Bağlantıda Kalın

Isparta

Uçuk kaçık değil ayağı yere basan projelerle geliyoruz

Yayınlanma

,

Genel kurulunu tamamlayan Gazeteciler Cemiyeti’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulunan İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural,  Isparta’ya değer katacak önemli projelerinden bazılarını açıkladı. “Ayağı yere basan Isparta Belediyesi tarafından yapılabilecek projeleri ortaya koyuyoruz” dedi. 

Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, Gazeteciler Cemiyeti genel kurulunda güven tazeleyen Mustafa Baş ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Basın mensuplarıyla Soner Toros Basın Merkezinde bir araya gelen Tural, Baş ve yönetimini tebrik ederken, yeni hizmet binalarının da hayırlı olmasını diledi. Cemiyet Başkanı Mustafa Baş da, Tural’a çıktığı yolda başarılar dilerken, kazanın Isparta olması temennisinde bulundu.

STK KAMPÜSÜ GELİYOR 

Burada projelerini açıklayan Başkan Adayı Tural, STK Kampüsü projesiyle ilde yer sorunu çeken ve dar alanlarda hizmet vermek zorunda kalan sivil toplum kuruluşları için  bir kampüs modeli oluşturacaklarını söyledi.  Tural “Isparta sivil toplum kuruluşlarımızın ciddi sorunları var. Bunlardan en önemlisi de yer sorunu. Kentteki STK’larımız için bir merkez yapacağız. Şehrin birçok sorununu çözen, vatandaşlarımızın toplu sesi olan, menfaat gütmeden memlekete hizmet veren sivil toplum kuruluşlarımızı modern ve yeni nesil hizmet binasına kavuşturacağız” dedi

VAKIF ÜNİVERSİTESİYLE 100 BİN ÖĞRENCİ HEDEFİ

Isparta’da Vakıf Üniversitesi kurulması için öncelik ederek 100 bin öğrencili Isparta hedefine yeniden ulaşmak istediklerini belirten Tural “  Isparta’da son 7 yılda 33 bin öğrencinin mezun olmadan Isparta’dan ayrılmış. Bunun sebeplerine bakmak lazım. Özellikle yerel yönetimlerin bunun sebebini araştırmasını lazım. Kentin imkanları öğrencilerin mutluluklarında belirleyicidir. Belediye başkanı olarak eğitim şehri Isparta’nın çıtasını yükseltmek lazım. Şehrimizin ekonomik ve sosyal hareketliliğini sağlayan öğrenci popülasyonunu artırmak ve öğrenci şehri haline gelen Isparta’mıza iki devlet üniversitesinin yanı sıra bir vakıf üniversitesi kazandırılması adına yerel dinamiklerin bir araya getirilmesini sağlayacağız. Buna öncülük edeceğiz. Şehrimize yeni bir üniversite kazandırarak son yıllarda azalan öğrenci sayısını artıracağız. Yeniden 100 binlerin üzerinde öğrenci sayısına ulaşacağız” diye konuştu. 

ÖĞRENCİLER İÇİN GİYSİ YIKAMA MERKEZİ

Öğrenciler için giysi yıkama merkezi projesini tanıtan Başkan Adayı Tural “Belediye öğrenci dostu olmak zorunda. Öğrenciye sadece ekonomik olarak bakmamak lazım. Mezun olup gittiğinde onlar bizim kültür elçimiz olacak.  Öğrencimiz dersini çalışsın sosyal aktivitesini yapsın istiyoruz. Çamaşır yıkamakla uğraşmasın istedik. Getirsinler çamaşırlarını ekiplerimiz yıkasın ütülesin gelsinler teslim alsınlar. Sosyal belediyecilik anlamında bunu yapacağız.

UÇUK KAÇIK PROJELERLE HALKIN ÖNÜNE ÇIKMIYORUZ

Ayağı yere basan Isparta Belediyesi tarafından yapılabilecek projeleri ortaya koyduklarını belirten Tural “ Isparta halkının önüne uçuk kaçık projelerle çıkmıyoruz. Geçen seçimde olduğu gibi bir aday havadan ray getirdi biri yerden ray getirdi. Birininki havada kaldı birininki yerde kaldı. Biz yapılabilecek projeleri yapacağız. Belediyenin imkanlarıyla vatandaş odaklı projeler ürettik. Isparta bir taraftan sağlık şehri diyoruz. Bu kapsamda Hasta Yakını Konukevi Projesini ürettik. Bakın Kepez’de bu var. Ama ilimizde var mı? Yok. Isparta’ya tedavi için gelen hasta yakınları yazın çimlerde kışın hastane odalarında veya aracında yatıyor. Bu da Isparta’nın ayıbı. Belediyenin imkanı var ama Isparta’da son 15 yıla baktığınızda kentleşme ve sosyal belediyecilik adına yapılan bir şey yok.  O yüzden gelin bu dönem değişim yılı olsun. Ispartamız bizi seçsin. Biz Isparta’ya güzel hizmetler yapacağız inşallah” dedi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta3 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta14 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler