Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Şehit Baki Koçak Kütüphanesi açıldı

Yayınlanma

,

Başkan Başdeğirmen: Şehit Baki

Başkan Başdeğirmen: Şehit Baki Koçak gibi yiğitler unutulmaz

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Bitlis’in Tatvan ilçesi Anadere köyü kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu 1 Haziran 2021 tarihinde şehit edilen Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın adına Eğirdir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan Şehit Baki Koçak Kütüphanesi’nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Başkan Başdeğirmen, “Şehitlerimiz hepimizin kalbinde, gönlünde her zaman yer alıyor. Ülkemizin tek çakılını dahi düşmana bırakmamak için bayrağımız için ezanımız için toprağımız için kendini feda eden Şehit Baki Koçak gibi yiğitler unutulmaz” dedi.

Bitlis’in Tatvan ilçesi Anadere köyü kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu 1 Haziran 2021 tarihinde şehit edilen Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın aziz hatırası adına eşi Rabia Burçin Koçak’ın matematik öğretmenliği yaptığı Eğirdir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan Şehit Baki Koçak Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, Eğirdir Belediye Başkanı Mustafa Özer, Eğirdir Cumhuriyet Savcısı Nusret Baler, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İlker Şimşek, askeri erkan, protokol üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Eğirdir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nilgün Özdemir, Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak’ı rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

Şehit Eşi Matematik Öğretmeni Rabia Burçin Koçak, kütüphanede emeği geçen herkese teşekkür etti. Asker eşi olmanın zorluklarını anlatan Koçak, konuşması sırasında duygusal anlar yaşadı. Koçak, “Asker eşi olmak tam manasıyla adanmışlık, bir fedakarlık timsali olsa gerek. Çünkü bizler asker eşi olarak aynı zamanda eşimizin rütbesini, görevini, makamını her şeyini temsil etmekle mükellefiz. Elimizden geldiği, alın terini döktüğü kadarıyla kan ve göz yaşıyla yoğrulan bu vatan için gerçekten emeğimizi sonuna kadar gururla taşımak durumundayız. Sevdiğimiz insanın sık sık göreve gidişi bizler için ne kadar zor olsa dahi bu konuda muktedir olduğumuz kadar aynı zamanda en önemli günlerde bile yalnız kaldığımızı biliyoruz ve ona göre yaşıyoruz. Yaşantımızı buna göre dizayn etmek durumundayız. Bazen öyle anlar oluyor ki, bir gün gelmeyeceğini bile bile onu göreve göndermek zorunda kalıyoruz. Bayrağımız dalgalansın diye, vatanımız, bayrağımız bölünmesin diye onun her daim yanında durmak zorunda kalıyoruz. O bir gün aramızdan ayrılıyor olsa dahi her zaman onun gururuyla, şerefiyle, haysiyetiyle, onuruyla dimdik ayakta duruyor ve onun adını yaşatmak için uğraşıyoruz. Biz şehit eşleri olarak bunun bilincinde ve idrakında olarak yaşamak durumundayız. Ahirette de onunla birlikte olacağımızdan eminim ve onun için yaşamak durumunda olduğumu biliyorum ve farkındayım. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehitlerin herkesin kalbinde ve gönlünde yer aldığını belirterek, Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın adına oluşturulan kütüphanenin hayırlı olmasını diledi. Başkan Başdeğirmen, “Şehitlerimiz hepimizin kalbinde, gönlünde her zaman yer alıyor. Ülkemizin tek çakılını dahi düşmana bırakmamak için bayrağımız için ezanımız için toprağımız için kendini feda eden Şehit Baki Koçak gibi yiğitler unutulmaz. Yüreğimizde, kalbimizde her zaman yaşıyorlar. Şehidimizin ismine açacağımız kütüphanenin ismi anlamında ne kadar şerefli olduğunun bilincindeyiz. Kütüphanemizde şerefli, namuslu, fedakar, ülkesi için canını verebilen nice Baki Koçak’lar yetişmesi dileğiyle hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Kabri cennet olsun. Geride kalanlara sabırlar diliyorum” dedi.

Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen, “Büyük ülkenin çok büyük zorlukları var. Ülkemize içeriden ve dışarıdan göz koyan çok düşman ve hain var. Bunlar Baki Koçak gibi güzel insanlarımızdan ve güvenlik güçlerimizden korktukları için yaklaşamıyorlar. Bizler şehit veriyoruz ama ülkemizi de koruyoruz. Rabia öğretmenimize ve ailesine tekrar sabırlar diliyorum” diye konuştu.
Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, vatan için her zaman göreve hazır olduklarını belirterek, “Şehidimizin adı burada yaşayacak. Öğrencilerimiz her o kütüphaneye gittiklerinde vatan sevgisiyle bürünmüş bir şekilde oradan çıkacaklar. Bu vatan uğruna şehit olmuş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları ve bütün kıymetli şehitlerimiz, gazilerimizin aziz hatıraları önünde gururla, saygıyla eğiliyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Bu kütüphanenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” görüşlerinde bulundu.
Konuşmaların ardından Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak ve tüm şehitler için dua edildi. Duanın akabinde kütüphanenin açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Protokol üyeleri daha sonra kütüphaneyi gezerek, bilgi aldı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Şehit Jandarma Teğmen Baki Koçak’ın eşi Rabia Burçin Koçak’a gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta15 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler