Bağlantıda Kalın

Isparta Belediyesi

Giriş ücretleri düşürüldü, düzenlemeler başladı

Yayınlanma

,

Huzur, güven ve mutluluğun

Huzur, güven ve mutluluğun yeni adresi: Gölcük Tabiat Parkı

Isparta Belediyesi Gölcük Tabiat Parkında düzenleme çalışmalarına başladı. İlk etapta giriş ücretleri 3’te bir oranına düşürülürken, yürüyüş, koşu, piknik, mescit, tuvaletlerin yapılması için düzenlemelere başlandı. Yine göl çevresi ve piknik alanları aydınlatılıyor, telefonların ve internetin çekmesi için altyapı çalışmaları başladı. Gölcük’ü çok daha iyi, çok daha güzel, vatandaşların huzur bulacağı, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir hale getirmek için çalışmaların devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen “Belediyenin devreye girmesi insanlarımızı rahatlatmış bir memnuniyet olmuş, bir güven doğmuş” dedi.

Başdeğirmen: Vatandaşlarımız mutlu ve memnun

Isparta Belediyesi Gölcük Tabiat Parkındaki giriş ücretlerini üçte bir oranına indirmesinin ardından mesirelik alanda yeni düzenleme çalışmalarını başlattı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, başkan yardımcıları, ilgili daire müdürleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte Gölcük Tabiat Parkında incelemelerde bulundu. Milas Mesirelik alanla, Gölcük Tabiat Parkı arasındaki yolda iyileştirme çalışmalarına başlandı. Mesirelik alana yeni çöp konteynerleri yerleştirildi, tuvalet ve diğer sosyal alanların bakımları gerçekleştiriliyor. 

Başkan Başdeğirmen, bölgede incelemelerde bulundu, park alanında piknik yapan vatandaşlara iyi tatiller dileklerinde bulundu. Vatandaşlar ise, Gölcük Tabiat Parkının belediye tarafından işletilmesinden dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler. Başkan Başdeğirmen, Gölcük Tabiat Parkının belediye tarafından işletilmeye başlandığını dile getirirken, bölgede yeni düzenlemelerin yapılacağını ifade etti.

Gölcük’ü çok daha iyi, çok daha güzel, vatandaşların huzur bulacağı, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir hale getirmek için çalışmaların devam ettiğini aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bu hafta içerisinde buraların halihazırları, analizleri, fizibiliteleri yapılmaya başlandı” dedi. Yaptıkları çalışmalar neticesinde peyzaj anlamında, çocuklar, yaşlılar, engelliler, sporcular, yürüyüş ve koşu yapmak isteyenler noktasında neler yapılabileceğinin ele alındığına değinen Başkan Başdeğirmen, “Gölün çevresi tam 6.000 metre uzunluğunda buradaki bisiklet yollarımızın ve araç yollarımızın yürüyüş yollarımızın çalışmalarını yaptık, projelendirmeler başladı. Telefonların çekmesi noktasında Telekom müdürümüzle ekibi buradaydı. Onlarla beraber buradaki çalışmayı yaptık. Buraya fiber optikler çekilip internetin çalışması sağlanacak, telefonlarımız burada rahat bir şekilde kullanılabilecek. Aydınlatmada eksikler var. Burada CK müdürümüzle beraberiz. Buranın hem 6 kilometrelik göl çevresinin, gece yürüyüş yapılabilmesi hem de burada piknik yapan vatandaşlarımızın rahat bir şekilde pikniklerini yapabilmeleri için geç saatlere kadar oturabilmeleri için aydınlatmasının altyapılarını hazırlıyoruz. Ayrıca yanımızda Milli Parklar Müdürümüz Hasan bey var. Hasan Bey eskiden Gölcük Restoranın şu anda Milli Parklar tarafından müze haline getirildiğini, içeride doğa yaban hayvanlarının doldurulmuş ve değişik objelerin olduğu bir müze çalışması var. O çalışmayı da yerinde inceledik. Buranın alt yapılarındaki değişiklikler, otoparklar, araç parklarında çok büyük sorun var. Onları ne yapabiliriz? Tabii ki çocuk oyun parklarını nerelere koyabiliriz? Buralara futbol sahası yapmak istiyoruz. Tenis kortu, basket sahaları ve voleybol sahaları gibi bir çok etkinliklerin olacağı, çocuklarımızın burada farklı etkinlikler yapabileceği macera park şeklinde olabilecek çalışmaların hepsinin hazırlığını yapıyoruz. Mescitlerimiz yok, burada mescitleri yapacağız. Tuvaletler yetersiz tuvaletler yapacağız. Bunların hepsinin yerlerini tespit ettik. Nerelere ne yapılması gerektiğini onları çalıştık” ifadelerinde bulundu.

Gölcük Tabiat Parkı için vatandaşların her şeyden önce giriş fiyatlarından şikayetçi olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Kapıdaki giriş fiyatını da üçte bire indirdik. Otomobil 90 liradan 30 liraya indi. Bir otobüsün girişi 900 liraydı. Biz bunu 300 liraya indirdik. Bir vatandaşımız yaya olarak girdiği zaman 30 TL vermek zorundaydı. Bunu 10 liraya indirdik. Belediye olarak bu konuyu ele alarak geçtiğimiz cumadan itibaren bu fiyatları uygulamaya başladık” dedi.

Geçen pazar günü de Gölcük Tabiat Parkında olduğunu ve vatandaşlarla görüştüğünü dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Gördüm ki vatandaşlarımız çok mutlu ve buranın bu hale gelmesinden memnun. Belediye alımından çok memnunlar. Yani belediyenin devreye girmesi insanlarımızı rahatlatmış bir memnuniyet olmuş, bir güven doğmuş. Buraların cumadan itibaren bütün çöp konteynırlarını değiştirdik. Yeni konteynerler koyduk. Temizlik ekiplerimiz sürekli burada çalışıyorlar. Bakımsız kalan bazı ağaçlar var, kuruyan ağaçlar var, onları yenilemek için tespitlerini yaptık. Park Bahçeler, Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürümüz burada. Isparta Belediyesi olarak diğer kurumlarımızla beraber buradayız. İnşallah bu yıl içerisinde vatandaşlarımızın çok daha huzurlu ve burayı güzel kullanmaları anlamında elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. 

Tüm bu yatırımları ve düzenlemeleri yaparken vatandaşlardan da bazı isteklerinin bulunduğunu dile getiren Başdeğirmen, “Görüyoruz ki bu yapılan hizmetlerin birçoğu hoyratça kullanılıyor” derken, bazı oturma guruplarının kırıldığını, bazı atıkların çöp kutuları yerine yerlere atılmasından dolayı duyduğu üzüntüsünü dile getirdi. Başdeğirmen, “Neden bizim kamelyalarımız yakılır, neden kırılır, neden yerlerinden kaldırılıp test çevrilir, neden çöpler yerlere atılır? Bunlar bizi üzen şeyler. Burada vatandaşlarımızdan ricamız temizliklere dikkat etsinler. Bundan bizde son derece memnun oluruz ve çok daha iyilerini çok daha güzelini yapmak için çok büyük istek ve şevkle çalışmaya devam ederiz. Bugün bu işte destek vermeye gelen tüm kurumlarımıza, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, vatandaşlarımıza da burada güzel vakitler geçirmelerini diliyorum” dedi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta Belediyesi

Amacımız Vatandaşlarımıza Sağlık Alanında da Faydalı Olabilmek

Yayınlanma

,

Isparta Belediye Başkanı Şükrü

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Biriminde incelemelerde bulundu.

Isparta Belediyesi sağlık alanındaki hizmetlerini ve bu hizmetleri verdiği alanların fiziki şartlarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Gerek yetkilendirilmiş aile hekimliği biriminde gerekse evde sağlık hizmetleriyle, şehre hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğünün ek hizmet binası tamamlandı. Bugüne kadar Demirköprü mevkiinde hizmet veren birim genişletilirken, vatandaşların daha güzel bir alanda hizmet alması hedeflendi.

Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü bünyesinde hasta muayenesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, enjeksiyon, pansuman hizmetleri verilirken, yine vatandaşlara hasta nakil hizmeti, özbakım, yaşlı destek hizmetleri, engelli destek hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri de sunuluyor.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, Sağlık İşleri Müdürlüğünün yetkilendirilmiş Aile Hekimliği Birimini ziyaret ederek, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’den bilgiler aldı, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Önceki dönemlerde küçük bir alanda sağlık hizmeti sunduklarını Başkan Başdeğirmen’in göreve gelmesiyle birlikte hem fiziki olarak alanlarını genişlettiklerini hem de verdikleri hizmetin kalitesini ve sayısını arttırdıklarını söyleyen Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven, Aile Hekimliği biriminde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Güven, “Sayın Başkanım merkezimizde ayrıca aylık 450 hastamızın rehabilitasyonunu yapıyoruz. Sizin talimatlarınızla Yunus Emre Devlet Hastanemizle bir protokol imzalamıştık. Hem Yunus Emre Devlet Hastanesinin hastalarını alıyoruz, hem de belediyemize başvuran hastaları orada muayene ettirdikten sonra buradaki rehabilitasyon ünitesinde tedavi almalarını sağlıyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerle irtibatlı çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de sağlık alanında ve evde özbakım hizmetlerindeki çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirterek, sağlık alanında görev yapan tüm personeline teşekkür etti.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

Kaldırımlar Yenileniyor

Yayınlanma

,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde,

Isparta Belediyesi, şehirdeki cadde, sokak ve meydanları renkli begonit taşlarla süslemeye devam ediyor.

Isparta Belediyesi, şehirde meydan, cadde ve sokakları yenileme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çalışmalarda yıllar önce yapılan ve deformeye uğrayan meydan, kaldırım ve orta refüjlerin taban döşemeleri yenileniyor, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Yenileme çalışmalarının devam ettiği yerlerden birisi de Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 cadde ile 6 Mart Kapalı Spor Salonunun bulunduğu caddelerdeki kaldırımlar oldu.

Yapılan çalışmalarda deformeye uğrayan mevcut taşlar kaldırılırken, yerlerine Isparta Belediyesi Doğaltaş ve Beton Elemanları Tesislerinde üretilen begonit taşlar döşeniyor.

Yenice, Dere, Doğancı ve Keçeci Mahallelerinin ortak kullandığı 117 caddedeki kaldırımların begonit taş ile döşenmesinin ardından caddede asfalt çalışması da yapılacak.

Okumaya Devam Et

Isparta Belediyesi

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Bilgiç, Başkan Başdeğirmen’i ziyaret etti

Yayınlanma

,

AK Parti Genel Başkan

AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.

Isparta’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğunu, seçimlerden buyana şehre gelemediğini dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Başkanımızın yapmış olduğu yatırımları bir kez daha gördüm. Andık Deresine hiç gidememiştim, oradaki rekreasyon alanını, düzenlemeleri gördüm, tebrik ediyorum, çok güzel iş olmuş. Isparta’mız için hayırlı olur. Otogara baktım, orası da gayet güzel olmuş. Köprülü kavşak ihalesi yeniden yapıldı. Oranın da en kısa zamanda yer teslimi yapılır ve en kısa zamanda tamamlanır. Başkanımıza yapmış oldukları hizmetleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı, TBMM önceki dönem Meclis Başkan Vekili ve Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Başkan Başdeğirmen, ortak konuları istişare imkanı bulduklarını belirterek, “Sayın vekilimiz uzun yıllar Isparta’mıza hizmet etti. İstişarelerin bizlere çok büyük faydaları var. Rabbim sağlıklı günlerde bizlere güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Ziyaretlerinden dolayı sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum” görüşlerinde bulundu.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta5 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta16 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler