Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Yeni dönemin ilk sosyal tesisi Hızırbey’e yapılacak

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirdi. Yedişehitler, Bağlar ve Hızırbey mahallelerinin talep ve önerilerinin alındığı muhtarlar toplantısında konuşan Başkan Başdeğirmen, yeni dönemin ilk sosyal tesisinin talep üzerine Hızırbey Mahallesi’ne yapılacağını söyledi.

Mahallelerimize gerekli hizmetler veriliyor

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, önceki dönemde başlattığı muhtarlar toplantısını yeni dönemde de sürdürüyor. Bu toplantılar sayesinde mahallelerin yatırım, talep ve isteklerini hızlı bir şekilde alan Başkan Başdeğirmen, talep ve önerilerin yerine getirilmesi için ilgili daire müdürlerine talimat veriyor. Yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısı Akkent Mahallesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Yedişehitler, Bağlar ve Hızırbey mahallelerinin talep ve önerilerinin alındığı toplantıya belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri de katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı ve Keçeci Mahallesi Muhtarı Gökhan Büyükleblebi, 2024-2029 döneminin ilk muhtarlar toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, toplantının amacının Yedişehitler, Bağlar ve Hızırbey mahallelerinin talep ve önerilerinin alınması olduğunu dile getirdi. Bu toplantılara 2019 yılında Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle başladıklarını ifade eden Büyükleblebi, “Bu toplantılar muhtarlarımızın kendilerinin ve mahalle sakinlerinin tespit ettiği mahalledeki aksaklık ve talepleri direkt başkanımıza iletilmesini sağlıyor. Bu toplantıların başarısı burada çıkıyor. Toplantıda talebi alınan mahallelerle ilgili yapılması gereken çalışmalar diğer toplantıya kadar yapılmış oluyor. Onun için bu toplantılar mahallelerdeki hizmet alımının hızlandırılarak devam etmesini sağlıyor” ifadelerinde bulundu.

Muhtarlar Federasyonunda görevli olduğu için farklı şehirlere gittiklerini dile getiren Büyükleblebi, “Başka şehre gittiğimizde çöp tenekesinin oradaki temizliğe, sokakların temizliği ve çocuk parklarının güzelliğine bakıyoruz. En son gittiğimiz bir şehirde çöp tenekelerinin yanında çöpler yığılmış, her yerde sinek var, sineklerin vatandaşa verdiği huzursuzluk hat safhada. Sokaklarda asfaltlar çok bozuk. Muhtarlara ‘siz vatandaştan talep almıyor musunuz? diye sordum. Belediyeden talep ediyorduk talepler karşılanmayınca vatandaş muhtara talebi kısmış, muhtar belediyeye talebi kısmış. Öyle olunca şehir bozuk düzende kalmış. Belediye Başkanımız nezdindeki bu toplantıların sonucunda mahalle sakinlerimiz şuna inanıyor, muhtarımıza dediğimiz zaman muhtarımız belediyeden talep ettiğinde belediye geliyor, mahallemize gerekli hizmeti veriyor. Muhtarlara aşırı derecede talep var. Bunun da güzelliği başkanımızın daire müdürlerine talimatıyla işler yapıldığı için vatandaş da güveniyor. Başkanımız daha önce ‘biz şehrin her sokağını ilmek ilmek dokuyor, hizmet götürüyoruz’ demişti. Şu an içinde bulunduğumuz Akkent Sosyal Tesis hizmete girdi. Bu çok büyük ve çok güzel bir hizmet. Çocuklarımız için derslik ve kütüphaneler var. Bu yeni dönemde biz de muhtarlar olarak belediyemize yardımcı olacağız ve en güzel hizmetler başkanımızın duyarlılığında Isparta’ya kazandırılacak inşallah” görüşlerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yeni dönemin ilk muhtarlar toplantısını yaptıklarını belirterek, toplantıların farklı zamanlarda devam edeceğini bildirdi. Bu toplantıların çok faydalı olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, amaçlarının her yere belediye hizmetlerini ulaştırmak olduğunu söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Gökhan beyin söylediği gibi daha önce Akkent Mahallemizde böyle bir sosyal tesis yoktu” dedi.

Konuşmaların ardından Hızırbey Mahallesi Muhtarı Murat Dingil, Bağlar Mahallesi Muhtarı Fatih Korkmaz ve Yedişehitler Mahallesi Muhtarı Adem Şamlı talep ve önerilerini dile getirdi.

Hızırbey Mahallesi Muhtarı Murat Dingil, mahallenin en çok sosyal tesis talebinde bulunduğunu söyledi. Başkan Başdeğirmen, bu talep üzerine yeni dönemin ilk sosyal tesisinin Hızırbey Mahallesi’ne inşa edileceğini dile getirdi. Başkan Başdeğirmen, sosyal tesis için hazırlıkların başlatılması talimatını verdi.
Sidre Mahallesi Muhtarı Hacer İnci Özbey, mahallesinde Kazım-Hamide Hur Ata’ya ait evde çıkan yangın sonucunda binanın hasar aldığını, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve ekibinin aileyle yakından ilgilendiğini söyledi. Özbey, “Başkanım sayenizde aile yalnız olmadığını hissetti. Sizlere teşekkür ediyorum. Ailenin de size çok selamları var” diye konuştu.

Toplantının sonunda konuşan Başdeğirmen, muhtarların Kurban Bayramını kutladı. Isparta’nın kurban indirme geleneği olduğunu hatırlatan Başkan Başdeğirmen, “Keçeci ve Doğancı mahalle muhtarlarımız kurban indirme geleneğiyle ilgili çalışma yapıyorlar. Bu çalışmaya hep beraber destek verelim. 14 Haziran Cuma günü saat 15.00’da kurban indirme programımız Gökçay’da olacak. Ailelerimizi, çocuklarımızı getirelim” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta5 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta16 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler