Bağlantıda Kalın

Isparta

Yükseliş Vakfı ÖRMECİ ile yola devam

Yayınlanma

,

Senirkent Yükseliş Vakfının Genel Kurulu’nda mevcut başkan R.Ziya Örmeci üyelerin oylarıyla yeniden başkanlığa seçildi.  Aralıksız ve düzenli olarak 24 yıldır aylık olarak yayın hayatına devam eden Senirkent Yükseliş Gazetesinin de maalesef  maddi imkansızlıklar yüzünden  2023 yılının Eylül ayından bu yana çıkartılamadığı ve yayın hayatına son vermek zorunda kalındığı belirtildi.

Senirkent Yükseliş Vakfının geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Genel Kurulu’nda BAKA destekli projeye ilişkin son gelişmeler değerlendirildi ve ilk etapta deneme amaçlı 105 litre pekmez üretiminin yapıldığı kaydedildi. Senikent Yükseliş Vakfının Isparta il Merkezindeki şubesinde gerçekleştirilen Yükseliş Vakfı Genel Kuruluna eski Vakıf Başkanlarından Dr. Levent Başyiğit’in yansıra İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Fidan, Konya Ispartalılar Derneği eski Başkanı Ramazan Alan ve diğer Vakıf üyeleri katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını Dr. Levent Başyiğit yaptı. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Yükseliş Vakfının faaliyet raporunu Vakıf Genel Sekreteri Şaban İliksiz okudu. Faaliyet raporunda şu görüşlere yer verildi:

“Vakfımızın 2023 yılı olağan genel kuruluna katılarak bizlere verdiğiniz desteğe gönülden teşekkür eder hepinizi en içten duygularımızla selamlarız.

Vakıf yöneticileri olarak genel kurulumuzu yaptığımız 2021 yılının mart ayından bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri ana başlıklar halinde şöyle sıralayabiliriz.

Her ay genelde bir kez ve ayrıca ihtiyaç duyulan zamanlarda bir araya gelerek yönetim kurulu toplantılarımızı gerçekleştirdik. 

Aralıksız ve düzenli olarak 24 yıldır aylık olarak yayın hayatına devam eden Senirkent Yükseliş Gazetemizi maalesef özellikle maddi yetersizlikler ve dağıtımda yaşanan sorunlar nedeniyle 2023 yılının Eylül ayından bu yana çıkartamadık. İnternet gazeteciliği ile ilgili arayışlarımızı da sonuçlandıramadık.

Vakfımız tarafından hazırlanan ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı BAKA tarafından desteklenen SOGEP projesinde sona gelindi. Proje tutarı 3196257,48 tl. olan projemize 2957817,48 tl. BAKA katkısı sağlanmıştır. Yaklaşık 14 bin metrekare proje uygulama alanında; tarımsal üretim, pekmez üretim tesisi, sera, badem dikimi ve üzüm bağı tesis edilmiştir.

  Kısa mesaj sistemiyle; önemli, acil haber ve duyuruları 4 bin civarında hemşerimize anında ulaştırmaya devam ediyoruz. 

  4 yıllık fakülte ve yüksek okullarda lisans eğitimi gören ihtiyaç sahibi başarılı gençlerimize eğitim yardımı vermeyi sürdürüyoruz. 

  Zaman zaman kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri ve mahalli yöneticilerimizi ziyaret ederek fikir alış-verişinde bulunuyoruz.

  Bizlere bildirilen ve davet edildiğimiz her türlü düğün, açılış ve etkinlik ile cenaze törenlerine katılım sağlayarak hemşerilerimizin mutlu ve kederli günlerinde yanında olmaya gayret ediyor onların sevinç ve üzüntülerine ortak oluyoruz. 

  Kamu kurum ve kuruluşlarına yönetici olarak atanan hemşerilerimiz ile yeni işyeri açan müteşebbislerimizi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.

  Ülkemizin değişik illerinde Senirkent’le ilgili faaliyetlerde bulunan vakıf ve derneklerle verimli bir iş birliği içinde bulunmayı sürdürüyoruz.

  Vakfımızın kültür hizmetlerine devam ettik. Son olarak Muharrem Bardak tarafından “Senirkent’in Yaşayan Ustaları” isimli kitabı ile Faden Sarıdaş’ın evlatlarının hazırladığı satış gelirlerinden vakfımıza da bağışlanacak olan “Senirkent Günlükleri” kitabının basımı sağlanmıştır.

