Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Uluslararası Isparta Gül Festivali Başladı

Yayınlanma

,

Festivalin kortej bölümünde konuşan

Festivalin kortej bölümünde konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, hem maddi hem de manevi anlamda gülün Isparta’ya büyük değer kattığını, bir markası olduğuna, işaret ederek, “Gülümüz bizim her şeyimiz. Bizler bu gülü üreterek hem ülkemizin ekonomisine hem de Isparta’mızın turizmine çok büyük katkılar sağlıyoruz, bunun gururunu yaşıyoruz” dedi.

Uluslararası Isparta Gül Festivali, Isparta’da Gülistan ve Gülhane gibi tesisler kurarak, yağ gülü tarımının gelişimine öncülük eden, şehrin tarihini, kültürünü ve ekonomisini güllerle şekillendiren merhum Müftüzade Gülcü İsmail Efendi’nin kabri başında dualarla anılmasıyla başladı. Gülcü Mahallesi Mezarlığında gerçekleşen programa Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, Müftüzade Gülcü İsmail Efendi’nin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi tarafından organize edilen Uluslararası Isparta Gül Festivali anma töreninin ardından düzenlenen kortej yürüyüşüyle devam etti. Isparta Valisi Aydın Baruş ve eşi Nagihan Baruş ile Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen’le birlikte Isparta protokolü, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, çeşitli il ve ülkelerden gelen halk oyunları gurupları, off-road, motosiklet gurupları, klasik otomobil gurupları ile vatandaşların katıldığı programın kortej bölümü belediye önünden başlayarak, valilik önüne kadar devam etti. Kortejde gül suları ve güller cadde ve sokakları süslerken, Isparta Valisi Aydın Baruş ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen kortej yürüyüşünün ardından gurupları selamladı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, binlerce vatandaşın katıldığı Gül Festivalinde, Isparta’nın dünyadaki gül merkezi olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, hayatını gül tarımına adayan, Isparta’da Gülistan ve Gülhane gibi tesisler kurarak, yağ gülü tarımının gelişimine öncülük eden Müftüzade Gülcü İsmail Efendi’yi rahmetle andı. Başkan Başdeğirmen, “Şehrimizde gül hasadının başladığı, güllerimizin Isparta’mıza güzel kokular yaydığı bir günde sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyum. Isparta’mızın değerli ürünü olan gülümüz bizim her şeyimiz. Her yıl bugünlerde düzenlediğimiz bu festivalle günümüzü kutlayarak şehrimizin tanınırlığını bilinirliğini artırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Isparta’nın endemik bitkiler konusunda zengin bir il olduğuna dikkat çeken ve bunların arasında en önemlilerinden birisinin de gül olduğunu söyleyen Başkan Başdeğirmen, “Şehrimizde 800’ün üzerinde endemik bitki yetişiyor. Bunların içinde gülümüz en önemli yeri tutuyor. Gülden elde ettiğimiz gülyağı kozmetikte ve tıbbi ürünlerin içinde kullanılıyor. Bu gülümüzden hem ekonomik hem kültürel hem de turizm olarak oldukça büyük destek alıyoruz” görüşlerinde bulundu.

Yıllar önce Halı ve Gül Festivali olarak başlayan bu etkinliklerin, halıcılığın şehirde kaybolmasıyla birlikte günümüzde sadece Gül Festivali olarak kutlandığını belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Eskiden hepimiz hatırlarız, bu caddelerde, sokaklarda halılar olurdu, üzerinde yürünerek bu festivaller kutlanırdı, ancak halımızı devam ettiremedik. Gülle 150 yıla yakın zamandır en güzel şekilde bu canlılığı devam ettiriyoruz. Gülcü İsmail Efendi’nin Bulgaristan’ın Kazanlık bölgesinde elindeki bastonun içerisine koyduğu fideleri Isparta’ya getirerek başlatmış olduğu bu gülcülük o günden bugünlere gelerek Isparta’mızın en büyük değeri olmuştur” görüşlerinde bulundu.

Hem maddi hem de manevi anlamda gülün Isparta’ya büyük değer kattığını, bir markası olduğunu, şehrin bilinirliği anlamında dünya çapında olumlu sonuçlar verdiğine işaret eden Başdeğirmen, “Isparta’mız bu anlamda çok şanslı. Bizden çok fide götürülüp başka illerimizde denenmesine rağmen gül oralarda üretilememiştir. Bizler bu gülü üreterek hem ülkemizin ekonomisine hem de Isparta’mızın turizmine çok büyük katkılar sağlıyoruz. Dünya gülyağı ihtiyacının yüzde 65’ini karşılayan bir il olarak hem ekonomik hem turizm hem de kültürel anlamda bunun gururunu yaşıyoruz. Gül turizmi anlamında her yıl şehrimize binlerce misafirimiz geliyor. Isparta’mızdan ayrılırken de şehrimizin güzel taraflarından ve memnuniyetlerinden bahsederek ayrılıyorlar. Bundan da son derece memnun oluyoruz. Her yıl uzak doğudan Çin, Güney Kore, Tayvan ve Japonya gibi ülkelerden binlerce turist gelerek hem ekonomimize katkı sağlıyor hem bizlerin buradaki çalışmalarını yakından izleme imkânı buluyorlar” dedi.

Vatandaşlara hitap eden Vali Aydın Baruş da Isparta’yı ‘Dünyanın ve Türkiye’nin gül bahçesi’ olarak tanımladı. Uluslararası Isparta Gül Festivalinin şehir ve Türkiye için hayırlı olması dileklerini ileten Vali Baruş, “Isparta’nın simgesi olmuş ve dünyada şehrimizin isminin duyulmasını sağlamış çok güzel bir üründen bahsediyoruz. Gül her zaman güzelliğin simgesi olmuş bir çiçek. Yârinize seslenirken gül yüzlü, gül yanaklı diye hitap ederiz. Gül güzel kokuların en hası, kokusunu hissedip de duygulanmayan ve yüzü gülmeyen insan var mıdır acaba? Gül hayatımızdaki tüm renklerin anlamı. Gül bizim Peygamber Efendimize olan hislerimizi en iyi şekilde ifade eden çiçektir. Onun için bizim medeniyet değerlerimize konu olmuş ve daima kutsanmış bir çiçektir. Bahçelerimizde güller açtığı zaman şehrimize neşe doluyor, insanlarımızın yüzü gülüyor. Isparta gülün değerini çok çok iyi biliyor, güzel bir çiçeğin üretiminin devam etmesi, şehrimizin simgesi olmaya devam etmesi için çalışıyor. Isparta Valiliği ve Isparta Belediye Başkanlığı olarak sivil toplum kuruluşlarımızın da desteğiyle, odalarımızın da desteğiyle bu yılki festivali gerçekleştiriyoruz. 3 gün sürecek bu festivalde çok değişik etkinlikler, kültürel faaliyetler, sergiler yer alacak, sanatçılarımız konser verecekler. Bu 3 gün süresince Isparta, Türkiye’nin, dünyanın her tarafına gülün güzelliğinin sesini verecek. Festivalimiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

“Ağabey belediye olarak çok hizmetiniz oldu”

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’ı ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, köy, belde ve ilçelere ihtiyaç durumunda destek vermeye devam ettiklerini belirtirken Kuleönü Belediye Başkanı Erdoğan da “Ağabey belediye olarak çok hizmetiniz oldu” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ilçe ve beldeleri ziyaret ediyor. Başkan Başdeğirmen, ilk olarak merkeze bağlı Kuleönü Beldesine ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete belediye başkan yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Ergin ve İbrahim Kocabaş da eşlik etti. Başkan Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan, ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. İlçe ve belde ziyaretleri kapsamında ilk ziyaretin Kuleönü beldesine olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Erdoğan, “Siz her zaman ‘Isparta Belediyesi olarak ağabey belediyeyiz. Kasaba, köy ve ilçelere hizmet götürüyoruz’ dediniz. Bugüne kadar çok hizmetiniz oldu. Hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederiz. Önceki dönemde de asfalt ve diğer konularda desteğiniz oldu, teşekkür ederiz. Bundan sonra da inşallah hizmetleriniz devam edecektir. Ağabeyimizden yine bazı hizmetler noktasında taleplerimiz olacak. Yeni dönemimiz hepimize hayırlı olsun. Bu dönemde de hayırlı hizmetleri getireceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından belde ve ilçe belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunduklarını, ilk ziyareti de Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’a yaptıklarını söyledi. Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan ve belediye meclis üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Başdeğirmen, “Vazifelerimizin önemli olduğunu, seçimlerden sonra görevimizin değerinin yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. O anlamda da biz Isparta’da sizler de kendi bölgenizde çalışmalarımıza devam edeceğiz. İl olarak mücavir alanı dışında demiyoruz, hizmetlerden geri bırakmıyoruz. İhtiyaç olduğu noktada köy, belde ve ilçelerimize destek vermeye devam ediyoruz. Sizlerin bağlı olduğu birim İl Özel İdare. Hizmeti oradan alıyorsunuz. Onlar da her şeyi yapıyorlar. Ama eksik bir nokta olursa Isparta Belediyesi olarak biz devreye giriyoruz. İmece usulü İl Özel İdare ve Isparta Belediyesi olarak varsa sorunu çözüyoruz, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeye devam ediyoruz. Siz de ikinci dönem seçildiniz. Tecrübeli belediye başkanısınız. Şehrimize işbirliği ile güzel altyapılar oluşturacağımız inancındayım. Tüm arkadaşlarımıza ve sizlere hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” görüşlerinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Kuleönü Belediye Başkanı Nuri Erdoğan’a günün anısına gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Isparta Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’ı ziyaret etti. Başkan Başdeğirmen, Isparta Belediyesi olarak her zaman Atabey halkının yanında olduklarını belirtirken, Atabey Belediye Başkanı Pehlivan, “Şükrü başkanımızın desteğini her zaman arkamızda hissettik. Bundan sonra da başkanımızın bize bir telefon kadar yakın olduğunu biliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’ı ziyaret etti. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Ergin ve İbrahim Kocabaş, AK Parti Atabey İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Günkaya ve Atabey Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

Ziyarette konuşan Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 31 Mart yerel seçimlerinden önce ilçeyi ziyaret ederek, seçim çalışmalarında kendilerine destek verdiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen’in ilçeye gelerek kendisine verdiği desteğin karşılığını 31 Mart yerel seçimlerinde gördüklerini dile getiren Pehlivan, “Allah nasip etti belediye başkanı olduk. Şükrü başkanımızın desteğini her zaman arkamızda hissettik. Bundan sonra da başkanımızın bir telefon kadar yakın olduğunu biliyoruz. İnşallah daha büyük yatırımlarla desteklerinizi bekliyoruz. İlçemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz, bizi onurlandırdınız” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Atabey Belediye Başkanı seçilen Serdar Pehlivan’a görevinin hayırlı olması dileklerini iletti. Amaçlarının göreve seçildikleri bölgelerde o bölgenin problemlerini çözebilmek olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, “Sorun yoksa da güzellikleri artırmak bizim görevimiz. Siz de bu anlamda iyi bir ekip oluşturdunuz. Atabey’imiz şehrimizin ve ülkemizin en nadide yerlerinden bir tanesi olmaya devam edecektir. Isparta Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. İl Özel İdaresi’nin hizmetlerinin dışında kalan konularda yapılacak hizmetlerde yanınızdayız. Atabey bizim sevdiğimiz bir bölge. Atabey halkımıza da en güzel hizmeti sunmak bizim vazifemiz olacaktır. Önümüzde 4,5 yıl gibi bir zaman var. Aldığımız oyların hakkını vererek buralarda görevimizi layıkıyla yapmamız gerektiği inancındayım. Biz büyükşehir belediyesi değiliz. İl belediyesinin sorumluluğu şehir merkezi içerisinde. Ama il sınırlarımız içerisinde kalan her yerde sorumluluğumuz olduğu bilincindeyiz. Bize nerede ihtiyaç olursa sizin yanınızda olacağız inşallah. Önümüzdeki 4,5 yılın dolu dolu geçmesi, güzel hizmetler yapabilmemiz için işbirliği, güç birliği yapmamız gerekiyor. Milletvekillerimiz, il yönetimimiz ve teşkilatımız bizlerin her zaman yanında ve destekliyor. Taleplerimizi Ankara’ya işbirliği içerisinde anlatıyoruz ve başarılı bir şekilde geri dönüyoruz. Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Belediye meclis üyelerimiz ve il genel meclisi üyelerimiz ile sizlere başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atabey Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’a günün anısına gül tablosu hediye etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Pazarcı Esnafı İçin Barkodlu Kimlik Kartı Dönemi

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yazın kavurucu sıcağında, kışın dondurucu soğuğunda, yağmurda, çamurda sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların gıda, giyim ve daha birçok ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayretle çalışan pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Meslek Oda başkanlarının da yer aldığı buluşmada Başkan Başdeğirmen, pazarcı esnafı için yeni uygulamaya konulan barkodlu kimlik kartının dağıtımını yaptı.

Başkan Başdeğirmen: Bu kart sayesinde kayıtlı olmayan kimse pazarda satış yapamayacak

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, önceki dönemde olduğu gibi yeni dönemde de esnaf buluşmalarıyla esnafın talep ve önerilerini dinlemeye devam ediyor. Bu kapsamda pazarcı esnafıyla bir araya gelen Başkan Başdeğirmen, esnafın tek tek talep ve önerilerini dinledi, yapılması gerekenlerle ilgili daire müdürlerine talimat verdi. Buluşmaya Manavlar ve Sebzeciler Odası Başkanı Hasan Demir, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Sinan Aydın, Halıcılar, Tuhafiyeciler, Manifaturacılar ve Kilimciler Odası Başkanı Mehmet Dolaksız, Terziler ve Yorgancılar Odası Başkanı Fehmi Demirsöken, Lokantacılar, Fırıncılar ve Pastacılar Odası Başkanı Nuri Erdeğer, Maden-İş Başkanı Ahmet Gıcır, Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri de katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarının amacının sohbet ortamında daha iyi hizmeti sunabilmek olduğunu belirtti. Pazarcı esnafının zor şartlarda çalıştığının farkında olduğunu ifade eden Başkan Başdeğirmen, pazarcıların yazın kavurucu sıcağında, kışın dondurucu soğuğunda, yağmurda, çamurda sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşların gıda, giyim ve daha birçok ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir gayretle çalıştığını söyledi. 7 odanın pazarcı esnafına hizmet ettiğine değinen Başkan Başdeğirmen, “Şehrimizde kurulan 18 pazarın varsa problemlerini çözmek için mücadele ediyoruz. Sizin kurduğunuz tezgahın sabitlenmesiyle, getirdiğiniz ürünün sağlıklı bir şekilde tezgaha koyabilmeniz, pazarı kaldırdıktan sonra o bölgenin tertemiz bir şekilde o mahalledeki vatandaşlarımıza tekrar bırakılması için bizler de sabah sizinle mesaiye başlıyoruz, siz gittikten sonra biz halen pazarlarda oluyoruz. Her pazarı en az 14 araç 24 personelle temizliyoruz. Sizlere çok teşekkür ediyorum, 1000’e yakın esnafımız ürünleri en iyi şekilde alıp, getirip vatandaşımıza sunuyor. Antalya’ya gidiyorsunuz ya da en iyisi neredeyse onu bulup getiriyorsunuz. Vatandaş olarak bizler için güzel bir hizmet, sizlerden Allah razı olsun. Gıda, meyve ve sebze ürünlerinin yanında her türlü ürünü ayağımıza getiriyorsunuz. Bundan çok memnunuz. Bu memnuniyetimizi sizlerle paylaşmak, memnuniyetimizin devam edebilmesi ve daha iyiyi bulabilmek için başkan yardımcıları ve daire müdürlerimizle buradayız” dedi.

Meslek oda başkanlarıyla sürekli istişare halinde olduklarına değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Oda başkanlarıyla bize iletemediğiniz durumlar olabilir. Burası her konuyu dile getirebileceğiniz bir yer. Bizden rahatsızlık varsa net olarak söyleyebilirsiniz. Allah’ın izniyle biz sizi hiçbir şekilde zor durumda bırakmayız” ifadelerinde bulundu.

Buluşmanın amaçlarından birisinin de pazarcı esnafı için yeni uygulamaya konulan barkodlu kimlik kartları olduğunu söyleyen Başkan Başdeğirmen, her bir pazarcı esnafına bu kimlikleri dağıtacaklarını söyledi. Kartların içerisine esnafın tüm bilgilerinin yer aldığını kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Kaç metrekare tezgahın var o kimlik içerisinde yer alıyor. Yerin nerede, adın, soyadın, kaç yıldır bu işi yapıyorsun hangi meslek odasına bağlısın bu bilgiler de kart içerisinde yer alıyor. Bundan sonra zabıta geldiği zaman yerinizi ölçmeyecek çünkü kartta yazılı” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in konuşmasının ardından talep ve önerilerini dile getirmek isteyen esnaf, tek tek söz aldı. Bir esnaf büyük marketlerin şubelerinin kaldırımlara sebze ve meyve koyduğunu, vatandaşların kaldırımlardan geçerken zorlandığını söyleyerek, pazaryerlerinde sabah erken saatlerde park halindeki otomobillerin kendileri için problem oluşturduğunu belirtti. Başkan Başdeğirmen, “Marketler 60 santimetreye kadar ürün koyabilir ama sonrası için koyamaz. Pazaryerlerindeki araçların kaldırılması için bir gün önce pankart asalım” dedi ve bu konuların takibinin yapılması talimatını verdi.

