Bağlantıda Kalın

Isparta

Vali Aydın Baruş Uluborlu’da Muhtarlarla Buluştu, Köyleri Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Vali Aydın Baruş, düzenli olarak gerçekleştirdiği ilçe çalışma programları kapsamında Uluborlu ilçesini ziyaret etti. İlçede muhtarlarla bir araya gelen Baruş, ardından şehit ve gazi evi, huzur evi, rehabilitasyon merkezi ile İleydağı ve İnhisar köylerini ziyaret etti.

İlçede görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla, daire müdürlerinin de katılımıyla yapılan toplantıda bir araya gelen Vali Baruş, toplantıların amacının devlet vatandaş iş birliğini ortaya koymak ve sorunları yerinde görmek olduğunu söyledi.

Vali Baruş “İlçemizin genel sorunlarına daha iyi vakıf olmak, köylerimizin, mahallelerimizin dertlerine derman olmak için birlikte bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bu toplantıları düzenlemekte amacımız hem sizlerle bir araya gelerek devlet vatandaş iş birliğinin güzel bir numunesini sergilemek hem de vatandaşın ilk elden demokratik temsilcileri olan siz muhtarların görüşlerini almak ve bu görüşler çerçevesinde de yıl içerisinde yapacağımız çalışmaları yönlendirmek” diye konuştu.

Konuşmasının devamında, Isparta’nın en uzak köylerine devlet imkanlarını ulaştırmak adına çalışmalarına devam ettiklerini aktaran Vali Baruş, Uluborlu’nun özellikle sosyal alanda tercih edilen bir ilçe olduğunu belirtti.

Vali Baruş “Bizim bu görevlerde bulunma amacımız vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet etmek, onların isteklerini, taleplerini almak, değerlendirmek ve devletin sağlamış olduğu imkanları da vatandaşın talepleriyle uzlaştıracak şekilde en iyi çözüm yolları bulmaktır. Hangi yerde yaşıyor olursa olsun oraya devletin imkanlarını ulaştırmak bizim vazifemiz” dedi.

Konuşmasında asrın felaketinde maddi ve manevi olarak büyük kayıplar yaşadığımızı belirterek, doğal afetlere karşı farkındalık mesajı da veren Vali Baruş, “Art arda meydana gelen depremler neticesinde maalesef 53 binin üzerinde vatandaşımız can verdi. 100 binin üzerinde yaralı vatandaşımız mağdur oldu ve 100 binlerce ev yıkıldı veya ağır hasar gördü. Hem manevi olarak hem maddi olarak çok ciddi bir kayba uğradı ülkemiz. Bu vesileyle de bir hususu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Muhtarlarımız olarak, toplumun önderleri olarak mahallemizde, köyümüzde insanlarımıza yön veren kişiler olarak mutlaka vatandaşta farkındalık oluşturmada katkımız olsun. Yani evlerini yaparken lütfen sağlam temeller üzerine ve iyi malzemelerle yapsınlar çünkü bunlar ömür boyu yaşamak üzere inşa ettiğimiz mekanlar. Isparta’nın da Uluborlu’nun da birinci derece deprem bölgesinde olduğunu düşünürsek, yarın böyle bir afetle karşılaşmayacağımızı kimse garanti edemez. Yaşadığımız mekanları, diğer sosyal mekanları sağlıklı olarak inşa etmek zorundayız. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Sizler de nerede bir inşaat görürseniz gidin bakın” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından muhtarlara tek tek söz veren Vali Baruş, talep ve önerileri dinledi, iletilen taleplerle ilgili beraberinde bulunan ilgili kurum müdürlerinden çalışma yapmalarını istedi.

İlçede ikamet eden ve 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev alan Gazi Mehmet Ertem’i ziyaret eden Vali Baruş, Ertem ailesiyle bir süre sohbet etti.

Buradan, geçmişi Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar dayanan Uluborlu Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne geçen Vali Baruş, lisede incelemelerde bulunarak öğlen arasında olan öğrencilerle bir süre sohbet etti, yatılı öğrencilerin takdim ettiği seramik boyama eserini kabul etti.

İlçedeki İbrahim Etem Erbil Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Hacı Ahmet Şençopur Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Vali Baruş, merkez sakinleriyle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti. Vali Baruş, Hacı Ahmet Şençopur Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ek hizmet binasının devam eden inşaatında da incelemelerde bulundu.

Vali Baruş ayrıca, 1997 yılında görev dönüşü Cizre-Nusaybin karayolunda geçirdiği trafik kazasında şehit olan Astsubay Çavuş Fuat Özdemir’in babası Mehmet Özdemir ve annesi Yurdagül Özdemir’i evlerinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti, taziye dileklerini yineledi.

İlçe merkezinden İnhisar köyünü geçen Vali Baruş, burada vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi, Köyde; Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı’nın Kendi Evini Kendin Yap projesi kapsamında yapılan evlerde de incelemelerde bulunan Vali Baruş, bir eve misafir oldu.

Son olarak İleydağı köyünü ziyaret eden Vali Aydın Baruş köy sosyal tesislerinde vatandaşlar ile karşılıklı olarak sohbet edip talepleri dinledi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Yayınlanma

,

Isparta Ağız ve Diş

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı.

Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından Müdürlük birimlerindeki değişiklikler de devam ediyor. Bugün yapılan atamalar çerçevesinde Isparta Şehir Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yeni isimler göreve başladı.

AĞIZ VE DİŞ HASTANESİNDE YENİ BAŞHEKİM AKDUMAN OLDU

Bu doğrultuda; Uzun süredir Isparta Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Özer Emin Akduman Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine atandı.

Okumaya Devam Et

Isparta

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

Yayınlanma

,

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı yaptığı açıklamada “22 yıldır Türkiye’yi AKP tek başına yönetmiyor mu? Bütün devlet gücü ve kamu kaynağını Cumhurbaşkanı Erdoğan tek başına idare etmiyor mu? Sahipsiz köpek sayısının bu kadar artmasını yıllarca izlediler. Her konuda olduğu gibi hiçbir şey yapmadılar iş krize dönüşünce de haydi köpekleri öldürelim diyorlar” dedi.

Ötanazi önerisini sert şekilde eleştiren Halıcı “Ötanazi, çok az ülkede uygulanan ve insanların çaresiz hastalıklar karşısında kendi iradesiyle istediği bir yöntem. Sağlıklı ve zararsız bir köpeğe gidip ‘seni öldürebilir miyiz?’ diye mi soracaklar. Hem tutarsız hem vicdansızlar” ifadelerini kullandı.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu bile doğru düzgün uygulanmadı. İktidar, yeterli sayıda barınak açmadı, kısırlaştırma yapmadı ve personel istihdam etmedi. Biz, ‘bakımını yap, aşıla, kısırlaştır ve sahiplendir’ anlayışını savunuyoruz. Bu katliama izin vermeyeceğiz. Hem insanımız hem de hayvanlar için sokakları güvenli hale getireceğiz.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

Yayınlanma

,

17 Temmuz 2024 Çarşamba

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

ZÜLFİ TAŞCI
YALVAÇ
YALVAÇ CAMİİ
YALVAÇ MEZARLIĞI
17.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

ARZU YÖRÜK
YALVAÇ / KUYUCAK
YALVAÇ / KUYUCAK CAMİİ
YALVAÇ / KUYUCAK MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ ŞENEL İZGİ
SENİRKENT
SENİRKENT CAMİİ
SENİRKENT MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ağız ve Diş Isparta Ağız ve Diş
Isparta1 saat önce

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı. Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından...

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına
Isparta1 saat önce

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet...

17 Temmuz 2024 Çarşamba 17 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta10 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ZÜLFİ TAŞCIYALVAÇYALVAÇ CAMİİYALVAÇ MEZARLIĞI17.07.2024 – Öğle Namazına...

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Isparta Belediye Başkanı Şükrü
Isparta10 saat önce

Şükrü Başkan’dan Eğirdir’e Tam Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen beraberinde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Ergin ve İbrahim...

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği
Isparta11 saat önce

Genç Yaşta Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği trafik kazası sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Gedikli Köyü’nden olan ve Antalya’nın...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta1 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Akşam Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Isparta Belediyesi önünden başlayan kortejle...

16 Temmuz 2024 Salı 16 Temmuz 2024 Salı
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (16.07.2024)

16 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. NURİTTİN EFEYENİCE MAH.117 CAD.NO:139DOĞANCI CAMİİYENİCE MEZARLIĞI16.07.2024 –...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta2 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Isparta’da bir dizi etkinlik ve anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü
Isparta2 gün önce

Isparta Polis Asayiş Bülteni: FETÖ’den Aranan Şahıs Yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Manisa Adli Makamlarınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 8 Yıl 9 Ay kesinleşmiş...

15 Temmuz 2024 Pazartesi 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Isparta3 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (15.07.2024)

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. FATMA ÇEVİKGÜLİSTAN MAH.111 CAD.NO:246ASRİ MEZARLIK CAMİİASRİ MEZARLIK15.07.2024...

Popüler