Bağlantıda Kalın

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ Mezuniyet Gününde Gazze’deki Katliamı Unutmadı

Yayınlanma

,

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından Gazze’de bu yıl mezun veremeyen 11 üniversite ile mezuniyet heyecanını yaşayamayan binlerce Filistinli öğrenci için sahaya mezuniyet cübbesi ve karanfiller bırakıldı.

Atatürk Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen SDÜ 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Milletvekilleri Yalım Halıcı, Osman Zabun, Mehmet Uğur Gökgöz ile Hasan Basri Sönmez, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileler katıldı.

Törende bu yıl mezuniyet heyecanını yaşayamayan ve savaşın karanlığında eğitim hayatları yok olan binlerce Filistinli ve Doğu Türkistanlı öğrenci de anıldı. 11 mezuniyet cübbesi, Filistin’de bombaların eğitimin ışığını yok ettiği 11 üniversite anısına karanfiller eşliğinde sahaya bırakıldı.

İsrail’in Gazze şeridindeki yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik yaşattığı zulmü kınadığını söyleyen Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan şöyle konuştu: “Hepimiz çok heyecanlıyız, çok sevinçliyiz. Ancak, bu mutlu günümüzde unutmamamız gereken bir gerçek var. Dünyanın birçok yerinde hala adaletsizlik, zulüm ve acı yaşanıyor. Maalesef, Gazze’de yaşanan olaylar da bunlardan biri. İsrail, Gazze şeridinde yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik uygulamalara, yaşam hakkını ortadan kaldıran şiddet, baskı ve saldırılara aralıksız devam etmektedir. Bu doğrultuda, İsrail’in saldırılarını bir kez daha kınıyor, uluslararası insan hakları yargı kurumlarını İsrail’in hukuk ve insanlık dışı baskı ve saldırılarına karşı net bir tavır takınarak görevlerini yerine getirmeye ve saldırıları durdurmaya davet ediyoruz.”

SDÜ öğrencileri tarafından hayatları yarıda kalan, cübbelerini giyip mezuniyet heyecanını yaşayamadan hayatlarını kaybeden gençler anısına sahaya 11 cübbe bırakıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Saltan, Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek adına sahaya bırakılan boş cübbelerin üzerine kırmızı karanfiller bıraktı.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ Mezuniyet Töreni Coşkuyla Kutlandı

Yayınlanma

,

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin çiçeği

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin çiçeği burnunda genç mezunları, eğitim hayatını başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşadı. SDÜ, diplomalarını almaya hak kazanan 6 bine yakın öğrencisini Atatürk Şehir Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet töreni ile geleceğe uğurladı.

SDÜ 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta Milletvekilleri Yalım Halıcı, Osman Zabun, Mehmet Uğur Gökgöz ile Hasan Basri Sönmez, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, akademik ve idari personel, öğrenciler ve ailelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan’ın Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan tören, Isparta Erenler Mehter Takımının eşliğinde Atatürk Şehir Stadyumu’na doğru kortej yürüyüşüyle devam etti. Mezuniyet töreninin stadyumdaki bölümünde fakülte ve yüksekokullardan mezun olan binlerce öğrenci törene katılanları ve ailelerini yürüyüşle selamladı.

Törende bu yıl mezuniyet heyecanını yaşayamayan, bilimin ışığında değil, savaşın karanlığında eğitim hayatları yok olan binlerce Filistin’li ve Doğu Türkistanlı öğrenci de anıldı. Filistin’de bombaların eğitimin ışığını yok ettiği 11 üniversite anısına 11 mezuniyet cübbesi sahaya bırakıldı.

“Türkiye Cumhuriyeti, dünyada söz sahibi olurken sizlerin hizmetlerine daha fazla ihtiyaç var”

Törenin açış konuşmasını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptı. Konuşmasında mezunlara seslenen KKTC Cumhurbaşkanı Tatar şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası alanda daha yüksek başarılar elde edebilmesi için hep birlikte çalışacaksınız. Türkiye’nin başarıları hepimizin başarısıdır. Dolayısıyla bu başarı da sizlerin de katkısının olması en büyük iftihar kaynağı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, dünyada söz sahibi olurken sizlerin hizmetlerine daha fazla ihtiyaç var. Fırsatları iyi değerlendirip burada aldığınız eğitimi gelecekte ülkenin hizmetine dönüştürmek ve daha güçlü bir Türkiye’ye hizmet etmek en büyük gayeniz olmalı ve tabii ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni sahiplenmeniz bizim için en büyük onurdur.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan törenin ilk konuşmasını SDÜ öğrencileri adına Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Abdülsamed Küçükçırak yaptı.

Dört yıl önce başladıkları eğitim hayatlarını tamamlamanın heyecanı içerisinde olduklarını dile getiren Küçükçırak, “Yorucu vize ve finalleri, bizi sabahlatan ödevleri geride bırakıyoruz. Üniversite hayatı, sadece derslerden ibaret değildi. Bu süreçte edindiğimiz deneyimler, dostluklar ve yaşadığımız zorluklar, bizi şekillendiren unsurlardır. Bugün burada, sadece akademik başarılarımızı değil, aynı zamanda kişisel gelişimimizi de kutluyoruz. Hocalarımızdan aldığımız meşaleyi daha ileriye taşımak ve ülkemizin hizmetine sunmak en önemli gayretimiz olmalıdır.” dedi.

Ardından SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, insanlık dramına dikkat çekmek adına; eğitim hayatları yarıda kalan, cübbelerini giyip mezuniyet heyecanını yaşayamadan hayatlarını kaybeden gençler anısına, boş cübbelerin üzerine kırmızı karanfiller bıraktı.

Sözlerine Filistin’de yaşanan katliama değinerek başlayan SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan da “Hepimiz çok heyecanlıyız, çok sevinçliyiz. Ancak, bu mutlu günümüzde unutmamamız gereken bir gerçek var. Dünyanın birçok yerinde hala adaletsizlik, zulüm ve acı yaşanıyor. Maalesef, Gazze’de yaşanan olaylar da bunlardan biri. İsrail, Gazze şeridinde yerleşik sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik uygulamalara, yaşam hakkını ortadan kaldıran şiddet, baskı ve saldırılara aralıksız devam etmektedir. Bu doğrultuda, İsrail’in saldırılarını bir kez daha kınıyor, uluslararası insan hakları yargı kurumlarını İsrail’in hukuk ve insanlık dışı baskı ve saldırılarına karşı net bir tavır takınarak görevlerini yerine getirmeye ve saldırıları durdurmaya davet ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Saltan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Uluslararası standartlara uygun eğitim ile çağının gerektirdiği bilgi birikimini, girişimci ruhunu, üniversite sanayi işbirliğini ve geçmişi ile bugününü bütünleştiren dünya görüşünü geliştirmek ve yaşadığı dünyaya duyarlılık gösteren bir gençlik için var gücü ile çalışmaktadır. Süleyman Demirel Üniversitesi olarak biz bu bilinçle milli ve manevi değerlerine bağlı, toplumla etkileşim içinde, insanı önceleyen, uluslararası standartlarda eğitim vermeyi, araştırma yapmayı, hizmet sunmayı ve çözümler üretmeyi kendine hedef edinmiş bir üniversite olarak genç mezunlarımızı yetiştirdiğimize inanıyoruz.”

Öğrencilerin sevincini paylaşmak, başarılarını kutlamak ve onların geleceğe doğru ilk adımlarını atmalarını görmek üzere toplandıklarını ifade eden Prof. Dr. Saltan öğrencilere şöyle seslendi: “Mezuniyet, sadece bir akademik derece kazanmak değildir. Mezuniyet, sizin birçok zorluğun üstesinden gelerek, hayallerinize doğru emin adımlarla ilerlemenizin simgesidir. Bundan sonra, önünüzde yeni bir yol, yeni bir macera ve yeni bir sorumluluk sizi bekliyor. Sizler, bugüne kadar edindiğiniz bilgi ve birikimlerle artık dünyaya yeni bir pencereden bakacaksınız. Bu pencereden bakarken unutmamanız gereken bir şey var: Sizler, sadece kendiniz için değil, aynı zamanda toplumunuz için de önemlisiniz. Bu topluma, bilginizle, yeteneklerinizle ve duyarlılığınızla katkıda bulunacak, dünyayı daha iyi bir yer haline getireceksiniz. Biliniz ki, ne zaman ve nerede olursanız olun, üniversitemizin kapıları her zaman sizin için açık olacaktır. Sizlerden, aldığınız eğitimin ışığında, her zaman doğruyu, iyiyi ve güzeli arayarak, bu dünyaya farklı bir bakış açısı getirmenizi ve kendinizi sürekli geliştirmenizi bekliyoruz. Bugün burada sizinle birlikte olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Hayatınızda başarılar diliyor; her zaman yanınızda olduğumuzu unutmamanızı istiyorum.”

Isparta Valisi Aydın Baruş da şunları kaydetti: “Bugün sizin için gurur günü, bir dönüm noktası. Bu dönüm noktasını çok iyi değerlendirin. Mezun olmak çok güzel bir duygu, emek verdiniz ve bu diplomaları hak ettiniz. Hayat çalışmaktan ibarettir. Kendinizi daha nitelikli hale getirmek için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Niteliklerinizi artırmaya gayret gösterin.”

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Daha sonra mezun olmaya hak kazanan SDÜ öğrencileri, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız eşliğinde mezuniyet andını okuyarak keplerini havaya fırlattı.

Okumaya Devam Et

SDÜ ve ISUBÜ

SDÜ QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında Yer Aldı

Yayınlanma

,

Quacquarelli Symonds (QS) Dünya

Quacquarelli Symonds (QS) Dünya Üniversiteleri 2025 yılı sıralaması açıklandı. Süleyman Demirel Üniversitesi, dünya genelinde QS tarafından sıralanmaya hak kazanan 25 Türk üniversitesi arasında 15’inci sırada yer aldı.

Sıralamada, bin 500’den fazla üniversite, “Akademik İtibar”, “İşveren İtibarı”, “Akademisyen-Öğrenci Oranı”, “Akademisyen Başına Atıf Oranı”, “Uluslararası Akademisyen Oranı”, “Uluslararası Öğrenci Oranı”, “Uluslararası Araştırma İşbirliği”, “İstihdam Sonuçları” ve “Sürdürülebilirlik” olmak üzere 9 kategoride değerlendirildi.

Üniversitemiz, 2024 yılında olduğu gibi dünyada 1201-1400 aralığında yer alırken, ülkemizde ise 9 üniversite ile birlikte 15. sırada yer alarak önemli bir başarı elde etti.

Okumaya Devam Et

SDÜ ve ISUBÜ

ISUBÜ, 2024 Mezunlarını Verdi

Yayınlanma

,

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde 140 bölüm ve programda eğitim öğretim gören 5 bin 200 öğrencimiz düzenlenen törenle mezun oldu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) 2023-2024 eğitim öğretim yılı mezunları için 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ve akabinde Isparta Atatürk Stadyumu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.

Fakülte ve MYO’lardan akademisyen ve öğrencilerin hazır bulunduğu 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Valilik önünden Isparta Atatürk Şehir Stadyumuna, Rektör Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Rektör Yardımcıları, Öğrenci Konsey Başkanı, akademisyenler ve öğrenciler Denizli Büyükşehir Belediyesi bando takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Atatürk Stadyumundaki törene Vali Aydın Baruş, Isparta Milletvekili Hasan Basri Sönmez, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Garnizon Komutanı Vekili İkm. Komd. Alb. Selim Gümüşcan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlker Şimşek, SDÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu kurumu müdürleri, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, ilçe belediye başkanları, dekanlar, akademik ve idari personel, öğrenci velileri ve yüzlerce genç mezun katıldı.

Tören ISUBÜ’nün; 6 Fakülte, 19 Meslek Yüksekokulu ve 1 Yüksekokulunda öğrenim görerek mezun olan öğrencilerin ve akademisyenlerin tören geçişiyle protokolü selamlamasıyla başladı. Yürüyüşte tribünde bulunan aileler de çocuklarına alkışlarla destek verdi.

Törende konuşma yapan ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, “Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Törenimize hoş geldiniz. Bu yıl Üniversitemizin 6. Mezuniyet Törenini gerçekleştiriyoruz. Her ne kadar kuruluş yılımız 2018 olsa, temellerimiz 1976 yılına kadar dayanmaktadır. Geçmişin birikimi, gençliğin dimamizmiyle, varlık sebebimiz olan sevgili öğrencilerimizin mezuniyet sevincini paylaşmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Bugün 140 bölüm ve programımızdan yaklaşık 5 bin 200 mezunumuzun hayatlarının unutulmaz bir an’ınına tanıklık ediyoruz. Sevgili mezunlarımız, bu özel günde sizinle birlikte olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Üniversitemiz; sadece teorik eğitim sunan bir kurum olmaktan öte; elde edile verileri anlamlandırıp, bilgiye dönüştüren ve uygulamalı eğitim modeliyle, bunu öğrencilerimize sektörde uygulatıp, öğrencilerimizi diğer üniversitelerin öğrencilerinden farklılaştıran bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu sayede, öğrencilerimizi iş dünyasına hazır bir şekilde daha deneyimli ve daha donanımlı bir mezun olmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışmaktayız. Biz Üniversitemizi, öğrencilerimizin geleceği açısından “Değişimin başladığı yer…” olarak görüyoruz. Bilgiyi, sadece bilgi olarak muhafaza etmeye değil, bilgiyi hayatın içinde kullanmaya odaklanıyoruz. Bildiğiniz gibi, dünyada değişmeyen tek şey “değişim”dir. Bu nedenle; değişime direnmek anlamsız, değişimi anlamaya çalışmamak ve yönetmemek mantıksızdır. Bununla birlikte alışkanlıkları değiştirmek ise çok zordur. Fakat, rakiplerimizden geride kalmamak için, çağın gerektirdiği dönüşümlerde geride kalmamalıyız.

Bugün burada bir konuyu daha vurgulamak isterim ki, bu yıl Gazze’de üniversiteler mezun vermedi. Dünyanın neresinde olursa olsun, zulmün ve eğitim eşitsizliğinin karşısında olacağız. Bu zulme de sessiz kalmayarak en üst seviyede haykırarak cevap veriyoruz/vereceğiz.

Çok kıymetli aileler; Bu özel günde sizin de emeğinizin ve desteğinizin ne kadar büyük olduğunu belirtmek isterim. Mezunlarımızın bugün burada olabilmesinde sizin katkılarınız çok büyük. Onlara olan inancınız, sabrınız ve sevginiz için sizlere en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Çok kıymetli mesai arkadaşlarım; bugün, bu başarıyı kutlarken, öğrencilerimizin bu noktaya gelmesinde en büyük pay sahibi olan sizlere teşekkür etmek istiyorum. Sevgili Mezunlarımız, Üniversite hayatınız boyunca “Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi” kimliğinin sizlere çok şeyler kattığını göreceksiniz. Bu süreçte; en önemli kazanımınız, iş hayatına hazır bir şekilde diğer mezunlardan farklı bir eğitim modeliyle elde ettiğiniz ve hayat boyu gururla taşıyacağınız diplomanız olacaktır. Kendinize inanın ve hayallerinizin peşinden gidin. Karşınıza çıkacak engellerden korkmayın, çünkü her engel yeni bir fırsat demektir. Cesur olun, risk alın ve hata yapmaktan çekinmeyin. Hatalar, başarının yapı taşlarıdır. Bugün, yeni bir başlangıcın ilk adımını atıyorsunuz. Geleceğin liderleri, yenilikçileri ve değişim yaratıcıları olarak, dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getireceğinize olan inancım tam. Sizler, umut dolu yarınlarımızın mimarlarısınız. Her birinize, hayatınızın bu yeni döneminde başarılar diliyor, hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için tüm kalbimle destekliyorum. Sizlerle birlikte 130 bini aşacak olan Mezun Ailemize hepiniz hoş geldiniz! Sizler başardıkça, bizler başarılarınızla mutlu ve gururlu olacağız. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin, başarılarınız daim olsun…” dedi.

Vali Aydın Baruş, “Isparta olarak üniversitelerimizle gurur duyuyoruz, iki üniversitemiz var ve bu iki üniversitemizde yaklaşık 72 bin öğrencimiz öğrenim görüyor. Bu Isparta için çok büyük bir rakam. Biz sokağa çıktığımızda gençlerimizi görmek ve onların ülkemizin geleceğine dair verdiği güveni hissetmek hissetmekten çok büyük mutluluk duyuyoruz. Isparta’nın ülkemiz eğitim hayatına yapmış olduğu katkı bugün mezun olacak gençlerimizle birlikte çok daha üst düzeylere çıkacaktır. Sevgili gençler iyi bir üniversiteden mezun olduğunuz için gurur duyuyoruz. Çünkü üniversitemiz her geçen gün yeni fiziki imkanlarıyla olanaklarıyla ve sizlere sunduğu fırsatlarla sizlerin geleceğinde önemli bir pay saygı oluyor. Sizlerden beklentimiz şudur; şimdiye kadar çok zahmetli bir eğitim sürecinden geçtiniz. Hem pandemi sürecini yaşadınız. Hem de deprem sürecini yaşadınız. Dolayısıyla eğitim süreci ciddi bir şekilde kesintiye uğradı, ama bunu azimle sabırla telafi ettiğinizden hiç şüphemiz yok. Her birimizin ülkemize borcumuz var milletimize borcumuz var daima bu borç sorumluluğu altında yaşadığımızı hissederek ve gelecekte de üniversite hayatında olduğu gibi çalışma azmimizi hiçbir zaman kaybetmeden daima disiplinli bir şekilde çalışarak mesleklerimizde ilerleyeceğiz ve Türkiye’nin yeni yüzyılında büyük başarılara imza atacaksınız. Sizlerden bunu bekliyoruz” dedi.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Baruş, Milletvekili Sönmez, Başkan Başdeğirmen, SDÜ Rektörü Saltan ve ISUBÜ Rektörü Çatal ile Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Üniversite genelinde ilk üçe giren öğrencilere çeşitli hediyeler vererek başarılarını kutladılar.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Özçelik tarafından okutulan mezuniyet andının ardından öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar. Tören, havai fişek gösteri ve dj performansının arından sona erdi.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

CHP Isparta Milletvekili Hikmet CHP Isparta Milletvekili Hikmet
Isparta13 saat önce

Kadir Dede Son Yolculuğuna Uğurlandı

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kadir Dede, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini dün...

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken
Isparta15 saat önce

Otomobilin Çarptığı Bisiklet Sürücüsü Yaşamını Yitirdi

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan İbrahim Güngör, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza dün saat 09.00 sıralarında meydana...

Isparta’da Özel Halk Otobüsü Isparta’da Özel Halk Otobüsü
Isparta15 saat önce

Isparta’da Halk Otobüsü Ücretleri Zamlandı

Isparta’da Özel Halk Otobüsü ücretlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni tarifeye göre 10 lira olan Gülkent Kartlı...

13 Temmuz 2024 Cumartesi 13 Temmuz 2024 Cumartesi
Isparta21 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (13.07.2024)

13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. KADİR DEDEDAVRAZ MAH.5902 SK.NO:2 – 4BMÜFTÜLÜK CAMİİH.SULTAN...

6. Bölge Esnaf ve 6. Bölge Esnaf ve
Isparta1 gün önce

Başkan Tural’dan Bölge Müdürü Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Ali Özdemir’e hayırlı...

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Isparta Belediyesi, Prof. Dr.
Isparta1 gün önce

Halı ve Kilim Müzesi Ek Binası Turizme Kazandırılacak

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binasında zanaatkarlar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin tanıtımını...

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta2 gün önce

Isparta’nın Su Kaynakları 6 Yıl Sonra Yüzde 15 Azalacak

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Afetler ve Isparta Semineri’ büyük ilgi gördü. Süleyman Demirel Üniversitesi...

06 Temmuz 2024 tarihinde 06 Temmuz 2024 tarihinde
Isparta2 gün önce

Dinarlı 2 Kahraman Askerimiz Yaralandı

06 Temmuz 2024 tarihinde Hakkari Dağlıca Gevanakurki Üs Bölgesi’nde görevli askerlerimiz EYP patlaması sonucu yaralandı. Patlamada Dinarı’ın Dazkırı ilçesi nüfusuna...

12 Temmuz 2024 Cuma 12 Temmuz 2024 Cuma
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (12.07.2024)

12 Temmuz 2024 Cuma günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ARZI YILMAZSÜTÇÜLER / HACIALİLER KÖYÜSÜTÇÜLER / HACIALİLER...

CHP Isparta Milletvekili Yalım CHP Isparta Milletvekili Yalım
Isparta2 gün önce

Milletvekili Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede Hayatını Kaybetti

CHP Isparta Milletvekili Yalım Halıcı’nın danışmanı Kadir Dede yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi gören...

Popüler