Bağlantıda Kalın

Isparta

Vali Baruş, Atabey İlçesini Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

İlçe çalışma ziyaretleri kapsamında

İlçe çalışma ziyaretleri kapsamında Atabey ilçesine giden Vali Aydın Baruş, muhtarlar toplantısı düzenledi, şehit ailesini ziyaret etti ve ardından Bayat köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Atabey ilçe programına kaymakamlık ziyaretiyle başlayan Vali Baruş, Kaymakam Selami Işık’tan ilçeyle ilgili brifing aldı. Bu görüşme sonrasında Atabey Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Baruş Belediye Başkanı Serdar Pehlivan’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak ilçede yürütülen ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından ilçede görev yapan köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Baruş önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında birinci önceliklerinin vatandaşın huzur ve güvenliği olduğunu belirten Vali Baruş, “Burada yaşamını sürdüren tüm vatandaşlarımız bizim için çok değerli. Onların hayatını kolaylaştırmak, devletimizin sunmuş olduğu hizmetlerden onları mümkün olduğunca etkin bir şekilde yararlandırmak ve ilçemizi daha yaşanabilir kılmak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Öncelikle muhtarlarımıza şunu söylemek istiyorum. Birinci önceliğimiz vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği çünkü bir yerde huzur ve güvenlik yoksa diğer hususlar daha göz ardı ediliyor. Huzur ve güvenlik olduğu takdirde de diğer meselelere eğilme imkânı buluyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetlerde onlara sunmuş olduğumuz hizmetlerde onlar sayesinde var olduğumuzu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayalım. Çünkü kamu görevlilerinin bu görevlere talip olmasını, onlara bu görevlerin verilmesinin anlamı bu, vatandaşa hizmet etmek” diye konuştu.

Vali Baruş’un gündemindeki bir diğer konu bağımlılıkla mücadele ve kadına yönelik şiddet oldu. Vali Baruş, “Bu bağımlılıkla mücadele konusu çok çok önemli. Yani uyuşturucu belasının artık şehir merkezlerinden ilçelere doğru gittiğini görebiliyoruz. Burası da il merkezine yakın bir ilçe. Bu uyuşturucu satıcılarıyla muhatap olabilecek bir ilçe. Bunlardan gençlerimizi, çocuklarımızı korumak için çok uyanık davranmak zorundayız. En ufak bir şüphede mutlaka el atmamız lazım. Bunun yanında kadına karşı şiddete yönelik herhangi bir müsamahamız olamaz. İçişleri Bakanlığımızın KADES uygulamasını kadınların telefonlarına yüklemelerini tavsiye edelim” şeklinde konuştu.

Orman yangınları bakımından içinde bulunduğumuz hassas döneme dikkat çeken Vali Baruş, “Hava sıcaklıkları bu sene çok üst düzeylere çıkmaya başladı. Haziran ayı olmasına rağmen rekor sıcaklıklar bekleniyor önümüzdeki günler içinde. Bu sıcaklıklarda nem oranın da düşük olması nedeniyle orman yangını tehlikesi çok üst düzeyde. Vatandaşlarımızın bahçeleri, tarlası bile olsa kesinlikle herhangi bir ateş yakılmasına müsaade etmemeliyiz. Bir yerden duman tütüyorsa mutlaka uyaralım. Bu konu hiç ihmale gelecek bir konu değil. Çocuklarımıza miras bırakacağımız bu varlıkları kesinlikle iyi muhafaza etmemiz lazım. Çünkü atalarımız bize böyle bıraktı. Bizde bu emanete sahip çıkmamız lazım” dedi.

Son olarak su tasarrufu konusunda uyarılarda bulunan Vali Baruş “Hava sıcaklıklarının yükselmesi, su kaynaklarındaki suyun azalması neticesinde evlerimizde kullandığımız suyu çok çok iktisatlı kullanmamız gerekiyor. Çünkü kullanabileceğimiz kaynak sayısı da çok sınırlı. Mutlaka su saatsiz su kullanımına müsaade etmememiz gerekiyor. Su saati olacak her hanede, başkaları insani tüketimi amaçlı suya ulaşamazken adam tarla suluyor, bahçe suluyor. Bu hırsızlıktır, başkasının hakkına girmektir. Yani artık bizim bahçelerdeki meyve ağaçlarını sulayacak, sebzeyi sulayacak kadar su kullanma lüksümüz yok. Bundan haberimiz olsun. Bol bol kullanım istediğimiz gibi kullanım devri bitiyor” ifadelerinde bulundu.

Vali Baruş, ardından beraberindeki heyetle birlikte 1995 yılında Elazığ’da görev esnasında geçirdiği trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Akalın’ın ilçede ikamet eden annesi Meryem ve babası Yaşar Akalın’ı evlerinde ziyaret ederek taziye dileklerini yineledi.

Atabey ilçe programınındı son olarak Bayat köyünü ziyaret eden Vali Baruş, vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve önerilerini dinledi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta5 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta16 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler