Bağlantıda Kalın

Isparta

Pisagor sınavı ile çocuğunuzun matematik seviyesini ölçün

4-5-6 ve 7. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği ücretsiz Ulusal Pisagor Matematik Sınavı düzenleniyor.

Yayınlanma

,

4-5-6 ve 7. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği ücretsiz Ulusal Pisagor Matematik Sınavı düzenleniyor. Sınava katılan tüm öğrenciler matematikteki seviyesini ve matematiğin hangi alanlarında başarılı olduğunu öğrenebilecek. Sınavda başarılı olanlar matematik olimpiyat takımına alınacak.

Günümüz eğitim ve sınav sisteminde matematiğin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. İster sözelci olun ister sayısalcı, liseye ve üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olabilmek için matematik yapabilmek gerekiyor.

Peki sizin çocuğunuzun matematikteki gerçek seviyesini biliyor musunuz? Bunu öğrenebilmeniz için işte size bir fırsat. TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları ile IMO Uluslararası Matematik Olimpiyatları’na öğrenci hazırlayan Olimpiyat Matematik Öğretmeni Ramazan Aydın Pozitif Eğitim’de Ulusal Pisagor Matematik Sınavı düzenliyor.

Sınav 3 Mart tarihinde yapılacak

4-5-6-7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katılacağı Ulusal Pisagor Matematik Sınavı 3 Mart tarihinde Pozitif Eğitim’in Çamlık’taki binasında yapılacak. Sınava şehir dışındaki öğrenciler de online olarak katılabilecek.

Sınavın sonunda barajı geçen öğrenciler ücretsiz olarak Pozitif Eğitim’in matematik olimpiyat kampına katılabilecek. Kampın sonunda öğrencilerin gösterdiği performans ve seviyelerine göre olimpiyat takımına katılacak olan öğrenciler seçilecek.

Sınava Çamlık’taki Pozitif Eğitim’e şahsen başvurarak veya pozitif Eğitim instagram adresi üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Sınava giren her öğrenci matematikteki potansiyelini öğrenecek

Matematik Öğretmeni Ramazan Aydın, Pisagor Matematik Sınavı’nın sadece matematikte çok iyi olan öğrencileri belirlemek için yapılan bir sınav değil, tüm öğrenciler kendi matematik seviyelerini görme şansı bulacağı bir sınav olduğunu söyledi. Aydın, “Bu sınav sonunda veliler çocuklarının matematik seviyesini görmüş olacak. Çocuğunun potansiyeline göre kariyerine yön verebilecek. Bazen vasat sanılan bir çocuğun çok iyi potansiyelinin olduğu ortaya çıkabiliyor. Veya tam tersi beklentinin yüksek olduğu bir çocuğun matematik alanında potansiyelinin zayıf olduğu görülebiliyor. Bu sınav öğrencilerin matematik zekasını, bu alandaki potansiyelini tam olarak ortaya koyuyor” dedi.

Sınavda öğrencilerin analitik düşünce becerisi, problem çözme becerisi, şekilleri algılama seviyesin gibi matematiğin farklı alanlarındaki yetenek ve becerilerinin ölçüleceğini kaydeden Ramazan Aydın şunları söyledi:

 “Sınavda çocuklara optik kağıt veriyoruz ama klasik yöntemle de bilgilerini değerlendiriyoruz. Soruları nasıl çözmüş detaylı bir şekilde analiz ediyoruz. Kitapçıkları tek tek inceliyoruz. Çocukların kapasitesinin hangi alanda yüksek olduğunu, hangi alanlarda eksik olduğunu ölçmüş olacağız. Sınava katılan her öğrenci matematiğin hangi alanlarına daha yatkın ve yetenekli olduğunu öğrenecek. Tabii ki çocuk sınavda heyecanlanabilir, tek bir sınavla kesin hüküm vermek doğru olmaz. Ama biz sınav öncesi çocukların heyecanını yatıştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sınav sonuçları katılan öğrencilerin büyük çoğunluğu için yanıltıcı olmayacaktır”.

Matematik yapabilen tüm derslerde başarılı

Matematik yapabilen çocuklar sayısalcı, yapamayanlar sözelci olarak sınavlara hazırlanıyor. Ama baktığınızda sözel bölümde de en fazla neti sayısalcılar yapıyor. Matematiği yapabilen çocuk tüm derslerde başarılı olabiliyor.

Eğitim sistemimizde matematik yapabilmek çok önemli. Üniversite sınavında 80 tane matematik sorusu var. İyi bir yere gelmek isteyen öğrenci sözelci de olsa sayısalcı da olsa matematik yapmak zorunda.

Sınav sonunda belirli bir seviyenin üzerinde puan alan öğrencilerin hepsini ücretsiz olimpiyat kampına alacaklarını belirten Ramazan Aydın, kampın sonunda da iyi seviyede olan öğrencilere, ulusal ve uluslararası matematik yarışmalarına hazırlanmak üzere Pozitif olimpiyat takımına katılmalarını teklif edeceklerini dile getirdi. 

Matematik olimpiyat hazırlıkları birkaç yıl sürebiliyor. Her yıl TÜBİTAK tarafından matematik olimpiyat sınavları yapılıyor, sınavda başarılı olan öğrenciler matematik milli takımına alınarak Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil ediyorlar.

Olimpiyat takımına girmek neden önemli?

Olimpiyat takımına giren öğrenciler matematik alanında potansiyeli yüksek olan öğrencilerden seçiliyor. Okulda aldıkları eğitimin yanı sıra Pozitif Eğitim’de daha üst düzey bir matematik eğitimi alarak olimpiyatlara hazırlanıyorlar. Burada seviye olarak kendi sınıf arkadaşlarının üzerine çıkıyor, daha ileri konuları görüyorlar. Pratik soru çözme yöntemlerini öğreniyorlar. Bu da onların akademik kariyerlerini doğrudan etkiliyor. Olimpiyatlara hazırlanan ortaokul öğrencileri LGS sınavlarında yüksek puanlar alarak fen liselerine gidiyorlar. YKS sınavlarında da olimpiyat lise öğrencileri iyi dereceler elde ediyor, iyi üniversiteleri kazanıyorlar. Üniversite sınavlarında derece yapan öğrenciler genellikle olimpiyat öğrencileri arasından çıkıyor.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Yayınlanma

,

Isparta Ağız ve Diş

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı.

Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından Müdürlük birimlerindeki değişiklikler de devam ediyor. Bugün yapılan atamalar çerçevesinde Isparta Şehir Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine yeni isimler göreve başladı.

AĞIZ VE DİŞ HASTANESİNDE YENİ BAŞHEKİM AKDUMAN OLDU

Bu doğrultuda; Uzun süredir Isparta Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Özer Emin Akduman Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine atandı.

Okumaya Devam Et

Isparta

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

Yayınlanma

,

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet Yalım Halıcı yaptığı açıklamada “22 yıldır Türkiye’yi AKP tek başına yönetmiyor mu? Bütün devlet gücü ve kamu kaynağını Cumhurbaşkanı Erdoğan tek başına idare etmiyor mu? Sahipsiz köpek sayısının bu kadar artmasını yıllarca izlediler. Her konuda olduğu gibi hiçbir şey yapmadılar iş krize dönüşünce de haydi köpekleri öldürelim diyorlar” dedi.

Ötanazi önerisini sert şekilde eleştiren Halıcı “Ötanazi, çok az ülkede uygulanan ve insanların çaresiz hastalıklar karşısında kendi iradesiyle istediği bir yöntem. Sağlıklı ve zararsız bir köpeğe gidip ‘seni öldürebilir miyiz?’ diye mi soracaklar. Hem tutarsız hem vicdansızlar” ifadelerini kullandı.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu bile doğru düzgün uygulanmadı. İktidar, yeterli sayıda barınak açmadı, kısırlaştırma yapmadı ve personel istihdam etmedi. Biz, ‘bakımını yap, aşıla, kısırlaştır ve sahiplendir’ anlayışını savunuyoruz. Bu katliama izin vermeyeceğiz. Hem insanımız hem de hayvanlar için sokakları güvenli hale getireceğiz.

Okumaya Devam Et

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

Yayınlanma

,

17 Temmuz 2024 Çarşamba

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

ZÜLFİ TAŞCI
YALVAÇ
YALVAÇ CAMİİ
YALVAÇ MEZARLIĞI
17.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

ARZU YÖRÜK
YALVAÇ / KUYUCAK
YALVAÇ / KUYUCAK CAMİİ
YALVAÇ / KUYUCAK MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

ALİ ŞENEL İZGİ
SENİRKENT
SENİRKENT CAMİİ
SENİRKENT MEZARLIĞI
17.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

Isparta Ağız ve Diş Isparta Ağız ve Diş
Isparta2 saat önce

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine; Özer Emin Akduman Atandı

Isparta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliğine Özer Emin Akduman atandı. Isparta İl Sağlık Müdürlüğüne Dr. Serhat Küçükcoşkun’un atanmasının ardından...

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına
Isparta3 saat önce

CHP’li Halıcı: Yaşananların Sorumlusu Köpekler mi?

AKP’nin hazırladığı sokak hayvanlarına yönelik yasa tasarısı bugün Meclis komisyonunda görüşülmeye başlandı. CHP Isparta Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hikmet...

17 Temmuz 2024 Çarşamba 17 Temmuz 2024 Çarşamba
Isparta12 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (17.07.2024)

17 Temmuz 2024 Çarşamba günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. ZÜLFİ TAŞCIYALVAÇYALVAÇ CAMİİYALVAÇ MEZARLIĞI17.07.2024 – Öğle Namazına...

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Isparta Belediye Başkanı Şükrü
Isparta12 saat önce

Şükrü Başkan’dan Eğirdir’e Tam Destek

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen beraberinde Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Özler Erdoğan ve Belediye Meclisi Üyesi Abdullah Ergin ve İbrahim...

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği
Isparta12 saat önce

Genç Yaşta Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti

Ispartalı Alihan Koyak geçirdiği trafik kazası sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesine bağlı Gedikli Köyü’nden olan ve Antalya’nın...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta1 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Akşam Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam düzenlenen bir dizi etkinlikle devam etti. Isparta Belediyesi önünden başlayan kortejle...

16 Temmuz 2024 Salı 16 Temmuz 2024 Salı
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (16.07.2024)

16 Temmuz 2024 Salı günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. NURİTTİN EFEYENİCE MAH.117 CAD.NO:139DOĞANCI CAMİİYENİCE MEZARLIĞI16.07.2024 –...

15 Temmuz Demokrasi ve 15 Temmuz Demokrasi ve
Isparta2 gün önce

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Isparta’da bir dizi etkinlik ve anma programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve...

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü
Isparta2 gün önce

Isparta Polis Asayiş Bülteni: FETÖ’den Aranan Şahıs Yakalandı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Manisa Adli Makamlarınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan 8 Yıl 9 Ay kesinleşmiş...

15 Temmuz 2024 Pazartesi 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Isparta3 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (15.07.2024)

15 Temmuz 2024 Pazartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. FATMA ÇEVİKGÜLİSTAN MAH.111 CAD.NO:246ASRİ MEZARLIK CAMİİASRİ MEZARLIK15.07.2024...

Popüler