Bağlantıda Kalın

Isparta

Vatan’da Tural’a sevgi seli, koku sorununu ancak biz çözeriz

Yayınlanma

,

Mahalle Buluşmaları kapsamında Vatan

Mahalle Buluşmaları kapsamında Vatan Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural,  Isparta’nın çözüldüğü söylenen kötü kokudan halen rahatsız olduğunu belirterek  “Pansuman yaparak koku sorununu çözemezsiniz” dedi. Tural  göreve geldiklerinde hizmetlere çevre mahallelerden başlayacaklarını söyledi         

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, seçim çalışmaları kapsamında Vatan Mahallesinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle halkı Tural’a büyük ilgi gösterdi. Tural alkışlarla salona girerken, Vatan Mahallesine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. İyi Parti İl Başkanı İbrahim Tekeli, yeterli hizmeti alamayan Vatan Mahallesi’nin Ahmet Tural Başkanlığında hizmete doyacağını belirterek Önce Vatan diyoruz” dedi.  Hizmet yarışında yola çıkmadan önce, derse çok iyi çalıştıklarını belirten Başkan Adayı Ahmet Tural “Bizler sizlerin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Ispartamızı baştan sona taradık.  İnşallah biz göreve geldiğimizde diğerleri gibi size sırtımızı dönmeyeceğiz.  Çünkü biz bu şehrin gür sesine kulak vereceğimizin sözünü verdik. Tek gayemiz var. Bu şehrin güzel insanlarına vefakar, kadirşinas halkına hizmet etmek onlara konforlu bir şehir hayatı sunmak yaşamlarını kolaylaştırmak.  Vatan mahallemiz geçen 5 yıllık süre içinde maalesef belediye hizmetlerinden yeterince faydalanamadı. Peki bizi ne diyoruz? Herkese her mahalleye eşit adaletli hizmet diyoruz. İnşallah 31 Martta adil, eşit hizmet dönemi başlayacak.  Vatan mahallemizle birlikte tüm mahallelerimiz hak ettiği hizmeti en iyi şekilde alacak” dedi

İLERİYİ GÖRECEK VİZYONLARI YOK

Isparta’nın koku sorununa dikkat çeken Tural Mevcut Belediye Başkanının koku sorununun bittiğini söylediğini ancak Vatan Mahallesi sakinlerine sorulduğunda durumun tam tersi olduğunu söylediklerini ifade etti. Tural, “ Ben de hemen yanı başınızda ikamet ediyorum. Sizler gibi o kokudan bende rahatsızım. Evet 5 yıl önce göreve geldiler. Ne dediler koku sorununu bitireceğiz. Artık Vatan Ayazmana çevre mahalleler kokudan kurtulacak kapı pencerelerini açıp balkonlarında oturabilecek dediler? Sonra ne yaptılar atık su arıtma tesisinden çıkan atıkları Deri OSB’den de hat çekerek kapalı sisteme alıp 5 kilometre öteye taşıyıp dereye saldılar.  Lafa gelince en büyük çevreci kesilirler biliyorsunuz. Yani o dereden giden atıklar bizden çıksın da nere dökülürse dökülsün mantığıyla bu işi çözdüklerini sandılar. Bunu yaparken de ne dediler bir taraftan atık su arıtma tesisinin kapasitesini artırdık dediler? Şimdi soruyorum madem arıtma verimli çalışıyor neden bu atığı Sav bölgesinin tarımsal sulamasında kullanmıyorsun. Artık teknolojik imkanlar buna elverişli. Hemen örnek vereyim. Hemen yanı başınızda afyona bakın atık su tesisinden çıkan su tarımsal arazide kullanılıyor. Ama bunlar kullanamazlar neden? Çünkü bahsettikleri arıtma ileri arıtma değil. Çünkü bunların Isparta’nın 50-60 yıl sonrasını 100 yıl sonrasını görecek vizyonları yok. Bunların derdi ne Isparta’nın arsalarını satmak. İnşallah biz göreve geldiğimizde Ispartamıza modern bir ileri arıtma tesisini kazandırarak, yapılacak projeyle bu suyun tarımsal sulamada kullanılmasını sağlayacağız” dedi.

DERİ OSB’Yİ GÜNAH KEÇİSİ İLAN ETTİLER

Koku sorununda tek suçlunun Deri OSB gösterildiğini kaydeden Tural “Enerji maliyetleri çok yüksek olduğu için OSB arıtması çalıştırılmıyor. Tamam olabilir.  İyi de belediye olarak sen de buranın bir paydaşısın. Arıtmada pansuman yaparak kokuyu çözdüm dedin. Peki Deri OSB ne olacak. Hemen arka tarafta açıktan akan Minasın deresi var. Orda ıslah çalışman var mı yok.  Deri organizedeki işletmeleri günah keçisi ilan etmek kolay.  İyi de sen nesin?  Sen madem belediyesin. Niye öncülük edip sorunu çözmüyorsun. Benim Vatan Mahallesi halkım bu kokuyu neden çekmek zorunda kalıyor? Ama endişelenmeyin. İnşallah göreve geldiğimizde koku sorununu biz onlar gibi sözde değil özde bitireceğiz. Öyle pansumanlarla geçici çözümlerle değil. Bilimsel, üniversitelerden destek alarak, AB çevre fonlarından yapılacak kalıcı çözümlerle bu sorunu kökten bitireceğiz.

VATANA KAPALI PAZAR YERİ

Vatan Mahallesine kapalı pazar yerinin İyi Belediyecilik döneminde yapılacağını ileten Başkan Adayı Tural “Mevcut belediye başkanı tadilatını yaptığı Davraz Pazar yerinin açılışında buranın çatısı çökmeseydi buraya harcayacağımız parayla en az 5 pazar yeri daha yapardık dedi. İyi de sen orada çöken çatıdan kalan sağlam malzemelerle, yeni otogar alanının çatısından söktüğün malzemeyi kullandın. Bundan da ciddi tasarruf yapıldığını ifade ettin.  Bakıyoruz yaptığın pazara eksikliklerle dolu.  Sormazlar mı sayın belediye başkanı, durum böyleyken sen buraya ne kadar harcadın da diğer pazar yerlerini yapamadın. İnşallah bu mahalleye modern bir kapalı pazar yerini biz yapacağız. Ayrıca buraya çok amaçlı mahalle sosyal tesisi kazandıracağız. Tesislerimizde öğrencilerimiz için ders çalışma alanları, mini kafeler, kadınlarımız için mesleki eğitim kursları düzenlenecek. Hatta psikolog diyetisyen avukatların olacağı bu tesislerde dönüşümlü olarak danışmanlık hizmeti verilecek” dedi.

SAĞLIK OCAĞINA YENİ YER 

Sağlık ocağınızın yeri ile ilgili sorunu çok iyi bildiğini kaydeden Tural “Hizmet alanı daha geniş ferah bir sağlık ocağına ihtiyacınız var. Belediye başkanı seçildiğimizde sağlık müdürlüğüyle işbirliğiyle yapılabilecek ne varsa yaparım. Arsa oluşturur burayı Sağlık Bakanlığına verir yeni bir sağlık ocağının yapılmasını sağlarız. Özellikle alt tarafta yeni açılan asfalt bekleyen yollar var. Yine sürekli kazaların yaşandığı 232. Caddeyi çevre yoluna bağlayan noktada döner kavşak talebiniz var. Kaldırımlara bordür taşı talebiniz var. Bunlar bizim için çok küçük işler. İnşallah bunları göreve gelir gelmez çözeceğiz” dedi  

PARK YERİ VE YÜRÜYÜŞ ALANLARI

Mahalledeki park eksikliğine de dikkat çeken Başkan Adayı Tural “Özelikle hanım kardeşlerim parkların yetersizliğinden, oturma alanları olmadığından,  egzersiz yapabilecekleri aletlerin bulunmadığından şikayetçi.  İyi belediyecilik döneminde Vatan mahallesinde kadınlarımızın kullanımına sunacağımız park yeri ve yürüyüş alanlarını da yapıyoruz. Davrazkent evleri var hemen alt tarafta. Burası yapıldı yapılalı ne çevre düzenlemesi yapıldı ne doğru dürüst hizmet götürüldü. Orada oturan vatandaşlarımızın da içi rahat olsun. Davrazkent hak ettiği hizmetlere bizimle kavuşacak” diye konuştu. Başkan Adayı Tural, göreve geldiklerinde hizmete kenar mahallerden başlayacaklarını da ifade etti. Mahalle buluşmasında Başkan Adayı Tural, mahalle sakinleriyle selfi yaparak karanfil de dağıttı.      

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta5 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta16 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler