Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Mahallelerimizin hepsine eşit hizmet götürdük

Yayınlanma

,

Vatandaşlar ile belediye arasında

Vatandaşlar ile belediye arasında köprü olan ve 31 Mart Mahalli İdareler seçimleriyle mazbatalarını alarak göreve başlayan merkez mahalle muhtarları Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Ziyarette mevcut görevlerine devam eden ve yeni seçilen muhtarları kutlayan Başkan Başdeğirmen, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da muhtarlarla el birliği, güç birliği içerisinde çalışmaların devam ettirileceğini söyledi.

Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi, yeni dönemin Başkan Başdeğirmen’e, kendilerine ve Isparta’ya hayırlı olmasını diledi. Belediye makamının kendilerine yabancı olmadığını ve kendi evleri gibi gördüklerini belirten Büyükleblebi, “Kapılarınız her zaman bizlere açık. Öncelikle 2019-2024 yıllarındaki beraberlik içinde yapmış olduğumuz o dönemle alakalı birkaç bir şey söylemek istiyorum. Geçen dönem belediye başkanımız ilk dönem seçildiğinde bizler de görevdeyken yine böyle bir buluşmuştuk. Başkanımız bize orada mahallelerimizde istişare içinde bu 5 yıllık süreci en iyi şekilde götüreceğiz demişti. Bizlere ve mahallelerimize göstermiş olduğu önemde hep bizleri çalışmanın içinde tuttu. Makamı her zaman açık. Telefonu 24 saat bizlere açık şekilde devam etti ve bu doğrultuda birçok da çalışmanın içinde ortak olarak çalışmalarımız oldu” dedi.

Büyükleblebi, gerek pandemi, gerek depremler ve diğer afetler döneminde belediye ile muhtarların uyum içinde çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti. Büyükleblebi, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile birlikte şehre güzellik katan birçok projenin mahallelerinde yer aldığını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Muhtarlar olarak belediyeden aldığımız, talep ettiğimiz işlerin giderilmesi bizim yükümüzü hafifletti. Geçen dönem için çok çok teşekkür ediyorum. Yeni dönemde de mahallelerimize yine en güzel hizmetlerin geleceğini, sorunların en kısa zamanda çözüleceğine bütün kalbimizle de inanıyoruz. Geçen dönem biz birçok kez size teşekkür ettik. Bazen bu yanlış anlaşılıyor. Bazen biz de bununla alakalı sitemler görüyoruz. Başka siyasi çevrelerden diyorlar ki bu kadar belediye başkanına belediyeye teşekkür olur mu? Ama mecburen hizmet alınca da nezaket usulü biz bu teşekkür etmek mecburiyetindeyiz. Yani aslında teşekkürü biz etmiyoruz, teşekkürü siz bizlere hizmetle yaptırıyorsunuz. Yine bu doğrultuda da eminim ki biz bu dönemde de bol bol teşekkür edeceğiz. Geçen dönemde kendimizle yarışırken geçen dönemi geçme dileğiyle ve o çalışmanın içinde olacağımızı da söyleyerek çok çok teşekkür ederim”

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de bu dönem ve önceki dönem çalışan muhtarların dışında yeni dönem göreve gelen 17 muhtara da başarı dileklerini ileterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bir önceki dönemde çalıştığımız arkadaşlarımız sistemimizi, çalışma şartlarımızı ve ilişkilerimizi çok daha iyi biliyorlar. Sizlerle beraber yeni gelen arkadaşlarımızla bu dönemde aynı güzellikte, aynı muhabbetle, aynı istişarelerle en başarılı hizmetleri vermek yine bizlere nasip olacak. Allah’ın izniyle başkan beyin söylediği gibi teşekkür çok önemli. Yapılan hizmetin karşılığında teşekkür aldın mı, teşekkür alan kişi daha bir şevkle, daha bir istekle ve bu heyecanla o hizmeti daha ileriye götürmeye çalışır. Bu konudaki ilişkilerimizde hepimiz yaptığımız bir başarılı çalışma varsa bunun karşılığında bir sağ ol demek bir Allah razı olsun demek bir teşekkür etmek bizleri mutlu eder. Biraz önce Gökhan Başkanın söylediği gibi başkalarının kıskandığı şekilde bu yıl da o teşekkürleri karşılıklı yapmak istiyoruz.

Geçen 5 yıllık beraberliğimizdeki iyi ilişkiler bugün sizlerin de bir önceki dönem hizmet yapan muhtarlarımızın da ortaya çıkardığı başarıyı görüyoruz. Muhtarlar vatandaşla belediyenin arasında bir köprüdür. O köprüyü sağlam kurarsanız vatandaş buradan çok istifade eder. Amacımız vatandaşa hizmet etmek. O heyecanı bugünden itibaren yaşayarak devam ettirebilmemiz gerekli ki mahallelerimize hep beraber güzel hizmetleri götürelim. Tabi bizler gerçekten zor dönemler geçirdik. O dönemlerdeki muhtar arkadaşlarımızla çok istişareler yaptık. Pandemi yaşadık. Yangınlar yaşadık, sel felaketleri yaşadık. Tabii biz burada yaşamadık ama Türkiye’de yaşanılan her felaket bizi etkileyen sonuçlar getirdi. Fakat biz bunları bahane ederek hiçbir zaman işlerimizi aksatmadık. Çare bulduk. Mücadelesini verdik. Bizler de Ankara’ya giderek sizin taleplerinizi yerine getirmek için kaynak bulup geldik, mahallelerimizin hepsine eşit hizmet yaptık. Hiçbir mahallemiz bana şunu yapmadın onu oraya yaptın diyemez. Her mahallenin ihtiyacına göre yoğunluğuna göre hizmetlerin hepsi geldi ki sonuçta da görüyoruz. Tüm mahallelerimiz sandıklarında 44 mahallemizin 43 mahallesi tamamen bizi birinci olarak çıkardı. Bu büyük bir gururdur, bu büyük bir başarıdır. Bunun sonucu tabii ki yapmış olduğumuz beraber ikili çalışmaların neticesindedir”

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta4 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta15 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler