Bağlantıda Kalın

Isparta

Yeni Otogar Hizmete Açıldı

Yayınlanma

,

Çünür Mahallesi’ndeki yeni otogarın

Çünür Mahallesi’ndeki yeni otogarın hizmete açılması ile birlikte yarım asırdır Isparta’da hizmet veren şehirlerarası otogar kapatıldı. Dün ilk otobüs seferinin yapıldığı yeni otogarda bugün açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eski otogarın bulunduğu alana da yeraltı otopark, üzeri meydan ve kütüphane yapıyoruz” dedi.

1976 yılından bu yana ayrılıkların ve kavuşmaların adresi olan Bahçelievler Mahallesi’ndeki Isparta Şehirlerarası Otogarından dün son sefer yapıldı. Çünür Mahallesi’ndeki yeni otogarda dün hizmete açıldı ve ilk otobüs seferleri gerçekleştirildi. İlk seferlerin gerçekleştiği yeni otogarın bugün de resmi açılış töreni yapıldı.

Mehteran gösterisi ile başlayan törene Vali Aydın Baruş, AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Furkan Cem Er, MHP İl Başkanı Önder Topçu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, ITSO Başkanı Metin Çelik, Ticaret Borsası Başkanı Hüdai Şahin, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan otogar esnafından Musa Macit, Isparta’ya uzun yıllar hizmet verecek bir otogar kazandırıldığını söyledi. Macit, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in yeni otogarın hizmete sunulması noktasında kendileriyle toplantı yaptığını ve istedikleri ve talepleri doğrultusunda otogarın bugün modern bir şekle getirildiğini söyledi. Macit, “Otogarımız istediğimiz şekliyle yapıldı. Isparta’mız çok güzel bir otogar kazandı. Buranın yapımı için başkanımız çok büyük bir özveri gösterdi. Buraya Çünür Mahallesinin de bir yaşam merkezi olarak bakıyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Ardından Çünür Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek tarafından Başkan Başdeğirmen’e teşekkür plaketi takdim edildi.

Verdikleri bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, eski otogarın şehrin ortasında kaldığını ifade etti. Hiçbir yatırım yarım kalmayacak yönünde verdikleri söz olduğunu ve bugün de yeni otogarın faaliyete sunulduğunu aktaran Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Yarım kalan yatırımları tamamlayarak buraya kadar geldik ve yeni otogarı açmaktan son derece memnun olduk. Mevcut eski otogarımız şehrin içinde kaldı, trafikte zorlanılıyordu. Öncelikle yeni otogar alanımızı faaliyete geçirdik, buranın faaliyete geçirilmesine katkı sunan belediye meclisi üyelerime, personelime emek veren herkese teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.

Yeni otogarın hazırlanmadan önce hem otobüs işletmecileriyle hem de esnafla bir araya geldiklerini ve projenin kendilerinin istedikleri şekilde değiştirilerek hayata geçirildiğinden bahseden Başkan Başdeğirmen, “Esnafımızın istediği şekilde burayı düzenledik. Sonucunda da esnafımız memnun oldu. Herkes çok mutlu. Yaptığımız işin kabul görmesi çok önemli” derken, boşaltılan otogarın yeriyle ilgili de hayata geçirecekleri projeye ilişkin bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, boşalan otogar alanının bulunduğu bölgede yeraltı 3 katlı otopark ve üzerinde de 2 bin öğrencinin ders çalışabileceği bir kütüphane ile etkileşim merkezi yapılacağını açıkladı. Başdeğirmen, “Böcüzade Parkı ile birleştirerek toplam 86 bin metrekarelik alanda meydan düzenlemesi ve yaşam merkezi yapacağız. Vatandaşımızın rahat nefes alabileceği meydanlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu dönemimizde Isparta’da 3-4 tane büyük meydan oluşacaktır. Otogar alanımızdaki otopark kısmı 30 bin metrekare, bu alanda da her türlü etkinliği yapma imkânımız olacaktır. Isparta’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Parti olarak kendilerinden önce başlayan hiçbir eseri yarım bırakmayacaklarının sözünü verdiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Furkan Cem Er de “Yeni otogarın açılışını sağladık” dedi. Er, “1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul belediye başkanlığını kazandığı bahar bir çiçekle başlar dediği siyasi partinin temsilcileri olarak bugünde Isparta’da bu bahar rüzgarının Şükrü Başdeğirmen ile AK Parti belediyeciliğiyle hizmet olarak devam ettiğini görüyoruz” dedi.

AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, tıpkı ITKM’de olduğu gibi yeni otogarı açmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarına dikkat çekti. Milletvekili Gökgöz, “Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki bu da bize nasip oldu. Vatandaşlarımızın verdikleri oyları boş çıkarmayacağımızı ifade ettik. İşimiz hizmet gücümüz millet dedik. Bugün de Isparta’mıza gelenlerin ilk karşılandıkları yeri sizlerle birlikte açmanın onurunu gururunu yaşıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Şehrin içerisinde kalan otogarın günümüz şartlarına cevap vermediğini söyleyen Isparta Valisi Aydın Baruş, “Yeni yapılan otogarla Isparta hem misafirlerini güzel bir şekilde ağırlayacak hem de vatandaşlarına yaşam merkezi sunmanın gururunu yaşayacak” dedi. Vali Baruş, “Isparta her yıl dışarıdan misafir ağırlayan bir il. Modern bir otogara çok ihtiyacımız vardı. Şehir içinde kalmış otogar bu ihtiyaca cevap veremez hale gelmişti, oradaki esnafımız da bu durumdan mustaripti. Yeni yapılan yatırımla Isparta hem misafirlerini güzel bir şekilde ağırlayacak hem de vatandaşlarına bir yaşam merkezi sunmanın gururunu yaşayacak. Bir otogarı, bir sanayi sitesini şehir dışına taşımak çok önemli problemler doğurur. Önemli olan bu problemi hemşehrisiyle vatandaşıyla birlikte anlaşarak uzlaşarak aşmak. İşte belediye başkanımız bunu başarmış. Bu nedenle belediye başkanımızı tebrik ediyoruz. Esnafımızı mağdur etmeden vatandaşlarımıza olumsuzluğa neden olmadan bu problemi çözmüşler. Eski otogarın bulunduğu alanın hem otopark hem kütüphane hem de bir meydan olarak kullanılacak olması Isparta için çok güzel bir tasarım. Bu tesiste esnafımıza bol kazançlar diliyorum, hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından dua edildi, yeni otogarın açılış kurdelesi kesildi. Yapılan açılış töreninin ardından protokol üyeleri yazıhane ve işletmeleri ziyaret ederek, yeni otogarın hayırlı olması temennisinde bulundular.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isparta

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

Yayınlanma

,

14 Temmuz 2024 Pazar

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz.

GÜLTEN EKEN
H.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5
H.SULTAN CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

MEMİŞ SEZER
KARAAĞAÇ MAH.134 CAD.NO:5 / 3
SÜTDEDE CAMİİ
H.SULTAN MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

İBRAHİM ZÜMRE
Y.ŞEHİTLER MAH.2930 SK.NO:2 / 2
ASRİ MEZARLIK CAMİİ
ASRİ MEZARLIK
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN BİLTEN
FATİH MAH.4529 SK.NO:20
EĞİRDİR / BARLA / BOYALI CAMİİ
EĞİRDİR / BARLA MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

KAMİL GÖRGÜLÜ
EĞİRDİR / BEDRE
EĞİRDİR / BEDRE CAMİİ
EĞİRDİR / BEDRE MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

GÜLBAHAR MIZRAK
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖYÜ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY CAMİİ
YALVAÇ / KÖRKÜLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

PERİHAN SARI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI CAMİİ
AFYONKARAHİSAR / DİNAR / HAYDARLI MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HURİYE İNCE
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖYÜ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY CAMİİ
SÜTÇÜLER / ŞEYHLER KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

HÜSEYİN ÇALIŞIR
KADILAR KÖYÜ
KADILAR / KOLCUBELİ CAMİİ
KADILAR KÖY MEZARLIĞI
14.07.2024 – Öğle Namazına Müteakiben

AHMET ŞENYURT
SÜTÇÜLER / MERKEZ
SÜTÇÜLER / SEFELER CAMİİ
SÜTÇÜLER / MERKEZ MEZARLIĞI
14.07.2024 – İkindi Namazına Müteakiben

Okumaya Devam Et

Isparta

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Yayınlanma

,

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü Kolcubeli Camii’nde öğle namazını müteakip Kolcubeli Mezarlığı’na defnedilecek.

Okumaya Devam Et

Isparta

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Yayınlanma

,

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, Osman Demirbilek’in kullandığı 32 AT 903 plakalı otomobil, Yunak-Ankara kara yolu üzerinde karşı yönden gelen otomobille çarpıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, sürücü Osman Demirbilek’in hayatını kaybettiğini belirledi.

Kazada yaşamını yitiren Demirbilek’in cenazesi Eğirdir İlçesine bağlı Gökçehöyük Köyü’nde toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

SON HABERLER

14 Temmuz 2024 Pazar 14 Temmuz 2024 Pazar
Isparta9 saat önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (14.07.2024)

14 Temmuz 2024 Pazar günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. GÜLTEN EKENH.SULTAN MAH.3429 SK.NO:5 K:5H.SULTAN CAMİİH.SULTAN MEZARLIĞI14.07.2024...

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki
Isparta9 saat önce

48 Yaşında Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Isparta’da yaşayan 48 yaşındaki inşaat ustası Hüseyin Çalışır, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. Merhumun cenazesi, yarın merkez Kadılar Köyü...

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe
Isparta10 saat önce

Düğüne Giderken Kazada Yaşamını Yitirdi

Isparta’dan Ankara’ya yakının düğününe gitmek için yola çıkan 54 yaşındaki Osman Demirbilek, Konya’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere...

CHP Isparta Milletvekili Hikmet CHP Isparta Milletvekili Hikmet
Isparta1 gün önce

Kadir Dede Son Yolculuğuna Uğurlandı

CHP Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı’nın Danışmanı Kadir Dede, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Kadir Dede, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini dün...

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken
Isparta1 gün önce

Otomobilin Çarptığı Bisiklet Sürücüsü Yaşamını Yitirdi

Isparta’da bisikletiyle seyir halindeyken otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan İbrahim Güngör, hastanede yaşamını yitirdi. Kaza dün saat 09.00 sıralarında meydana...

Isparta’da Özel Halk Otobüsü Isparta’da Özel Halk Otobüsü
Isparta1 gün önce

Isparta’da Halk Otobüsü Ücretleri Zamlandı

Isparta’da Özel Halk Otobüsü ücretlerine bugünden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. Yeni tarifeye göre 10 lira olan Gülkent Kartlı...

13 Temmuz 2024 Cumartesi 13 Temmuz 2024 Cumartesi
Isparta1 gün önce

Isparta’da Bugün Vefat Edenler (13.07.2024)

13 Temmuz 2024 Cumartesi günü Isparta ve ilçelerinde vefat edenleri Gazete32 haberlerinde bulabilirsiniz. KADİR DEDEDAVRAZ MAH.5902 SK.NO:2 – 4BMÜFTÜLÜK CAMİİH.SULTAN...

6. Bölge Esnaf ve 6. Bölge Esnaf ve
Isparta2 gün önce

Başkan Tural’dan Bölge Müdürü Özdemir’e hayırlı olsun ziyareti

6. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Tural, Orman Bölge Müdürlüğü görevine atanan Ali Özdemir’e hayırlı...

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Isparta Belediyesi, Prof. Dr.
Isparta2 gün önce

Halı ve Kilim Müzesi Ek Binası Turizme Kazandırılacak

Isparta Belediyesi, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi ek binasında zanaatkarlar ve kadın kooperatiflerinin ürettiği ürünlerin tanıtımını...

Isparta Ticaret ve Sanayi Isparta Ticaret ve Sanayi
Isparta2 gün önce

Isparta’nın Su Kaynakları 6 Yıl Sonra Yüzde 15 Azalacak

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘İklim Değişikliği Kaynaklı Afetler ve Isparta Semineri’ büyük ilgi gördü. Süleyman Demirel Üniversitesi...

Popüler