Bağlantıda Kalın

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ Masa Tenisi Milli Takım Kampına Ev Sahipliği Yapıyor

Yayınlanma

,

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ)

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Masa Tenisi Milli Takım sporcularını ağırlıyor. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi ve Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğiyle kampa giren Türkiye Yıldızlar ve Gençler Kız- Erkek Masa Tenisi Milli Takımından 32 sporcu antrenmanlarını SDÜ Batı Yerleşkesinde sürdürüyor.

Kampın koordinatörlüğünü SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Olcay Salici, Milli Takım Baş Antrenörlüğünü Gökmen Öçal, antrenörlüğünü ise SDÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Uzmanlık Alanı öğrencileri Ayşegül Işık, Melih Sarışahin ile Burak Deniz üstleniyor.

Türkiye’nin en iyi yıldız ve genç sporcularının SDÜ’de kampa girdiğini belirten Milli Takım Baş Antrenörü Gökmen Öçal, “Türkiye’nin yıldızlarda en iyi sekiz erkek ve sekiz kız, gençlerde en iyi sekiz erkek ve sekiz kız sporcusu ile sezona hazırlanmak için Isparta’dayız. Burada bulunan sporcular milli takım seçme kriterlerine göre belirleniyor. Süleyman Demirel Üniversitesinde olmaktan mutluyuz. Kendimizi burada çok rahat hissettik. Güzel ve verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. SDÜ Spor Bilimleri Fakültesine ve değerli hocamız Doç. Dr. Olcay Salici’ye teşekkür ederiz.” dedi.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Olcay Salici, “Yıldız ve genç kategorisi gelecekte A Milli Takımını oluşturan bir kategoridir. Federasyonun ve ülke masa tenisinin kıymet verdiği bu kategoride üniversitemiz öğrencilerinin antrenör olarak görevlendirilmesi bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Antrenörlük Bölümü öğrencilerimiz de herhangi bir teknik aksamaya sebebiyet vermeden başarılı bir şekilde kampı yürütüyor. Bu da onların milli takımlarda da görev alabileceklerini gösteriyor. Ayrıca Üniversitemizi tercih edecek öğrenciler için ilham kaynağı oluşturuyor.” diye konuştu.

İlk deneyimlerini milli takımda yaşamanın kendilerine onur verdiğini söyleyen Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Uzmanlık Alanı öğrencileri Ayşegül Işık, Melih Sarışahin ve Burak Deniz ise şunları kaydetti: “Daha öğrenciyken böyle önemli tecrübeler kazanmamız, geleceğimiz ve kariyerimize yönelik kapılar açıyor. Gençlerle birlikte olmak, onların başarılarına şahit olmak ayrıca gurur verici bizim için. Bize bu imkanı sağlayan başta Doç. Dr. Olcay Salici hocamız ve SDÜ Spor Bilimleri Fakültesine çok teşekkür ediyoruz.”

Isparta ve SDÜ’de güzel çalışma ortamı yakaladıklarını anlatan Milli Tenisçiler Ali Eren Ulusakarya ile Kuzey Gündoğdu da antrenörlerin hazırladığı program çerçevesinde verimli bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Masa Tenisi Milli Takım Kampı, 4 Şubat Pazar günü sona erecek.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ Mezuniyet Gününde Gazze’deki Katliamı Unutmadı

Yayınlanma

,

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından Gazze’de bu yıl mezun veremeyen 11 üniversite ile mezuniyet heyecanını yaşayamayan binlerce Filistinli öğrenci için sahaya mezuniyet cübbesi ve karanfiller bırakıldı.

Atatürk Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen SDÜ 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Milletvekilleri Yalım Halıcı, Osman Zabun, Mehmet Uğur Gökgöz ile Hasan Basri Sönmez, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileler katıldı.

Törende bu yıl mezuniyet heyecanını yaşayamayan ve savaşın karanlığında eğitim hayatları yok olan binlerce Filistinli ve Doğu Türkistanlı öğrenci de anıldı. 11 mezuniyet cübbesi, Filistin’de bombaların eğitimin ışığını yok ettiği 11 üniversite anısına karanfiller eşliğinde sahaya bırakıldı.

İsrail’in Gazze şeridindeki yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik yaşattığı zulmü kınadığını söyleyen Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan şöyle konuştu: “Hepimiz çok heyecanlıyız, çok sevinçliyiz. Ancak, bu mutlu günümüzde unutmamamız gereken bir gerçek var. Dünyanın birçok yerinde hala adaletsizlik, zulüm ve acı yaşanıyor. Maalesef, Gazze’de yaşanan olaylar da bunlardan biri. İsrail, Gazze şeridinde yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik uygulamalara, yaşam hakkını ortadan kaldıran şiddet, baskı ve saldırılara aralıksız devam etmektedir. Bu doğrultuda, İsrail’in saldırılarını bir kez daha kınıyor, uluslararası insan hakları yargı kurumlarını İsrail’in hukuk ve insanlık dışı baskı ve saldırılarına karşı net bir tavır takınarak görevlerini yerine getirmeye ve saldırıları durdurmaya davet ediyoruz.”

SDÜ öğrencileri tarafından hayatları yarıda kalan, cübbelerini giyip mezuniyet heyecanını yaşayamadan hayatlarını kaybeden gençler anısına sahaya 11 cübbe bırakıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan, Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek adına sahaya bırakılan boş cübbelerin üzerine kırmızı karanfiller bıraktı.

Okumaya Devam Et

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı

Yayınlanma

,

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin çiçeği

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin çiçeği burnunda genç mezunları, eğitim hayatını başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşadı. SDÜ, diplomalarını almaya hak kazanan 6 bine yakın öğrencisini Atatürk Şehir Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet töreni ile geleceğe uğurladı.

SDÜ 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta Milletvekilleri Yalım Halıcı, Osman Zabun, Mehmet Uğur Gökgöz ile Hasan Basri Sönmez, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, akademik ve idari personel, öğrenciler ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan’ın Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, Isparta Erenler Mehter Takımının eşliğinde Atatürk Şehir Stadyumu’na doğru kortej yürüyüşüyle devam etti. Mezuniyet töreninin stadyumdaki bölümünde fakülte ve yüksekokullardan mezun olan binlerce öğrenci törene katılanları ve ailelerini yürüyüşle selamladı.

Törende bu yıl mezuniyet heyecanını yaşayamayan, bilimin ışığında değil, savaşın karanlığında eğitim hayatları yok olan binlerce Filistin’li ve Doğu Türkistanlı öğrenci de anıldı. Filistin’de bombaların eğitimin ışığını yok ettiği 11 üniversite anısına 11 mezuniyet cübbesi sahaya bırakıldı.

“Türkiye Cumhuriyeti, dünyada söz sahibi olurken sizlerin hizmetlerine daha fazla ihtiyaç var”

Törenin açış konuşmasını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptı. Konuşmasında mezunlara seslenen KKTC Cumhurbaşkanı Tatar şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası alanda daha yüksek başarılar elde edebilmesi için hep birlikte çalışacaksınız. Türkiye’nin başarıları hepimizin başarısıdır. Dolayısıyla bu başarı da sizlerin de katkısının olması en büyük iftihar kaynağı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, dünyada söz sahibi olurken sizlerin hizmetlerine daha fazla ihtiyaç var. Fırsatları iyi değerlendirip burada aldığınız eğitimi gelecekte ülkenin hizmetine dönüştürmek ve daha güçlü bir Türkiye’ye hizmet etmek en büyük gayeniz olmalı ve tabii ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni sahiplenmeniz bizim için en büyük onurdur.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan törenin ilk konuşmasını SDÜ öğrencileri adına Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Abdülsamed Küçükçırak yaptı.

Dört yıl önce başladıkları eğitim hayatlarını tamamlamanın heyecanı içerisinde olduklarını dile getiren Küçükçırak, “Yorucu vize ve finalleri, bizi sabahlatan ödevleri geride bırakıyoruz. Üniversite hayatı, sadece derslerden ibaret değildi. Bu süreçte edindiğimiz deneyimler, dostluklar ve yaşadığımız zorluklar, bizi şekillendiren unsurlardır. Bugün burada, sadece akademik başarılarımızı değil, aynı zamanda kişisel gelişimimizi de kutluyoruz. Hocalarımızdan aldığımız meşaleyi daha ileriye taşımak ve ülkemizin hizmetine sunmak en önemli gayretimiz olmalıdır.” dedi.

Ardından SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, insanlık dramına dikkat çekmek adına; eğitim hayatları yarıda kalan, cübbelerini giyip mezuniyet heyecanını yaşayamadan hayatlarını kaybeden gençler anısına, boş cübbelerin üzerine kırmızı karanfiller bıraktı.

Sözlerine Filistin’de yaşanan katliama değinerek başlayan SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan da “Hepimiz çok heyecanlıyız, çok sevinçliyiz. Ancak, bu mutlu günümüzde unutmamamız gereken bir gerçek var. Dünyanın birçok yerinde hala adaletsizlik, zulüm ve acı yaşanıyor. Maalesef, Gazze’de yaşanan olaylar da bunlardan biri. İsrail, Gazze şeridinde yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik uygulamalara, yaşam hakkını ortadan kaldıran şiddet, baskı ve saldırılara aralıksız devam etmektedir. Bu doğrultuda, İsrail’in saldırılarını bir kez daha kınıyor, uluslararası insan hakları yargı kurumlarını İsrail’in hukuk ve insanlık dışı baskı ve saldırılarına karşı net bir tavır takınarak görevlerini yerine getirmeye ve saldırıları durdurmaya davet ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Saltan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Uluslararası standartlara uygun eğitim ile çağının gerektirdiği bilgi birikimini, girişimci ruhunu, üniversite sanayi işbirliğini ve geçmişi ile bugününü bütünleştiren dünya görüşünü geliştirmek ve yaşadığı dünyaya duyarlılık gösteren bir gençlik için var gücü ile çalışmaktadır. Süleyman Demirel Üniversitesi olarak biz bu bilinçle milli ve manevi değerlerine bağlı, toplumla etkileşim içinde, insanı önceleyen, uluslararası standartlarda eğitim vermeyi, araştırma yapmayı, hizmet sunmayı ve çözümler üretmeyi kendine hedef edinmiş bir üniversite olarak genç mezunlarımızı yetiştirdiğimize inanıyoruz.”

Öğrencilerin sevincini paylaşmak, başarılarını kutlamak ve onların geleceğe doğru ilk adımlarını atmalarını görmek üzere toplandıklarını ifade eden Prof. Dr. Saltan öğrencilere şöyle seslendi: “Mezuniyet, sadece bir akademik derece kazanmak değildir. Mezuniyet, sizin birçok zorluğun üstesinden gelerek, hayallerinize doğru emin adımlarla ilerlemenizin simgesidir. Bundan sonra, önünüzde yeni bir yol, yeni bir macera ve yeni bir sorumluluk sizi bekliyor. Sizler, bugüne kadar edindiğiniz bilgi ve birikimlerle artık dünyaya yeni bir pencereden bakacaksınız. Bu pencereden bakarken unutmamanız gereken bir şey var: Sizler, sadece kendiniz için değil, aynı zamanda toplumunuz için de önemlisiniz. Bu topluma, bilginizle, yeteneklerinizle ve duyarlılığınızla katkıda bulunacak, dünyayı daha iyi bir yer haline getireceksiniz. Biliniz ki, ne zaman ve nerede olursanız olun, üniversitemizin kapıları her zaman sizin için açık olacaktır. Sizlerden, aldığınız eğitimin ışığında, her zaman doğruyu, iyiyi ve güzeli arayarak, bu dünyaya farklı bir bakış açısı getirmenizi ve kendinizi sürekli geliştirmenizi bekliyoruz. Bugün burada sizinle birlikte olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Hayatınızda başarılar diliyor; her zaman yanınızda olduğumuzu unutmamanızı istiyorum.”

Isparta Valisi Aydın Baruş da şunları kaydetti: “Bugün sizin için gurur günü, bir dönüm noktası. Bu dönüm noktasını çok iyi değerlendirin. Mezun olmak çok güzel bir duygu, emek verdiniz ve bu diplomaları hak ettiniz. Hayat çalışmaktan ibarettir. Kendinizi daha nitelikli hale getirmek için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Niteliklerinizi artırmaya gayret gösterin.”

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Daha sonra mezun olmaya hak kazanan SDÜ öğrencileri, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız eşliğinde mezuniyet andını okuyarak keplerini havaya fırlattı.

Okumaya Devam Et

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında Yer Aldı

Yayınlanma

,

Quacquarelli Symonds (QS) Dünya

Quacquarelli Symonds (QS) Dünya Üniversiteleri 2025 yılı sıralaması açıklandı. Süleyman Demirel Üniversitesi, dünya genelinde QS tarafından sıralanmaya hak kazanan 25 Türk üniversitesi arasında 15’inci sırada yer aldı.

Sıralamada, bin 500’den fazla üniversite, “Akademik İtibar”, “İşveren İtibarı”, “Akademisyen-Öğrenci Oranı”, “Akademisyen Başına Atıf Oranı”, “Uluslararası Akademisyen Oranı”, “Uluslararası Öğrenci Oranı”, “Uluslararası Araştırma İşbirliği”, “İstihdam Sonuçları” ve “Sürdürülebilirlik” olmak üzere 9 kategoride değerlendirildi.

Üniversitemiz, 2024 yılında olduğu gibi dünyada 1201-1400 aralığında yer alırken, ülkemizde ise 9 üniversite ile birlikte 15. sırada yer alarak önemli bir başarı elde etti.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

14 Temmuz 2024 Pazar 14 Temmuz 2024 Pazar
Isparta10 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. GÜLTEN EKENH.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5H.SULTAN CAMİİH.SULTAN MEZARLIĞI14.07.2024...

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki
Isparta10 saat önce

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü...

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe
Isparta11 saat önce

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere...

CHP Isparta Milletvekili Hikmet CHP Isparta Milletvekili Hikmet
Isparta1 gün önce

Kadir Dede Son Yolculuğuna Uğurlandı

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kadir Dede, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini dün...

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken
Isparta1 gün önce

Otomobilin Çarptığı Bisiklet Sürücüsü Yaşamını Yitirdi

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan İbrahim Güngör, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza dün saat 09.00 sıralarında meydana...

Isparta’da Özel Halk Otobüsü Isparta’da Özel Halk Otobüsü
Isparta1 gün önce

Isparta’da Halk Otobüsü Ücretleri Zamlandı

Isparta’da Özel Halk Otobüsü ücretlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni tarifeye göre 10 lira olan Gülkent Kartlı...

13 Temmuz 2024 Cumartesi 13 Temmuz 2024 Cumartesi
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (13.07.2024)

13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. KADİR DEDEDAVRAZ MAH.5902 SK.NO:2 – 4BMÜFTÜLÜK CAMİİH.SULTAN...

6. Bölge Esnaf ve 6. Bölge Esnaf ve
Isparta2 gün önce

Başkan Tural’dan Bölge Müdürü Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Ali Özdemir’e hayırlı...

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Isparta Belediyesi, Prof. Dr.
Isparta2 gün önce

Halı ve Kilim Müzesi Ek Binası Turizme Kazandırılacak

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binasında zanaatkarlar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin tanıtımını...

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta2 gün önce

Isparta’nın Su Kaynakları 6 Yıl Sonra Yüzde 15 Azalacak

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Afetler ve Isparta Semineri’ büyük ilgi gördü. Süleyman Demirel Üniversitesi...

Popüler