. Seçim kampanyamız boyunca buraya bir kaç kez geldim. Burayı biz neden önemsiyoruz. Çünkü burası Bağkur evleri. Yani esnafın kurduğu kooperatif. Burası Ispartamızın kooperatifçilik ruhunun en güzel örneğini yansıtıyor.  Burada modern kent yaşamına uygun yapılaşmanın en güzel örneğini görüyoruz. Zaten bizim de Isparta vizyonumuzda bu var.  Biz ne diyoruz.  Herkese her mahalleye eşit adaletli hizmet diyoruz. O yüzden sizlerden biraz daha sabır istiyorum kıymetli hemşehrilerim. İnşallah 31 Martta adil, eşit hizmet dönemi başlayacak.  Mehmet Töngelide, Zaferlide, Işıkkentlide,  tüm mahallelerimiz hak ettiği hizmeti en iyi şekilde alacak” dedi.  

BU MAHALLENİN MEZARLIĞI OLACAK

Mehmet Tönge’nin mezarlık sorununu çözeceklerini kaydeden Başkan Adayı Tural “ “Evet biz dirimize sahip çıkacağız ama ölümüze de sahip çıkmak zorundayız. Cenaze aracı sağlamak, taziye evine yemek göndermek hizmet falan sayılmaz. Bunları belediye zaten yapmak zorundadır. Eğer benim vatandaşım cenazesini defnedecek yer bulamıyorsa kusura bakmayın hizmet yapmış falan sayılmaz. Mevcut belediye başkanı 2020 yılında Işıkkent bölgesinde 310 dönümlük arazide mezarlık yapılacağını açıkladı. Aradan 4 yıl geçti.  Seçim zamanı geldi çıktı mecliste konuştu? “Işıkkente o alanı Orman Bakanlığından istedik orayı bize verdiler. Buraya şehrimizin en büyük mezarlığınız yapacağız” dedi. İyi de  4 yıl öncede aynı şeyi söylemiştin.  Sormazlar mı neden yapmadın? Seçim zamanı mı aklına geldi bunları yapmak. Akkent’e gidiyoruz mezarlık, Işıkkent’e gidiyoruz mezarlık. Buraya geliyoruz mezarlık sorunu.  Ama hiç endişe etmeyin. 31 Martta göreve geldiğimizde Mehmet Tönge, Çünür ve Akkent bölgesinde mezarlık alanı oluşturup bu sorunu çözeceğiz” diye konuştu.       

ÇÜNÜR TEPESİ’NİN HALİ İÇLER ACISI

Mehmet Tönge’de bir mesirelik alan oluşturarak mahalle halkının dinlenme  ve piknik ihtiyacına yanıt vereceklerini kaydeden Tural “ Hemen yanı başınızda Çünür Tepesi var ama oranın içler acısı halini hepiniz biliyorsunuz.  Söz verdiler Çünür Tepesini yapacağız dediler? Aradan 5 yıl geçti yapıldı mı? Hayır?  Siz ta buradan kalkıyorsunuz Gökçaya Kirazlıdere’ye gitmek zorunda kalıyorsunuz. Oysa burada küçük bir mesirelik yeri olsa  niye şehrin öteki ucuna gitmek zorunda kalasınız. İnşallah göreve geldiğimizde burada bir mesirelik alan  oluşturacağız” dedi 

SOKAK HAYVANLARI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Mahalle sakinlerinden en çok sokak hayvanları konusunda talep aldığını belirten Tural “Bu sıkıntınızı çok iyi biliyorum.  Burada daha çok emekli  ve yaşlı vatandaşlarımız oturuyor. Ancak gelin görün ki sokak hayvanlarından dolayı sokağa çıkamıyor.  Bakın biz hayvanları yok edelim demiyoruz. Biz yaratandan ötürü hayvanları seviyoruz. Önce insanı yaşatalım ki hayvan da yaşasın. Biz bu sıkıntınızı mutlaka çözeceğiz” dedi.

SOSYAL TESİS VE YEREL MARKET YAPILACAK

İçerisinde bulundukları tesisin 1992 yılında yapıldığını ancak işlevini yitirdiğini belirten Tural “Bu mahalleye  çok amaçlı mahalle sosyal tesisi kazandıracağız. Tesislerimizde öğrencilerimiz için ders çalışma alanları, mini kafeler, kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Hatta psikolog diyetisyen avukatların olacağı bu tesislerde dönüşümlü olarak danışmanlık hizmeti verilecek. Kültür sanat faaliyetleri de yapılacak.  Burada alışveriş yapabileceğiniz  alternatif market talebiniz var. Bu bizim için çok kolay. Buraya market yaparız ama sizlerden bir isteğim olacak. Ispartanın markası olan yerel bir alışveriş merkezini buraya açalım.  Peki neden? Çünkü kendi esnafımız kazanırsa vergisini burada ödüyor. Onun karşılığında da hizmet Isparta’ya geliyor.  Diğerlerinin katma değeri ne oluyor. Büyükşehirlere gidiyor. Yani Ispartamıza tek kuruş katma değer sağlamıyorlar. O yüzden esnafımıza sahip çıkacağız” diye konuştu.

BU MAHELLENİN ALT YAPI SORUNU BİTECEK

Mehmet Tönge’de yolların 25 yıl önce  asfaltlandığını belirten Tural “Asfaltların bir kısmı yenilendi. Göreve geldiğimizde asfaltı yenileriz bunu zaten hizmet saymayız belediye size bu hizmeti getirmek zorunda. Ama onun öncesinde bu mahallenin altyapı sorunları var. Öncelikle buna bakmamız gerekiyor.  Düzenli ve planlı bir altyapı çalışmasıyla Mehmet Tönge Mahallesi’ni iyileştireceğiz. Bu mahallede halkımızın kullanabileceği bir bankamatik yok. İnşallah göreve geldiğimizde bu mahallemizde ortak bir banka ATM’si kazandırmanın  sözünü de vermiş olalım” dedi.

AHMET TURAL SÖZÜ

Konuşmasının ardından mahalle halkının taleplerini alan Başkan Adayı Tural, Mehmet Tönge Mahallesi’nin beklediği hizmetlere kavuşması için destek isteyerek “Ben yapamayacağım şeyin sözünü vermem” diye konuştu. Başkan Adayı Tural daha sonra mahalle sakinleriyle selfi yaparak karanfil dağıttı.  

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Yayınlanma

,

Isparta Ağız ve Diş

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı.

Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından Müdürlük birimlerindeki değişiklikler de devam ediyor. Bugün yapılan atamalar çerçevesinde Isparta Şehir Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yeni isimler göreve başladı.

AĞIZ VE DİŞ HASTANESİNDE YENİ BAŞHEKİM AKDUMAN OLDU

Bu doğrultuda; Uzun süredir Isparta Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Özer Emin Akduman Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine atandı.

Okumaya Devam Et

Isparta

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

Yayınlanma

,

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı yaptığı açıklamada “22 yıldır Türkiye’yi AKP tek başına yönetmiyor mu? Bütün devlet gücü ve kamu kaynağını Cumhurbaşkanı Erdoğan tek başına idare etmiyor mu? Sahipsiz köpek sayısının bu kadar artmasını yıllarca izlediler. Her konuda olduğu gibi hiçbir şey yapmadılar iş krize dönüşünce de haydi köpekleri öldürelim diyorlar” dedi.

Ötanazi önerisini sert şekilde eleştiren Halıcı “Ötanazi, çok az ülkede uygulanan ve insanların çaresiz hastalıklar karşısında kendi iradesiyle istediği bir yöntem. Sağlıklı ve zararsız bir köpeğe gidip ‘seni öldürebilir miyiz?’ diye mi soracaklar. Hem tutarsız hem vicdansızlar” ifadelerini kullandı.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu bile doğru düzgün uygulanmadı. İktidar, yeterli sayıda barınak açmadı, kısırlaştırma yapmadı ve personel istihdam etmedi. Biz, ‘bakımını yap, aşıla, kısırlaştır ve sahiplendir’ anlayışını savunuyoruz. Bu katliama izin vermeyeceğiz. Hem insanımız hem de hayvanlar için sokakları güvenli hale getireceğiz.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

Yayınlanma

,

17 Temmuz 2024 Çarşamba

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

ZÜLFİ TAŞCI
YALVAÇ
YALVAÇ CAMİİ
YALVAÇ MEZARLIĞI
17.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

ARZU YÖRÜK
YALVAÇ / KUYUCAK
YALVAÇ / KUYUCAK CAMİİ
YALVAÇ / KUYUCAK MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ ŞENEL İZGİ
SENİRKENT
SENİRKENT CAMİİ
SENİRKENT MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ağız ve Diş Isparta Ağız ve Diş
Isparta1 saat önce

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı. Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından...

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına
Isparta1 saat önce

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet...

17 Temmuz 2024 Çarşamba 17 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta10 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ZÜLFİ TAŞCIYALVAÇYALVAÇ CAMİİYALVAÇ MEZARLIĞI17.07.2024 – Öğle Namazına...

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Isparta Belediye Başkanı Şükrü
Isparta10 saat önce

Şükrü Başkan’dan Eğirdir’e Tam Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen beraberinde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Ergin ve İbrahim...

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği
Isparta11 saat önce

Genç Yaşta Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği trafik kazası sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Gedikli Köyü’nden olan ve Antalya’nın...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta1 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Akşam Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Isparta Belediyesi önünden başlayan kortejle...

16 Temmuz 2024 Salı 16 Temmuz 2024 Salı
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (16.07.2024)

16 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. NURİTTİN EFEYENİCE MAH.117 CAD.NO:139DOĞANCI CAMİİYENİCE MEZARLIĞI16.07.2024 –...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta2 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Isparta’da bir dizi etkinlik ve anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü
Isparta2 gün önce

Isparta Polis Asayiş Bülteni: FETÖ’den Aranan Şahıs Yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Manisa Adli Makamlarınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 8 Yıl 9 Ay kesinleşmiş...

15 Temmuz 2024 Pazartesi 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Isparta3 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (15.07.2024)

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. FATMA ÇEVİKGÜLİSTAN MAH.111 CAD.NO:246ASRİ MEZARLIK CAMİİASRİ MEZARLIK15.07.2024...

Popüler