  Sayın Divan, Saygıdeğer Üyelerimiz,

  Yönetimde kaldığımız sürede gücümüzün yettiği, aklımızın erdiği ölçüde iyi niyet ve samimiyetle memleketimiz için bir şeyler yapmaya gayret ettik. Bu süreçte yanımızda olan, çalışmalarımıza destek veren tüm değerli hemşerilerimize gönülden teşekkür ederiz. Bu vesile ile yönetim ve denetim kuruluna seçilecek hemşerilerimize görevlerinde başarılar dileriz.”

  Yükseliş Vakfı Denetim Kurulu raporu ise Muhasip M.Ali Karcı tarafından okundu. Yönetim ve Denetim Kurulu raporları üyeler tarafından kabul edilirken, Vakfın 2024 yılı tahmini bütçesi de kabul edildi. Gündem maddelerinin tek tek oylanarak müzakere edilip görüşüldüğü kongre de vakıf üyeleri de başarılı çalışmalarından dolayı Vakıf yönetimine teşekkür ettiler.

  PEKMEZ ÜRETİMİ BAŞLADI

  Kongrede özellikle  Senirkent’te dimnit bağı ve bademcilik yeniden canlandırılmasına yönelik önceki yıl BAKA tarafından kabul edilerek uygulamaya konulan ve Senirkent Yükseliş Vakfı tarafından hazırlanan “Sürdürülebilir Tarımsal Üretim ile Atıl Araziler İşlerlik Kazanıyor, Senirkent Güçleniyor” projesine ilişkin son gelişmeler değerlendirildi.  Yaklaşık 3 milyon lira değerindeki hibe destekli proje ile ilçede üzüm bağlarının yeniden canlandırılması ve badem bahçeleri oluşturulması amaçlanıyor. Bu çerçevede kurulan tesiste ilk etapta deneme amaçlı 105 litre pekmez üretiminin gerçekleştirildiği ifade edildi. 

  Bu arada Vakıf üyeleri maddi imkansızlıklar nedeniyle yayın hayatına son verilen Yükseliş Gazetesinin tekrar yayınına devam edebilmesi noktasında hemşehrilerden destek talep edilmesi çağrısında bulundular.

  SEÇİMLERE TEK LİSTE GİRDİ

  Senirkent Yükseliş Vakfının daha sonra yapılan ve tek listenin katıldığı seçim sonunda R.Ziya Örmeci başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

  VAKIF YÖNETİMİNDE KİMLER BULUNUYOR  ?

  Ecz. Ramazan Ziya ÖRMECİ, Mehmet FİDAN, Mehmet Ali KARCI,  Şaban İLİKSİZ, Şenle KILIÇ, Erkan TÜRKER ve Ramazan ALAN.  

  Okumaya Devam Et
  Yorum yapmak için tıklayın

  Leave a Reply

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Isparta

  Muhasebeci Adnan Kütük Hayatını Kaybetti

  Yayınlanma

  ,

  Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik

  Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik yapan Mali Müşavir Adnan Kütük, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

  Kütük, meslek hayatı boyunca Isparta’da birçok kişi ve işletmeye hizmet vermiş, tanınan bir isimdi.

  Merhuma Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz.

  Okumaya Devam Et

  Isparta

  Mert Özdamar’ın Cansız Bedeni Evinde Bulundu

  Yayınlanma

  ,

  Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın

  Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın cansız bedeni evinde bulundu. Olay, dün akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi 156. Caddede bulunan bir apartmanda meydana geldi.

  Özdamar’dan bir süre haber alamayan yakınları ve komşuları apartmandan yayılan kötü kokular üzerine 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede, Mert Özdamar’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

  32 yaşında hayatını kaybeden Özdamar’ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere hastane morguna kaldırıldı. Özdamar’ın cenazesinin memleketi Antalya’da defnedileceği öğrenildi.

  Okumaya Devam Et

  Isparta

  Isparta’da Bugün Vefat Edenler (20.07.2024)

  Yayınlanma

  ,

  HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY

  HANIM GÜNGÖR
  YAKAÖREN KÖYÜ
  YAKAÖREN KÖY CAMİİ
  YAKAÖREN KÖY MEZARLIĞI
  20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

  AYŞE AYYILDIZ
  BURDUR / KARAKENT KÖYÜ
  BURDUR / KARAKENT KÖY CAMİİ
  BURDUR / KARAKENT KÖY MEZARLIĞI
  20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

  KAMİLE TEKE
  DENİZLİ / MERKEZ
  DENİZLİ / MERKEZ CAMİİ
  DENİZLİ / MERKEZ MEZARLIĞI
  20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

  GÜLSEREN TUNCER
  YALVAÇ / TAŞEVİ KÖYÜ
  YALVAÇ / TAŞEVİ KÖY CAMİİ
  YALVAÇ / TAŞEVİ KÖY MEZARLIĞI
  20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

  OSMAN BAŞ
  YALVAÇ / HÖYÜKLÜ KÖYÜ
  YALVAÇ / HÖYÜKLÜ KÖY CAMİİ
  YALVAÇ / HÖYÜKLÜ KÖY MEZARLIĞI
  20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

  ADNAN KÜTÜK
  GAZİ KEMAL MAH.1303 SOK.NO : 7
  ASRİ MEZARLIK CAMİİ
  ASRİ MEZARLIK
  20.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

  Okumaya Devam Et

  SON HABERLER

  Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik
  Isparta21 saat önce

  Muhasebeci Adnan Kütük Hayatını Kaybetti

  Isparta’da uzun yıllar muhasebecilik yapan Mali Müşavir Adnan Kütük, bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kütük, meslek hayatı...

  Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın
  Isparta21 saat önce

  Mert Özdamar’ın Cansız Bedeni Evinde Bulundu

  Isparta’da yaşayan Mert Özdamar’ın cansız bedeni evinde bulundu. Olay, dün akşam saatlerinde Bahçelievler Mahallesi 156. Caddede bulunan bir apartmanda meydana...

  HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY
  Isparta23 saat önce

  Isparta’da Bugün Vefat Edenler (20.07.2024)

  HANIM GÜNGÖRYAKAÖREN KÖYÜYAKAÖREN KÖY CAMİİYAKAÖREN KÖY MEZARLIĞI20.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben AYŞE AYYILDIZBURDUR / KARAKENT KÖYÜBURDUR / KARAKENT KÖY CAMİİBURDUR...

  Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel
  Isparta1 gün önce

  Şarkikaraağaç Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali

  Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinin geleneksel festivali Helva Bayramı Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülerle başladı. Festivalin açılış programına Vali Aydın Baruş,...

  19 Temmuz 2024 Cuma 19 Temmuz 2024 Cuma
  Isparta2 gün önce

  Isparta’da Bugün Vefat Edenler (19.07.2024)

  19 Temmuz 2024 Cuma günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE ECE KAYAFATİH MAH.4672 SK.NO:10H.SULTAN MEZARLIĞIH.SULTAN MEZARLIĞI19.07.2024...

  Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir Belediye Başkanımız ve
  Eğirdir2 gün önce

  Eğirdir Gölü’nde Yosun ve Ot Temizliği Başladı

  Eğirdir Belediye Başkanımız ve Eğirdir ve Kovada Gölü Çevre Koruma Birliği (EKO-BİR) Başkanı Mustafa Özer, Türkiye’nin dördüncü büyük gölü olan...

  Cumhuriye Halk Partisi Isparta Cumhuriye Halk Partisi Isparta
  Isparta2 gün önce

  Şenol: Ülkemizin En Dertli ve En Eksik Alanı Eğitim

  Cumhuriye Halk Partisi Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, Eğitim Maratonu ile ilgili basın açıklaması yaptı. Şenol iktidar partisi eleştirerek şu...

  Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki
  Isparta2 gün önce

  Önder Çınardal, Amansız Hastalığa Yenik Düştü

  Isparta’da yaşayan 62 yaşındaki emekli ziraat mühendisi Önder Çınardal, amansız hastalıkla olan mücadelesini kaybetti. Önder Çınardal’ın cenazesi bugün memleketi Şarkikaraağaç...

  Isparta Valiliği İl Özel Isparta Valiliği İl Özel
  Isparta2 gün önce

  Hayvancılık Destekleri Devam Ediyor

  Isparta Valiliği İl Özel İdaresi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü hayvancılık destekleri devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen...

  Batı Akdeniz Sanayi ve Batı Akdeniz Sanayi ve
  Isparta2 gün önce

  Isparta Sorunları TBMM Başkanı Kurtulmuş’a Aktarıldı

  Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED), Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’u, gazi meclisinde ziyaret etti. Bu...

  Popüler