Başka bir esnaf da kendilerini dinleyen Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ederken, Rus pazarı kısmında rüzgar ve yağmurun kendilerini zor durumda bıraktığını, bu konuda bir çalışma olup olmayacağını sordu. Başkan Başdeğirmen, “Orası yıkılmadan önce 18 metre yüksekliği vardı. Çok fazla yağmur, güneş alıyordu. Siz pazarın ortasına kadar çadır kuruyordunuz. Burayı yaparken yüksekliği yarı yarıya düşürmemizi istediler. Yüksekliği yarıdan daha da aşağı düşürdük. Ama yaptığımız bu çalışmanın yanında yeni önlemler alarak problemi giderelim” görüşlerinde bulundu.

Esnaflar, Ispartalı oldukları için Burdur pazarına alınmadıklarını belirterek, Burdur’dan gelen esnafın Isparta pazarında satış yapabildiğini söyledi. Başkan Başdeğirmen, yeni barkodlu kart sistemi sayesinde farklı bir ilden Isparta’ya gelip satış yapılamayacağını ifade ederek, “Herkesin kartı olacak. Zabıta sorduğunda kartı gösteremez ve kayıtlı olduğunu ispat edemezse tezgahı kaldırılacak. Bundan daha iyi bir çözüm olur mu?” dedi.

Bir esnaf da söz alarak esnaf odalarının kuruluş amacının üyelerini birlik ve beraberlik içerisinde barındırmak, dış güçlere karşı üyelerini korumak olduğunu belirterek, esnaf odalarının son yıllarda kuruluş amacının dışına çıktığını ileri sürdü. Esnaf, “Son yıllarda oda başkanlarının herhangi bir siyaset herhangi bir aktivite için bu makamı kendileri için kullandıklarını gördüm. Herhangi bir oda üyesi için değil, bu konuda şikayetçiyim” diye konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk da söz alarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in ulaşılabilir bir başkan olduğunu belirterek, “Böyle bir programı düzenlediğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Oda başkanları, esnafa verdiği hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e plaket ve tablo hediye ettiler.

Programın sonunda Başkan Başdeğirmen, pazarcı esnafına barkodlu yeni kimlik kartlarını teslim etti.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ağız ve Diş Isparta Ağız ve Diş
Isparta2 saat önce

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı. Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından...

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına
Isparta2 saat önce

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet...

17 Temmuz 2024 Çarşamba 17 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta11 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ZÜLFİ TAŞCIYALVAÇYALVAÇ CAMİİYALVAÇ MEZARLIĞI17.07.2024 – Öğle Namazına...

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Isparta Belediye Başkanı Şükrü
Isparta11 saat önce

Şükrü Başkan’dan Eğirdir’e Tam Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen beraberinde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Ergin ve İbrahim...

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği
Isparta11 saat önce

Genç Yaşta Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği trafik kazası sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Gedikli Köyü’nden olan ve Antalya’nın...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta1 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Akşam Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Isparta Belediyesi önünden başlayan kortejle...

16 Temmuz 2024 Salı 16 Temmuz 2024 Salı
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (16.07.2024)

16 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. NURİTTİN EFEYENİCE MAH.117 CAD.NO:139DOĞANCI CAMİİYENİCE MEZARLIĞI16.07.2024 –...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta2 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Isparta’da bir dizi etkinlik ve anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü
Isparta2 gün önce

Isparta Polis Asayiş Bülteni: FETÖ’den Aranan Şahıs Yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Manisa Adli Makamlarınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 8 Yıl 9 Ay kesinleşmiş...

15 Temmuz 2024 Pazartesi 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Isparta3 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (15.07.2024)

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. FATMA ÇEVİKGÜLİSTAN MAH.111 CAD.NO:246ASRİ MEZARLIK CAMİİASRİ MEZARLIK15.07.2024...

Popüler