Bağlantıda Kalın

Isparta

Vali Baruş Gönen İlçesinde

Yayınlanma

,

Vali Aydın Baruş çalışma

Vali Aydın Baruş çalışma ziyareti kapsamında Gönen ilçesini ziyaret etti. İlçede muhtarlarla bir araya gelen Vali Baruş ardından Koçtepe köyünde vatandaşlarla buluştu.

İlk olarak Gönen Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Baruş, Kaymakam Mehmet Yıldız’dan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından Vali Baruş, ilçede görev yapan mahalle ve köy muhtarları toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda yaptığı konuşmada Gönen ilçesinin eğitim, tarım ve sanayi ağırlıklı bir ilçe olduğunu belirten Vali Baruş, “Sakin ve huzurlu bir ilçemiz canlılığını bu eğitim hareketliliği sayesinde sürdürüyor. İlçemizde temel geçim kaynakları, tarım, hayvancılık ve bir ölçüde sanayileşme var. Bizim temel amacımız burada yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak. Diğer yönden de geçim kaynaklarını geliştirici ekonomik yönden ilçemize fayda sağlayıcı altyapı yatırımlarına imza atmak. İl Özel İdaresi olarak da köylerimizin ihtiyaçları nispetinde ve sahada meydana gelen gelişmeleri izleyerek de diğer kesimlerin ihtiyaçlarını da sağlamak yönünde çalışmalar yapmak, vatandaşlarımızın huzurunu, mutluluğunu kaçıracak gelişmelerin olmaması için sizlerle birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Vatandaşın huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki en büyük desteği muhtarlardan aldıklarını belirten Vali Baruş, “Emniyet kuvvetlerimiz, jandarma personelimiz hep birlikte sizlerle iş birliği halinde ilçemizde huzuru sağlayacak tedbirleri alıyorlar, burada birinci derecede yardımcımız sizsiniz” şeklinde konuştu.

Art niyetli kişilerin gençliğimizi hedef aldığını belirten Vali Baruş, madde kullanımına karşı el birliği ile mücadelenin altını çizerek “Onun için tetikte olmamız gerekiyor. Çünkü bu madde kullanımı meselesi artık hem Türkiye’nin gündeminde hem dünyanın gündeminde ve toplumsal huzuru, geleceğimizi ciddi şekilde tehdit eden bir gelişme. En ufak şüpheli bir durumda mutlaka kolluğun haberi olması lazım” diye konuştu.

Vali Baruş orman yangını tehlikesi hakkında ise şu ifadeleri kullandı: “Bu sene kurak bir mevsim, ormanlık alanlarımızın da tarlalarımızın da yangın tehlikesine maruz kalabileceğini düşünüyoruz. Özellikle otluk alanların hızlı bir şekilde kuruması bu tehlikeye yol açıyor. Bununla ilgili orman yangınlarıyla mücadele komisyonu kararlarımızı aldık, bunları da yayınladık. Bu komisyon kararları çerçevesinde gereken çalışmalar yapılıyor, tedbirler alınıyor. Ormanlara girişlerle ilgili de çok yakın zamanda bir valilik kararı yayınlayacağız. O karar çerçevesinde de belirtilen tarihlerde ormanlara giriş yasaklanacak. Yani dışarıdan gelip ormanlar içerisinde konaklama yapmak, piknik yapmak, ateş yakmak, bu tür faaliyetler kesinlikle yasaklanacak”

Ardından toplantıya katılan köy ve muhtarları da söz alarak talep ve önerilerini Vali Baruş ’la paylaştı.

Vali Aydın Baruş toplantı sonrası ilçe merkezinde bulunan kıraathaneye giderek vatandaşlarla bir süre sohbet eti.

Vali Baruş, Aziz Şehidimizin Ailesini Ziyaret Etti

Vali Baruş, 2004 yılında Tunceli Ovacık ‘ta şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Soydan’ın Kasap mahallesinde bulunan annesi Mürüvvet Soydan ve babası Ahmet Soydan ‘ı da ziyaret ederek taziye dileklerini yineledi.

Gönen ilçesinde son olarak Koçtepe köyünü ziyaret eden Vali Baruş, köyde Muhtar Ümit Yıldırım ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Burada yaptığı konuşmasına “Köy halkı tarafından gelen devlet yetkililerine böyle ilgi gösterilmesi bizim çalışma heyecanımızı bir kat daha artırıyor, onun için minnettarız. Sizlerden Allah razı olsun” diye başlayan Vali Baruş, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim amacımız tarımsal arazilerimizdeki verimi arttırmak, köylümüzün gelirini artırmak. Koçtepe köyümüz gerçekten insanıyla çok çalışkan ve örnek köylerimizden birisi ve kendi meselelerine de sahip çıkan bir yapıya sahip. Bu kadar hanımefendinin burada bulunması da bunu ispatlıyor. Kadınların hanenin yükünü erkeğiyle birlikte üstlenmesi ve bunda ciddi aktif rol sahibi olması bizleri gururlandırıyor. Çocuklarımıza da önemli örnek oluşturuyor. Buradaki bu yapıyı görmek hem kadınların hem erkeklerin köyümüzün sorunlarını sahiplendiğini görmek gerçekten bizlere gurur verdi. Bunun için de ayrıca sizleri tebrik ediyorum. Yolun yapımıyla ilgili de hem organize sanayi tarafından kullanılan bir yol hem köyümüz tarafından, müdahale edebileceğimiz alanlarda genişletmeyi yapacağız. Siz yeter ki çalışın, bu çalışkanlığınızı her zaman gösterin, bizler size her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta5 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta16 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler