Bağlantıda Kalın

Isparta

Isparta Belediyesi yönetimini becerisizlikle eleştirdi

Yayınlanma

,

31 Martta suni değil gerçek belediyecilik başlayacak

Proje tanıtım toplantısında ulaşım master planı, sosyal konut gibi vizyon projelerini anlatan İyi Parti Isparta Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural “31 Mart akşamı kapısı kapalı değil, tüm icraatlarıyla halka açık şeffaf belediyecilik dönemi başlayacak. Suni değil, gerçek belediyecilik başlayacak” dedi.

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, proje tanıtım toplantısında mevcut belediye yönetimini Isparta’nın temel sorunlarına kayıtsız kalmakla eleştirdi.  Tural “Bu şehirde trafik sorunu var . Hocalarımızla çalıştık. Dersimize çalışıyor üstüne her geçen gün yenilerini ekleyerek geliyoruz. Proje bizim işimiz. Göbek kaldırmayla sağa sola duba koymayla trafik sorununu asla çözemezsiniz. Bu pansuman bile değildir. Isparta’yı bütün olarak göreceksiniz bilmiyorsanız bilene soracaksınız. Üniversitemizle ortak çalışacağız. Çünkü Isparta’yı hep birlikte yöneteceğiz.  Isparta’nın neresinde alt geçit, üst geçit, yonca kavşak yapılacağını bilim adamlarıyla hazırlayıp bu sorunu biz çözeceğiz. Hepimiz Isparta’da yaşıyoruz. Yapılan üst geçitler, akslar kavşaklar trafik akışını hızlandırmak için yapılır. Soruyorum sizlere Migros kavşağına yapılan alt geçit trafiği hızlandırmış mı  yavaşlatmış mı? Yavaşlatmış o halde bir esprisi yoktur.

ÇÜNKÜ BUNLAR BECERİKSİZ

Bizim ilimizde alt geçitler trafiği yavaşlatıyor. Neden çünkü beceriksiz bunlar. Bunlarda bilgi yok bunlarla ortak akılla paydaşlarla yönetme yok. Biz belediye başkanı olduğumuzda tren gar istasyonunu dışarı çıkaracağız. Raylar kaldırılacak. Bunların yapamadığı yolu alt geçit yaparak Migros kavşağından Karayolları kavşağına kadar altgeçit yapacağız.  Bu Şehir Hastanesi trafiğini rahatlatmaya yetmez. Şehir Hastanesi ile çevre yolu arasında aksları açacağız. Yan yollarla birleştirip otopark yaparak bu sorunu çözeceğiz” dedi.             

500 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAYAMADILAR

Yaşlılarımızı mevcut yönetimin düşünmediğini ileten Tural “Huzurevinde 42 kişi kalıyor bir fazlasını alamıyorsunuz.  Huzurevi binası yıkıldı otopark olarak kullanılıyor. Yapılmış yeni bir huzurevi yok. Yaşlılarımız için bir yaşlı bakımevi maalesef yok.  İşte üniversitemiz son yıllarda 33 bin öğrenci üniversitemizden ayrıldı. Şu anda SDÜ’de 41 bin öğrenci var önceden 90 bin öğrenci vardı. Bunu sorgulayan var mı yok.  Bu öğrenciler neden gidiyor. Isparta’da üniversiteyi ikiye böldüler. Bölünebilir. Bir, iki, üç üniversite olur ama bize göre tek üniversite var. Bizim üniversitemizi de Süleyman Demirel açmıştır. Kendisinden Allah razı olsun. Yeni açılan üniversiteyi ikiye bölüp yeni açtık diyen varsa da bunu halkın takdirine bırakıyorum. Bugüne kadar Vakıf Üniversitesi kurulması için Belediyenin öncü olduğunu görmedik. İlimizde özel müteşebbisin girişimi ya da dışarıdan bir vakıf üniversitesi getirerek buna öncülük yapacağız. Bu hem istihdam demek hem de ekonomiye destek sağlamak demektir. Peki son 5 yılda 5bin kişiye iş dediler 500 kişilik iş kuramadılar. İstihdam yok sanayileşme yok depolarda elma çürüyor. Nerede bu şehrin genel ve yerel yöneticileri? İnşallah bu şehrin vekilleri o elmanın pazarlanması için destek olurlar. Biz ne yapacağız Teknoloji üreten şirketleri belediyemize kazandırarak. Istek markasıyla güneş paneli üretim fabrikası kurup 1000 kişilik istihdam sağlayacağız.

İYİ KARTLA ESNAF DA KAZANACAK

Bizim belediyecilik anlayışımızda sağ elin verdiğini sol el asla görmeyecek.  İhtiyaç sahibi insanımıza iyi kart veriyoruz. Bu kart sadece ilimiz esnafından alışverişte geçerli olacak. Vatandaşımız içinde limit olan bu kartla alışverişini kendi esnafımızdan yaparken esnafımıza da destek vermiş olacağız. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza biz sahip çıkacağız. 

BİZİM YÖNÜMÜZ HEP ISPARTA OLACAK

Bizim yönümüz her zaman Isparta olacak. Bizim gönlümüz Isparta olacak. Gece demeden gündüz demeden halkımıza projelerimizi anlatacağız ve inşallah 31 mart akşamında tarih yazıp Ispartamızı iyi belediyecilik vizyonuyla tanıştıracağız.  31 mart akşamı kapısı kapalı değil, tüm icraatlarıyla halka açık şeffaf belediyecilik dönemi başlayacak. Suni değil gerçek belediyecilik başlayacak ve 1 nisanda Isparta, huzurlu, mutlu barış ve esenlik dolu bir güne merhaba diyecek. Tüm katılımcılara ve değerli hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum. Zafer yakındır. Zafer inşallah Isparta’nın olacaktır. Kazanan Isparta olacaktır” dedi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Yayınlanma

,

Isparta Ticaret ve Sanayi

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme sürecinde adımlarını nasıl atacağına dair önemli bir yol haritası sundu.

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Günseli Boşgelmez’in sunumuyla gerçekleşen seminere ITSO Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu ve Oda üyeleri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasında ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, günümüz ticaret dünyasının hızla değiştiğine ve bu değişimde dijital teknolojilerin kritik rol oynadığına vurgu yaptı. “Ticarette Dijital Dönüşüm” kavramının iş dünyasında köklü değişikliklere işaret ettiğini belirten Çelik, işletmelerin bu teknolojileri kullanarak verimliliklerini artırabileceklerini ve rekabet güçlerini güçlendirebileceklerini ifade etti.

Başkan Çelik ayrıca, e-ticaret platformları, dijital pazarlama stratejileri, veri analitiği ve yapay zeka gibi teknolojilerin işletmeler için küresel düzeyde müşteri tabanını genişletme ve yeni pazarlar keşfetme fırsatı sunduğunu vurguladı. İşletmelerin bu teknolojilerden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için stratejik planlamalar yapmaları ve yenilikçi düşünmeyi teşvik etmeleri gerektiğini belirtti.

Seminerde Dr. Günseli Boşgelmez ise, Ticarette Dijital Dönüşüm, Uluslararası Ticarette Kullanılan Dijital Teknolojiler, Blokzincir Teknolojisi ve Uluslararası Ticaret, Dijital Ticaret Sistemleri ve Uygulamaları gibi konularda detaylı bilgiler verdi. Özellikle ticaretin teknoloji kaynaklı yeniden şekillenmesine nasıl hazırlanılması gerektiği üzerinde durdu.

Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Yayınlanma

,

Isparta 32 Spor Kulübü

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Çelik, “Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Spor yönetiminin büyük özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” dedi.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Dede ve Şakir Uygun, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve yönetimini ağırladı.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Şehrimizin için büyük bir öneme sahip olan Isparta 32 Spor, gençlerimizin sporla kötü alışkanlıkların üstesinden gelmesine yardımcı olan önemli bir yapı olduğuna inanıyoruz. Geçmişte yaşadığımız ufak tefek kırgınlıklarımız oldu. Fakat hiçbir zaman küsmedik. Isparta 32 Spor şehrimizin markasıdır. Geçen dönemde olduğu gibi bu dönem de görev aldınız ve bunun ne kadar zorlu bir görev olduğunu biliyoruz. Spor yönetimi, büyük bir özveri ve fedakarlık gerektiren bir iş. Kazandığınızda alkışlanıyor, kaybettiğinizde ise eleştiriliyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bizler de bu görevlerde bulunmuştuk, zorluğunu biliyoruz. Bizler, takımımızın her zaman destekçisiyiz ve bu sevdanın yanındayız.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ise yeni sezona yeni bir yönetimle girdiklerini ve hedeflerinin bu sezonu sorunsuz geçirmek olduğunu söyledi. Özdemir, ” Isparta 32 Spor’da yeni sezona girerken yeni bir yönetim oluşturduk. Bu sezonu sorunsuz geçirmeyi hedefliyoruz ve sizin de desteğinizi bekliyoruz. Dargınlıkları unutalım istiyoruz. Isparta 32 Spor, hepimizin buluşma noktası ve ortak kaygısıdır. Ancak bu işler maalesef parasız olmuyor. Göreve geldiğimizde kulübün bütçesi 7,5 milyon liraydı. Bugünün koşullarında ise 60-70 milyon liralık bir bütçe hedefliyoruz. Bu büyüme ve başarı yolculuğunda hepimizin sorumluluğu var. Bu konuda hep birlikte hareket etmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında Isparta 32 Spor heyeti, Başkanımıza isminin yazılı olduğu bir forma hediye etti. Başkan Çelik, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni sezonda Isparta 32 Spor Kulübü oyuncuları ve yönetimine başarılar diledi.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

Yayınlanma

,

24 Temmuz 2024 Çarşamba

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

HATİCE BEŞLİ
H.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1
SAV KASABA CAMİİ
SAV KASABA MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MUSTAFA ÇUKUR
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ÇUKUR KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

EYLÜL YILDIZ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖYÜ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY CAMİİ
SENİRKENT / BÜYÜKKABACA KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

YILDIZ KAÇAKER
EDİRNE
DİLARA CAMİİ
AKYOL MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

HAVVA ARICAN
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖYÜ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY CAMİİ
ANTALYA / MANAVGAT / KARABUCAK KÖY MEZARLIĞI
24.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta4 saat önce

ITSO’dan Üyelerine “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” Semineri

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, iş dünyasına yönelik “Uluslararası Ticarette Dijital Dönüşüm” konulu bir seminer düzenledi. Seminer, iş dünyasının dijitalleşme...

Isparta 32 Spor Kulübü Isparta 32 Spor Kulübü
Isparta5 saat önce

Isparta 32 Spor Heyeti Başkan Çelik’i Ziyaret Etti

Isparta 32 Spor Kulübü Başkanı Gültekin Özdemir ve beraberindeki heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik...

24 Temmuz 2024 Çarşamba 24 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta15 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (24.07.2024)

24 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. HATİCE BEŞLİH.SULTAN MAH.145 CAD.NO:43 / 1SAV KASABA...

AK Parti Isparta Gençlik AK Parti Isparta Gençlik
Isparta1 gün önce

Talha Güler Görevinden Ayrıldı

AK Parti Isparta Gençlik Kolları İl Başkanlığını yürüten Talha Güler, görevinden ayrıldığını duyurdu. Güler açıklamasında, “Dört seneye yakın bir süredir...

İYİ Parti’den istifa eden İYİ Parti’den istifa eden
Isparta1 gün önce

Milletvekili Sönmez Farkı, Yalvaç MHP’ye Geçiyor

İYİ Parti’den istifa eden Yalvaç belediye başkanı Mustafa Kodal, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçiyor. Alınan duyumlara göre, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek...

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye
Isparta1 gün önce

Mustafa Kodal İYİ Parti’den İstifa Etti

Isparta’nın Yalvaç ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Kodal partisinden istifa ettiğini duyurdu. Kodal yaptığı açıklamada; “ Kıymetli hemşehrilerim, Memleketime ve hemşehrilerime...

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli
Isparta1 gün önce

Amigo Şeref Hayatını Kaybetti

Sümerbank Halı Fabrikası’ndan emekli Amigo Şeref olarak tanınan Şerafettin Saylam’ın vefat ettiği bildirildi. Merhumun cenazesi bugün Gülistan Camii’nde öğle namazını...

Antalya’da uzun yıllar berberlik Antalya’da uzun yıllar berberlik
Isparta1 gün önce

Osman Özçelik Isparta’da Toprağa Verilecek

Antalya’da uzun yıllar berberlik yapan Osman Özçelik, hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Isparta Elsazı köyü mezarlığına...

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı
Isparta1 gün önce

1 Yaşındaki Bebek Kazada Hayatını Kaybetti

Isparta’nın Senirkent İlçesine bağlı Büyükkabaca Beldesi’nde bugün sabah saatlerinde meydana gelen pat pat kazasında 1 yaşındaki bebek hayatını kaybetti, 2...

23 Temmuz 2024 Salı 23 Temmuz 2024 Salı
Isparta2 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (23.07.2024)

23 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ŞERAFETTİN SAYLAMHALIKENT MAH.234 ALBAYRAK CAD.ÖZGE SİT.B/ LOK...

Popüler